مجامع عمومی عادی و فوق العاده ی گلستان برگزار شد .

2021-02-06
0 بازدید

مجامع عمومی عادی و فوق العاده ی گلستان برگزار شد  بر اساس آگهی های منتشره ی نوبت دوم و سوم مجامع عمومی فوق العاده و عادی شرکت گلستان از ساعت ۱۰ مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ در تکیه ی حضرت ابوالفضل میمه برگزار شد . جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده با تلاوت آیاتی چند از کلام الله […]

مجامع عمومی عادی و فوق العاده ی گلستان برگزار شد 

بر اساس آگهی های منتشره ی نوبت دوم و سوم مجامع عمومی فوق العاده و عادی شرکت گلستان از ساعت ۱۰ مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ در تکیه ی حضرت ابوالفضل میمه برگزار شد .

photo_2021-02-06_07-45-07

جلسه ی مجمع عمومی فوق العاده با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس دکتر گرانمایه رئیس هیئت مدیره ی شرکت تعاونی قنوات سه گانه ، رسما جلسه ی مجمع را افتتاح و با انتخاب حاضرین اعضای هیئت رئیسه ی مجمع تعیین شدند . بر اساس این انتخاب آقایان محمد بیکیان رئیس ، عباسعلی گنجی نایب رئیس ، مصطفی جمالی منشی و آقایان ، خسرو شهبازی ، منوچهر گرانمایه و علی زمانی بعنوان ناظر اداره ی جلسه ی مجمع را بر عهده گرفتند .

IMG_0045

سپس دکتر گرانمایه رئیس هیئت مدیره ی قنوات سه گانه ی گلستان میمه با تشکر از حضور اعضا و خیرمقدم به آنان به ایراد سخن پرداخت . اهم سخنان دکتر گرانمایه به شرح زیر است :  از اینکه دعوت ما را اجابت کرده اید کمال تشکر را دارم و از طرف همکارانم دست همه شما را می بوسم و بخاطر شرایط وجود کرونا  سخنانم را با رعایت ایجاز و اختصار خدمت عزیزان عرض میکنم . چون من از بدو تشکیل گلستان با همکاران بوده ام وظیفه میدانم که عرض کنم اینها افرادی صادق ، عاشق و در خدمت کشاورزی و گلستان هستند . نهالهای غرس شده با این نظم و ترتیب محصول خدمات آقایان مهندس سعیدیان و همکاران دیگرم شهبازی و اسماعیلی و صانعیان است که اگر تراز بندی ردیف های غرس نهال به شرکتهای طراحی داده می شد دهها میلیون تومان هزینه میگردید که این خواست خدا بود که مهندس سعیدیان با عشق و علاقه و با سه  همکار دیگر تراز بندی و کاشت نهال ها را بطریق علمی و بدون انکه برای سهام داران هزینه ای داشته باشد با کار تمام وقت روزانه انجام دادند ( وی از مدیر عامل شرکت نیز تقدیر نمودند که نگارنده بجهت پرهیز از خودستایی از بیان جزئیات صرف نظر می کند ) از مسول امور مالی اقای یزدانیان تشکر می کنم که در حفظ سرمایه شرکت چقدر با دقت و صداقت عمل میکنند . اگر میلیارها سرمایه در اختیار ایشان گذاشته شود بشما اطمینان میدهم که حفظ خواهد شد از اقای اکبریان که وظایف بازرسی شرکت و درآمد و هزینه و مخارج شورای کشاورزی را با صداقت و جدیت انجام می دهند متشکرم . با این اوصاف اگر در فضای مجازی یا توسط نامه پراکنی به ادارات خدمات آنها نادیده گرفته شود ، سوگند به صاحب مکانی که در آن مجمع تشکیل شده است دِین دار آنان شده ایم و خدا از ما نخواهد گذشت . پس بیاییم با هم دوست باشیم و با هم همکاری کنیم . خوشبختانه همکارانم اماده شنیدن هر نوع ایده و پیشنهادی خواهند بود و مطمئن باشید اگر آنها را حمایت نمایید کشاورزی و گلستان هر سال شکوفاتر خواهد شد.

IMG_0051
در ادامه شیبانی مدیر عامل شرکت با کسب اجازه از هیئت رئیسه ی مجمع در آغاز گزارش خود به انتشار آگهی های نوبت اول و دوم برای مجمع عمومی فوق العاده و نوبت اول برای مجمع عمومی عادی در تابستان اشاره کرد و گفت شرایط کرونایی شهرستان و بخش میمه اجازه ی انتشار آگهی های دوم و سوم و برگزاری مجمع را نداد و با استعلام از شهرستان و استان ، آگهی های منتشره ی قبلی برای برگزاری مجمع عمومی کفایت میکرد و لذا مجمع عمومی امروز با رعایت مقررات آگهی های منتشره ی قبلی برگزار می گردد .وی ضرورت تصویب انتقال مبلغ هشتصد میلیون تومان تجدید ارزیابی به حساب سرمایه ی اعضا و تصویب اساسنامه ی جدید را از اصلی ترین دلایل برگزاری مجمع در شرایط کرونایی کشور و شهرستان اعلام کرد.

وی سپس به تشریح بیلان مالی شرکت در سال ۹۸ پرداخت و گفت : گلستان در سال مزبور یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون تومان در آمد داشته که در آمد یاد شده حاصل فروش گل محمدی ، سیر ، قلمه ی گل ، سود بانکی و خسارت خشکسالی بوده است و هزینه های شرکت در این سال بالغ بر یک میلیارد و یکصد و هشتاد میلیون بوده است که به ترتیب هزینه گل چینی ، ساخت ایستگاه پمپاژ مزدآباد ، برقدار کردن ایستگاه پمپاژ گلستان و مزدآباد ، ذخیره استهلاک سرمایه ، ساخت سالن گل ، خرید کود و آب و هزینه های جاری بیشترین سهم را در هزینه های گلستان داشته است . وی ضمن بیان مبالغ کلی هر ردیف از هزینه ها ، از اعضا شرکت خواست در صورتیکه تمایل به اطلاع از جزئیات بیشتر درآمدها و هزینه ها داشته باشند در ساعات اداری ضمن مراجعه به دفتر شرکت ، حسب درخواست  اسناد مالی برای بررسی بیشتر در اختیار آنان قرار خواهد گرفت . شیبانی  در ادامه سود سال ۹۸ شرکت را در حین انجام کارهای سرمایه ای بالغ بر یکصد میلیون تومان اعلام کرد و گفت سود مزبور با توجه به میزان سهام خریداری شده و تاریخ واریز پول بوسیله ی نرم افزاری که بهمین منظور خریداری شده است محاسبه و در صندوق قرض الحسنه ی ولی عصر میمه با افتتاح حساب برای اعضایی که فاقد حساب در صندوق هستند به حساب آنان واریز خواهد گردید . مدیر عامل شرکت گلستان میمه ضمن ترسیم چشم اندازی امیدوارکننده از برنامه های آتی شرکت گفت : گلستان میمه بعنوان تنها طرح زنجیره ی تولید از استان اصفهان برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت جهت احداث کارخانه ی گلاب و عرقیات گیاهی به سازمان مرکزی تعاون کشور معرفی شده است و در صورت تصویب تسهیلات مزبور ، ارزش افزوده ی قابل توجهی از باب احداث کارخانه نصیب اعضای شرکت خواهد شد . وی همچنین گازرسانی به گلستان که با بازدید مدیرعامل گاز استان و فرماندار شهرستان کلید خورده است و در مرحله ی تعیین مسیر خط انتقال و برآورد هزینه قرار دارد را باعث توسعه ی کشتهای گلخانه ای و تولید و اشتغال بیشتر خواند و اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح ها گلستان به قطب تولید محصولات گلخانه ای و استحصال گلاب و عرقیات گیاهی بخش و شهرستان تبدیل گردد . مدیر عامل شرکت تعاونی تولید روستایی قنوات سه گانه ی گلستان میمه در خاتمه به سوالاتی پیرامون بیلان مالی ، طریقه ی تقسیم سود ، ارزش یک سهم گلستان برای مبادلات و … پاسخ داد و در خصوص هیئت مدیره ی گلستان و شورای کشاورزی گفت : شورای کشاورزی فاقد شخصیت حقوقی است و این فقد شخصیت حقوقی ، مانع ایجاد ارتباط اداری و رسمی موثر  با دستگاههای ذیربط در بخش و شهرستان و استان و جذب اعتبارات و امکانات است و این عدم ارتباط نمی تواند مصالح عمومی کشاورزان را تامین نماید . بهمین منظور مقرر شد از آنجایی که گلستان فراگیرترین و تنها تشکل کشاورزی مبتنی بر آب قنوات شهر است و اکثریت قریب باتفاق بهره برداران قنوات ، عضو این شرکت هستند و تعداد ۷ نفر هیئت مدیره و بازرسین شرکت با رای کشاورزان و بهره برداران قنوات سه گانه انتخاب می گردند در هر دوره ی هیئت مدیره و بازرسین ، سه نفر از آنان بعنوان شورای کشاورزی معرفی گردند . وی در همین راستا و با توجه به طرح موضوع در هیئت مدیره و نظر خواهی از معتمدین  ، آقایان حسین شهبازی ، محمدرضا اکبریان و حسین صانعیان را بعنوان شورای کشاورزی میمه معرفی کرد.
پس از سخنان مشروح مدیرعامل ،

IMG_0064

آقای حسین اسماعیلی به تشریح اقدامات انجام شده ی کار در قنات مزد آباد پرداخت . وی خطاب به حاضرین در مجمع گفت :
استحضار دارید که قنات مزدآباد دارای دو شاخه اصلی ۱- شاخه مزدآباد ۲- شاخه سورله است.
در شاخه مزدآباد قریب ۱۰۰ میله و تونل تخلیه و لایروبی گردیده است و هنوز تعداد نامعلومی که پیش بینی میشود حدود ۱۰۰ میله باشد مسدود است.
درشاخه سوراله که خود به دو سرشاخه
الف- سرشاخه چاه لنگه ب – سرشاخه نجگ تقسیم میشود.
سرشاخه چاه لنگ کاملا تخلیه شده و تا پیشکار که در جنوب حوضچه های آبخیزداری ادامه دارد کامل شده است.
سرشاخه نجگ که بنظر میرسد ۵۴ میله باشد ، تماما درب میله ها در اعماق مختلف مسدود است وطبق شناسایی بعمل آمده تا میله ۳۷ تونل باز و قابل تردد است.
آقای اسماعیلی در خصوص بیلان کار شورای کشاورزی گفت :
حساب های مالی شرکت گلستان و شورای کشاورزی جدا از یکدیگر است و حسابداری شرکت گلستان  بعهده آقای یزدانیان و حسابداری کشاورزی عمومی بعهده ی  آقای محمدرضا اکبریان است.
وی افزود : بیلان و تراز مالی شرکت توسط آقای شیبانی اعلام گردیدو تراز مالی کشاورزی بشرح ذیل اعلام میگردد:
شرح درآمد :
مانده از قبل: ۹۴۳۸۱۴۱۲۰ ریال
فروش علوفه ی باغات و دشت : ۱/۱۷۰/۰۰۰/۰۰۰
کمکهای دولتی : ۳۴۸/۳۹۰/۰۰۰ریال
حبه ای قنات : ۱۸۶/۶۰۰/۰۰۰ ریال
اجاره ی چاه ملی و نعل بند: ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال که جمع درآمدها به ۲/۷۹۸/۸۰۴/۱۲۰ ریال بالغ می گردد .
هزینه های کشاورزی شامل : کرایه ی حمل و نقل وسایل ، تعمیر تجهیزات و ساختمان ، روغن موتور ، کار در قنات ، دستمزد کارگر و موتوری ، قبوض برق ، هزینه های نقشه برداری و ملزومات آبیاری به رقم یک میلیارد و چهار صد و هشتاد و یک میلیون و هفت صد و هفت هزار و هشت صد و هفتاد ریال بالغ می گردد و مانده ی موجودی حساب شورای کشاورزی در حال حاضر یک میلیارد و سیصد و هفده میلیون و نود و شش هزار و دویست و پنجاه ریال می باشد . در پایان جلسه آقایان مهندس محمود سعیدیان و محمدرضا اکبریان بعنوان بازرسان شرکت گلستان قنوات سه گانه برای یک دوره ی یک ساله انتخاب شدند.

IMG_0066

و مهندس سعیدیان در خصوص نحوه ی عضویت جدید در گلستان و درخواست افزایش تعداد سهام قابل خریداری توسط اعضا و حداقل سهام خریداری شده برای عضویت به تفصیل سخن گفت .

IMG_0071

مهندس سعید سراجی تصویر بردار مجمع عمومی