کد خبر: 85484 | زمان مخابره: ۱۹:۲۳:۴۲ - پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 88 views | |

برای افزایش خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان برنامه ریزی شود

photo_2020-05-06_22-57-49

فرماندار شاهین شهر و میمه| برای افزایش خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان برنامه ریزی شود

به گزارش روابط عمومی شهرستان؛ اسفندیار تاجمیری فرماندار شاهین شهر و میمه در دیدار مدیر جدید سازمان تعاون روستایی استان در سخنانی به اهمیت نظام تعاونی در اقتصاد کشور و تامین نیازهای جامعه اشاره و ویژگی‌های شهرستان در این زمینه از جمله رتبه سوم در بین شهرستانهای استان از حیث تعاونی های فعال کشاورزی تحت پوشش تعاون روستایی و عضویت قریب به ده هزار نفر در تعاونی های شهرستان را برشمردند.
تاجمیری با اشاره به ظرفیت های کشاورزی شهرستان و زیر بخشهای آن از جمله تولید گوشت،مرغ،شیر و تخم مرغ در رتبه های بالای استانی و طرح های جدید در تغییر الگوی کشت و یکپارچه سازی اراضی گفت امکان توسعه فعالیت تعاونی ها با توجه به این ظرفیتها وجود دارد.

فرماندار شهرستان ضمن اعلام آمادگی برای پیگیری و حمایت از طرح های بخش تعاونی بدلیل تاثیر مثبت بر اقتصاد و معیشت روستائیان و کمک به زنجیره تولید،به مشکلات این حوزه از جمله کمبود نقدینگی، تاخیر در تامین و توزیع کود شیمیایی،استفاده از اسناد روستایی بعنوان وثایق بانکی و به روز نبودن سرمایه و سهام اعضا پرداخت و از مدیر سازمان استان خواست پیگیری و مساعدت های لازم را انجام دهد.

تاجمیری در پایان سخنان خود با اشاره به کاهش محسوس میزان خرید تضمینی گندم تولیدی کشاورزان در سال قبل با اشاره به افزایش قیمت این محصول توسط دولت در سالجاری،خواستار برنامه ریزی و هماهنگی لازم از طریق تعاون روستایی برای خرید حداکثری گندم تولیدی منطقه شد و اظهار امیدواری کرد کشاورزان شهرستان همکاری لازم را با کارگزاری های دولتی خرید تضمینی گندم داشته باشند.

در این دیدار که معاون فنی سازمان و مدیران جهاد کشاورزی و تعاون روستایی شهرستان هم حضور داشتند وضعیت و نیازهای حوزه تعاون روستایی مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گرفت.
۱ ديدگاه مطلب براي " برای افزایش خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان برنامه ریزی شود " ارسال شده است.

  1. علی دانش پژوه می‌گه:

    با درود،‌ بفرمائید درحالی که خرید محصول گندم کشاورزان داخلی کاهش داشته،‌ علت واردات گندم چیست؟ کافیست سری به آمار گمرک بندرعباس بزنیم که چقدر گندم و شکر در سال گذشته وارد شده و همچنان ادامه داره،‌ بالغ بر سیزده کشتی بزرگ حامل گندم همچنان در نوبت تخلیه بار هستند!‌ پس تولید داخل چی میشه؟

    (1)
ارسال نظر


شش − 4 =


آخرین خبرها