شاهین‌شهر به منطقه ی ویژه اقتصادی تبدیل می‌شود

2020-10-01
241 بازدید

شاهین‌شهر به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل می‌شود فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: طرح تشکیل منطقه ویژه اقتصادی و متروی شاهین شهر به اصفهان پیشرفت‌های اساسی داشته است. اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و دولت، اقدامات مقدماتی […]

فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: طرح تشکیل منطقه ویژه اقتصادی و متروی شاهین شهر به اصفهان پیشرفت‌های اساسی داشته است.

اسفندیار تاجمیری فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و دولت، اقدامات مقدماتی و مهمی را برای تشکیل منطقه ویژه اقتصادی شاهین‌شهر انجام داده‌اند. طرح ایجاد این منطقه، براساس روال قانون‌گذاری، بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شده و در حال بررسی است.
او گفت: با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب شهرستان شاهین‌شهر اعم از شهرک‌های صنعتی، برند‌های مختلف تولیدی، شهرک انرژی و پالایشگاه با محوریت استفاده از هواپیماسازی هسا در شاهین‌شهر و نیز فرصت‌های جغرافیایی ارتباطی مثل نزدیکی شهرستان شاهین‌شهر به پایتخت، امکان تبدیل این شهرستان به منطقه ویژه تجارت و صادرات بین المللی وجود دارد.
فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در خصوص پیشرفت پروژه متروی شاهین‌شهر – اصفهان گفت: در اوایل سال جاری مجوز‌های نهایی برای شروع پروژه اخذ شد و فاز اول آن به تولی‌گری شهرداری شاهین‌شهر به مناقصه گذاشته شد.
او بیان کرد: بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه متروی شاهین شهر – اصفهان تخصیص داده شده که هم اکنون این پروژه حدود ۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.