در ۶ ماهه نخست امسال ، افزایش ۱۶ درصدی تولید طلای موته

2020-10-07
41 بازدید

در ۶ ماهه نخست امسال ، افزایش ۱۶ درصدی تولید طلای موته به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ آقای علیرضا طالاری با بیان این مطلب گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۱۶۲ کیلوگرم شمش طلا در مجتمع طلای […]

۵۴۲۴۴۸۲_۶۹۶
در ۶ ماهه نخست امسال ، افزایش ۱۶ درصدی تولید طلای موته
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)؛ آقای علیرضا طالاری با بیان این مطلب گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۱۶۲ کیلوگرم شمش طلا در مجتمع طلای موته تولید شد این در حالی است که برنامه تولید ۶ ماهه، ۱۴۰ کیلوگرم بوده است.
وی افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان سال، ۳۰۰ کیلوگرم شمش طلا در این مجتمع تولید شود.
تولید شمش، همتراز استاندارد‌های جهانی
مدیر مجتمع طلای موته با بیان اینکه تولید شمش طلا در این مجتمع، همتراز استاندارد‌های جهانی است، تصریح کرد: این مجتمع با اقدامات انجام شده در زمینه استانداردسازی شمش طلا، توانسته است شمش تولیدی خود را از نظر کیفی و عیار به سطح جهانی برساند.
وی افزود: سیستم‌های ذوب و ریخته‌گری این کارخانه را برای تولید شمش‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی ارتقا داده ایم و با استفاده از کوره‌های مخصوص القایی، ذوب انجام می‌دهیم. همچنین برای استانداردسازی تولید شمش، مجتمع مذکور به آزمایشگاهی با استاندارد ۱۷۰۲۵ مجهز شده که در سطح کشور منحصر به فرد است.

توقف قیمت طلا روی ۲ هزار دلار

طالاری درباره آینده قیمت طلا گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، قیمت جهانی طلا روی پایه ۲ هزار دلار بر هر انس بسته خواهد شد و از این میزان، فراتر نخواهد رفت.
وی ادامه داد: در صورت مهار ویروس کووید ۱۹، کاهش قیمت طلا محتمل است.
گفتنی است؛ معدن طلای موته در ۲۷۰ کیلومتری جنوب غرب تهران در رشته کوه‌های نسبتاٌ پست واقع در جنوب دلیجان (استان مرکزی) – شمال غرب میمه (اصفهان) و شمال شرق گلپایگان (اصفهان) قرار دارد.