کد خبر: 87568 | زمان مخابره: ۱۱:۲۸:۵۱ - سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 113 views | |

آمار‌های متناقض کرونا پای نمکی را به مجلس کشاند

download

نماینده مردم شاهین شهر  و میمه در مجلس در طرح سوالی از وزیر بهداشت عنوان کرد که علت تناقض‌ها در گفتار، رفتار و ارائه آمار در باره ویروس کووید ۱۹ چیست.


خبرگزاری فارس: حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با طرح سوالی از سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد که علت تناقضات در گفتار، رفتار و ارائه آمار درباره ویروس کووید ۱۹ جیست؟

متن کامل طرح سوال نماینده میمه و شاهین شهر از وزیر بهداشت به شرح زیر است:

خلاصه سؤال: علت تناقضات مختلف و مکرر رفتاری، گفتاری و آماری در موضوع ویروس کرونا و بیماری کووید -۱۹ چیست؟

شرح سؤال:

جناب آقای وزیر!

در دورانی که مردم مثل شاگردان کلاس ابتدایی به رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه و منضبط بودن تن داده و می‌دهند، تناقضات مکرر در حوزه‌های آمار، رفتار و گفتار از سوی عوامل مختلف وزارتخانه و ستاد مقابله با کرونا، مردم را عصبی و افسرده و ناامید می‌کند.

از نحوه رعایت پروتکل‌ها تا ضرورت یا عدم ضرورت ماسک زدن برای افراد سالم، چگونگی انتشار ویروس از طریق هوا، از بین رفتن ویروس در فصل گرما، اپیدمی گله‌ای، موثر بودن یا نبودن واکسن و ….

اما آنچه فارغ از مجاهدت‌های کادر درمان، از منظر مدیریتی باید پاسخی قانع کننده برای آن ارائه نمائید به شرح زیر است:

۱- علت بالا بودن مرگ و میر ناشی از بیماری کووید -۱۹ در ایران در مقایسه با سایر کشور‌ها چیست؟

۲- اختلاف نامتعارف آمار فوت در کشورمان در بهار و تابستان ۹۹ نسبت به فصول مشابه در سال‌های ۹۷ و ۹۸ مربوط به کروناست یا خیر؟

۳- با وجود اعتراف به عدم کارایی دارو‌های شیمیایی استفاده شده بر روی بیماران، علت افتخار کردن وزارتخانه به کسب سکوی اول مطالعات جهانی آزمایش دارو‌ها برروی بیماران ایرانی چیست؟ و پاسخگوی این بی تدبیری کیست؟

۴- علت تعلل و تاخیر در شروع ساخت واکسن ایرانی چیست؟

۵- عدم حمایت به موقع از سازندگان ایرانی واکسن کرونا و تاخیر در مرحله آزمایش فاز انسانی چه دلیلی دارد؟

۶- پمپاژ رسانه‌ای و تبلیغاتی خرید واکسن خارجی با وجود غیر ممکن بودن تهیه آن از سوی ایران با چه هدفی صورت می‌گیرد؟

۷- علت برخورد‌های قهری با روش‌های درمانی روایی، گیاهی و سنتی در وزارتخانه تحت امر جنابعالی چیست؟

۸- به چه دلیل با کشفیات داروئی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برخورد نامناسب صورت می‌گیرد؟ در مواردی کد اخلاق اخذ شده در یک دانشگاه برتر مورد تایید یک دانشگاه با رتبه پایین‌تر قرار نمی‌گیرد.

۹- تمهیدات پشتیبانی موثر و عملیاتی دولت و وزارت بهداشت از مردم و عدم تحمیل هزینه به آن‌ها در خصوص تامین مایحتاج بهداشتی (ماسک، مواد ضدعفونی کننده و …) در این شرایط سخت اقتصادی چه بوده است؟

۱۰- برای رفع نگرانی مردم در خصوص انجام موثر درمان بیماران بستری و نیز ایجاد انگیزه در کادر درمان به اقداماتی انجام داده‌اید؟

۱۱- برنامه عملیاتی وزارت بهداشت برای جلوگیری از تزریق تناقضات آماری و گفتاری و رفتاری به جامعه و سر در گم نکردن مردم چیست؟
۳ ديدگاه مطلب براي " آمار‌های متناقض کرونا پای نمکی را به مجلس کشاند " ارسال شده است.

 1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  روابط عمومی شهرداری و شورای شهر میمه که به ارایه بیلان کاری نپرداخته و نمی پردازند لاقل در منایبت ها پیامی بدهند که معلوم شود شورای شهر و شهرداری روابط عمومی هم دارد
  ‍ پیام شهردار،رئیس و اعضای شورای اسلامی شاهین شهر به مناسبت روز حمل و نقل و رانندگان
  متن پیام بدین شرح است:
  امروزه بخش عظیمی از توسعه اقتصادی در دستان توانای فعالان حوزه حمل و نقل عمومی می تپد که ۲۶ آذرماه، به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور، و برای آگاهی هرچه بیشتر جامعه، با نقش و جایگاه اساسی بخش حمل و نقل در اقتصاد ایران زمین، به عنوان روز حمل و نقل انتخاب شده است.
  حمل و نقل در جهان امروز، نقش و جایگاهی وسیع و ویژه در زندگی بشر دارد که این شبکه گسترده ، نیروی محرکه توسعه و زیرساخت شکوفایی تولید، صنعت، کار و تجارت است.
  بدینوسیله فرا رسیدن ۲۶ آذرماه؛ روز حمل و نقل را به همه زحمتکشان و فعالان عرصه حمل و نقل به خصوص همه تلاشگران در سازمان مدریت حمل و نقل شهرداری شاهین شهر تبریک و تهنیت عرض نموده، سلامتی و توفیقات روزافزون آنان را از خداوند متعال خواستاریم.
  روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شاهین شهر

  (0)
 2. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  #مناسبت
  🔹شهردار میمه با صدور پیامی ۲۶ آذر ماه روز ملی حمل و نقل و رانندگان را تبریک گفت.

  🔹به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر میمه، دکتر محسن صدرالدین کرمی شهردار میمه با صدور پیامی ۲۶ آذر ماه روز ملی حمل و نقل و رانندگان را تبریک گفت.
  🔹متن پیام به شرح زیر است:
  «امروزه حمل و نقل نقش مهمی در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد و جزء لاینفکی از زندگی روزمره به شمار می‌رود، قطعا یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل دستیابی به توسعه همه‌جانبه و گسترش عدالت اجتماعی نیز محسوب می‌شود.
  🔹بدون تردید نبض توسعه اقتصادی در زندگی شهری و روستایی در دستان ارزشمند فعالان عرصه حمل و نقل می‌تپد، این قشر برای تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند، همچنین رانندگان در دوران پر افتخار دفاع مقدس، نقش موثری در پشتیبانی داشتند و شهدایی را در این عرصه تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردند.
  🔹روز حمل و نقل و رانندگان در تاریخ تحولات کشور عزیزمان، ایام سرنوشت‌سازی بوده و نقشی تعیین کننده در شکل گیری و انسجام شبکه حمل و نقل کشور داشته است، این روز فرصت مناسبی برای بازنگری نیاز‌ها و مشکلات این بخش است.
  🔹اینجانب ضمن تبریک روز ملی حمل و نقل و رانندگان به پیشگامان و فعالان این بخش مهم، از زحمات تمامی دست‌اندکاران این عرصه به‌ویژه همکاران واحد موتوری شهرداری میمه ، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، راهداران و رانندگان شریف شهر میمه قدردانی کرده از درگاه حضرت باریتعالی برای همگان سلامتی و موفقیت مسئلت دارم.»

  🔹محسن صدرالدین کرمی
  🔹شهردار میمه

  🔹روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر میمه🔹

  (0)
 3. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  شورای شهر و شهرداران ناکارآمد
  https://www.mizanonline.com/002rip

  (0)
ارسال نظر


چهار + = 7


آخرین خبرها