کد خبر: 85805 | زمان مخابره: ۶:۴۵:۲۳ - شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱ نظر | دفعات مشاهده : 364 views | |

رئیس دفتر اصفهان در جمع اعضای ستاد نماز جمعه ی میمه

photo_2020-06-27_06-43-11

رئیس دفتر اصفهان در جمع اعضای ستاد نماز جمعه ی میمه
🔸حجت الاسلام والمسلمین صالحیان رئیس دفتر شورای سیاستگزاری امامان جمعه ی سراسر کشور در اصفهان با حضور در جمع اعضای ستاد نماز جمعه ی میمه که در مسجد جامع تشکیل شده بود با توجه به آغاز هفته ی کرامت و تولد حضرت معصومه و روز دختر گفت : قدر و منزلت خانم ها مثل امامزاده هاست . اینهمه هزینه می کنید و به زیارت امامزاده ها می روید . امامزاده های در مجاورت شما خانم ها هستند مواظب باشید دل شکسته نشوند .
🔸وی در ادامه تکریم دختران را سیره ی نبوی دانست و یادآور شد که پیامبر دست حضرت زهرا را بوسید و توصیه می کرد که در هدیه دادن پدرها به فرزندان باید دختران در اولویت باشند .
🔸صالحیان در قسمت دیگری از سخنان خود با توجه به برخورد نژادپرستانه ی دولتمردان آمریکا با سیاه پوستان ، قدر و منزلت بلال حبشی سیاه پوست نزد پیامبر را نشانه ای از رحمت اسلام و برابر دانستن انسانها دانست و تاکید کرد که در اسلام بر خلاف دنیای غرب رنگ و نژاد اسباب برتری نمیشود .
🔸 رییس دفتر امامان جمعه ی کشور در اصفهان ضمن اظهار خوشوقتی از حضور طلاب و جوانان در ستاد نماز جمعه ی میمه از امام جمعه ی جوان ، فاضل و با انگیزه ی میمه و اعضای ستاد نماز جمعه تقدیر و تشکر کرد .
۱۱ ديدگاه مطلب براي " رئیس دفتر اصفهان در جمع اعضای ستاد نماز جمعه ی میمه " ارسال شده است.

 1. میمه ای می‌گه:

  فقط متاسفم

  (0)
 2. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  احسنت حاج آقا از نماز جمعه دارای شبهه ی شرعی تشکر کردی آفرین

  ————————————-
  با سلام امام جمعه ی محترم با حضور در دفتر مقام معظم رهبری موضوع را مطرح و دفتر رهبری به ایشان بدون اشکال بودن نماز را اعلام کرده اند . امیدواریم همه ی کسانی که دغدغه ی شرعی نماز را داشتند در این رابطه فعل امام جمعه ی محترم را حجت بدانند .

  (0)
  • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

   متاسفم که حرف حق براتون سنگین است ولی فقط فعل ۱۴ نفر حجت است و لاوغیر

   —————————————
   با سلام در هر امری نظر کارشناس حجت است و امر دین هم از این قاعده مستثنی نیست و روحانیون محترم در حوزه ی وظایف و دانش خود کارشناس دین محسوب می شوند . تشکیک در امر نماز جمعه که خیر مطلق است چه نتیجه ای دارد؟

   (0)
  • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

   فقط فعل ۱۴ معصوم حجت است
   —————————-
   با سلام در هر امری نظر کارشناس حجت است و امر دین هم از این قاعده مستثنی نیست و روحانیون محترم در حوزه ی وظایف و دانش خود کارشناس دین محسوب می شوند .

   (0)
   • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    عزیز جان اگر واقعاً چنین است امام جمعه محترم باید روشنگری عمومی کند

    (0)
    • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

     فتوای اقای مظاهری وفتوای اصلی اقای فاضا نه استفتائی ………….
     ————————-
     با سلام هفته ی گذشته در جایگاه نماز جمعه امام جمعه ی محترم فرمودند برای خودم هم تردید ایجاد شده بود . حضورا به دفتر رهبری رفتم و مسئله را مطرح کردم . تصریح کردند که هر دو نماز صحیح است . شما هم اگر نگران دین مردم هستید نظر امام جمعه و فعل امام جمعه که کارشناس دین هستند کافی است . شما هم تکلیف خود را ادا کرده اید وظیفه ای بیشتر از این ندارید . قطعا همه ی عزیزانی که باعث شدند با اقامه ی دو نماز جمعه در دو شهر جمعیت بیشتری توفیق حضور در نماز را پیدا کنند در پیشگاه الهی ماجور خواهند بود .

     (0)
     • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

      ۱ گرچه حرف ایشان ونظر وفعل ایشان حجت نیست اما در خطبه ها واضح بیان کنند ۲-بر فضائل شما یک فضیلت دیگر هم افزوده شد وان هم خبر از عالم غیب که همه ماجورند مبارک است ادامه دهید تا ببینیم
      ————————-
      سلام دانستن اینکه با شرکت در نماز جمعه ماجور می شوند نیاز به علم غیب ندارد . اطاعت دستور قرآنی ” فاسعوا الی ذکرالله ” ماجور بودن را به دنبال دارد . ضمنا از محبت شما متشکرم .

      (0)
     • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

      خب حرف امام جمعه سند و حجت اما همه ی مردم مقلد رهبری نیستند

      (0)
    • دعوانکنید می‌گه:

     سلام من از یکی از همین افرادی که به قول اقای شیبانی متخصص هستند سوال کردم گفت فتوای همه مراجع که معلوم است فاصله نبایدکمتر از یک فرسخ باشد ونماز جمعه باید به شکلی باشد که مقلدین همه مراجع نمازشان درست باشد حالا هر کس خودش باید تشخیص دهد که ایا این جاده ای که نز دیکتر است محل رفت وامد بین دوشهر هست یانه و ایا فاصله یک فرسخ هست یانه بین خود وخدای خودش کسی نمی تواند برای دیگری تکلیف تعیین کند حتی مجتهد چون او فتوا می دهد ومقلد باید مطابق ان در هر جایی خودش تکلیفش را بفهمد پس دعواندارد هر کس به تشخیص خود عمل کند

     (0)
   • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    سلام ایا نظر وقول وفعل اقای علم الهدی که هم مجتهد است هم نماینده ولی فقیه هم امام جمعه برای امثال شما حجت هست؟
    —————————–
    امامان محترم جمعه ی دو شهر که مصادیق را می بینند نظرشان کفایت می کند .

    (0)
 3. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  اگر مردم بخش میمه اختلاف نداشتند برای همیشه در یک مکان واحد نماز می خوندند منطقه میمه از خود شهر میمه ، وزوان، زیاد آباد، ازان،ونداده، حسن رباط ،لایبید و… چقدر جمعیت داره شما برید نماز جمعه میمه و وزوان ببینید روی هم دیگه ۳۰ نفر جوان هم نیست پس همه این کارها از روی منیت و خود برتر بینی بوده وگرنه منطقه میمه از لحاظ کار فرهنگی نمره اش صفره ،،،،،

  ———————————-
  سلام اگر امکانات اقامه ی نماز جمعه در هر شهر و روستا وجود داشت بطور قطع جمعیت بیشتری در نماز حضور پیدا می کردند و بهتر بود و صد البته وقتی شارع مقدس برگزاری بیش از یک نماز جمعه در یک شهر را می دهد تعدد نمازهای جمعه نمی تواند نشانه ی اختلاف بین شهرها و روستاها باشد . به نظر شما عملا امکان اینکه مردم هر جمعه از نقاط مختلف بخش میمه به یک نقطه بیایند وجود دارد ؟ خیلی کار را سخت می کنید . ضمنا در باب فاصله ی دو نماز هر کس به تشخیص خود عمل کند بنده هم بعنوان یک علاقمند به نماز جمعه تردیدی ندارم که هیچگونه شبهه ای در صحت نماز مردم در دوشهر ولایتمدار میمه و وزوان وجود ندارد و بعد از این هم کامنتهایی که در صدد القا شبهه هستند با کمال عذرخواهی ارائه نخواهد شد .

  (0)
ارسال نظر


+ 1 = شش


آخرین خبرها