کد خبر: 83892 | زمان مخابره: ۲۰:۱۰:۵۲ - جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 230 views | |

بدری : شورای نگهبان با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته است

download

بدری : شورای نگهبان با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته است

حجت‌الاسلام سید احمد بدری در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه که با محوریت نحوه مدیریت و چگونگی برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه برگزارشده بود (جهت تصدی کرسی حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس) ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار کرد: نهاد تأثیرگذار و مهم شورای نگهبان به هیچ عنوانی در قیدوبندهای جناحی، حزبی و سیاسی قرار نخواهد گرفت و با هیچ‌کسی هم عقد اخوت نبسته است.

وی به دو وظیفه از وظایف مهم شورای نگهبان که عبارت‌اند از؛ جلوگیری از ورود عوامل نفوذی به ارکان نظام و جلوگیری (حفظ و حراست) از خروج افراد مورد تائید و صلاحیت‌دار اشاره کرد و گفت: یکی از آیتم‌های حفظ انسجام ملی در کشور «وحدت» است.

 

وی یادآور شد: دومین وظیفه شورا نظارت استصوابی بر کلیه انتخابات کشور است. تفسیر شورای نگهبان از این اصل منتج به تعیین صلاحیت همه نامزدهایی که جهت شرکت در هر انتخابات به‌جز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در وزارت کشور ثبت‌نام می‌کنند شده است که محل بحث می‌باشد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان شهرستان شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: مسؤولان موظف‌اند با بصیرت افزایی، ارائه خدمات و سرویس بی‌منت به مردم زمینه حضور حداکثری در انتخابات پیش رو را فراهم کنند؛ و تدبیر آن‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند.

 

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال فاصله‌اندازی بین حاکمیت و مردم است، گفت: نامزدهای داوطلب جهت تصدی کرسی مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار قانون انتخابات را به‌دقت مطالعه کنند و بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده اعلامی از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور حرکت کنند.

نماینده شورای نگهبان در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه با تأکید بر اینکه نهاد و دستگاه‌های اجرایی به جد از تخریب یا تبلیغ به نفع یا علیه کاندید یا نامزد خاصی پرهیز کنند، افزود: رسانه‌ها در زمان تبلیغات به عدالت تریبون خود را در اختیار همه کاندیداهای مورد تائید شورای نگهبان در زمان تبلیغات انتخاباتی قرار دهند تا مردم به‌خوبی بتوانند نامزده مورد نظر خود را انتخاب کنند.ارسال نظر


پنج − = 4


آخرین خبرها