کد خبر: 83262 | زمان مخابره: ۱۴:۴۱:۳۷ - دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 286 views | |

بیمارستان و ارتقاء بخش میمه در نطق میان دستور حاجی

۱۳۹۵۰۲۰۷۱۶۵۲۱۱۳۰۸۷۵۸۵۶۳۴بیمارستان و ارتقاء بخش میمه در نطق میان دستور حاجی

نطق میان دستور حاجی در مجلس ۹۸/۷/۱۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانیدر نشست علنی امروز(دوشنبه ۱۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: در آستانه حماسه عظیم و بزرگ اربعین حسینی، این بزرگترین حرکت معنادار جهانی و بیان عرض خدا قوت به همه دستاندرکاران انتظار است تا بازگشت کامل زائرین حسینی به کشور به مسئولیت خود ادامه دهند.

🔸نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پروژه مترو شاهین شهر در پیوست بودجه کشور درج شده و امید است که با همت شهرداری، شورای اسلامی شهر و با حضور رئیس جمهور در سفر استانی عملیات اجرایی آن شروع شود.

🔸عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به وزیر بهداشت و درمان گفت: از وزیر بهداشت و درمان می خواهم برابر قول خود نسبت به ساخت بیمارستان جایگزین بخش میمه و ارتقا کیفی خدمات آن عمل کند.

🔸وی ادامه داد: ضمن تشکر از رهاسازی بخشی از آب خریداری شده در سال جاری، انتظار است وزیر نیرو نسبت به عملی کردن قول داده شده برای تبیین حق و حقوق کشاورزان دشت برخوار اقدام کند.

🔸این نماینده مجلس تاکید کرد: از سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار به ساخت تنها بیمارستان شهرستان برخوار، می خواهیم که اعتبار لازم و کافی برای تکمیل این بیمارستان در بودجه سال ۹۹ لحاظ شود.

🔸حاجی دلیگانی با بیان اینکه از کمیسیون امنیت سیاسی و هیات وزیران می خواهم انتظار دیرینه مردم در ارتقاء ساختاری بخش میمه را برآورده کنند، اظهار داشت: همچنین از وزیر ورزش و جوانان انتظار است برابر قول های داده شد، نسبت به بازسازی تنها زمین چمن مصنوعی ورزشگاه ملت شاهین شهر و تکمیل فضای ورزشی دیگر در شهرها و روستاها اقدام عاج کند.

🔸وی با اشاره به کمبود معلم تاکید کرد: به وزیر آموزش و پرورش یادآور می شوم در راستای اصل ۳۰ قانون اساسی و برای جبران کمبود بیش از ۱۰۰ هزار نفر معلم، بهترین راهکار کوتاه مدت اجرای سیستم دو-دو استفاده کند یعنی فرهنگیانی که دو سال در دانشگاه فرهنگیان آموزش دیدند مشغول به تدریس شده و دو سال بعدی آموزش خود را به صورت تدریجی طی کنند، راه دیگر اجرای کامل قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسی ها و نهضتی ها است.

🔸عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس گفت:آقای رئیس جمهور مشکل اساسی و اصلی در یارانه ها عدم توزیع عادلانه است، یعنی برخورداری یارانه ها بر اساس نیاز نیست، آنهایی که درآمد کمتری دارند اتفاقا از یارانه کمتری نیز استفاه می کنند، آنهایی که درآمد بیشتر و ثروتمندتر هستند اتفاقات بیشتر از یارانه ها استفاده می کنند.

🔸عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: جاده یک طرفه نمی شود، جاده باید دو طرفه باشد چطور ۴۴ هزار و ۵۰۰ در ۱۰ سال گذشته به عنوان یارانه نقدی افزایش پیدا نکرده اما شرکت های وابسته به دولت هر ساله قیمت محصولات و خدمات خود را افزایش می دهند.

🔸حاجی دلیگانی گفت: یکی از نکات اساسی در ابلاغ سیاست های کلی قانونگذاری حضرت آقا که به تازگی ابلاغ شد، اجرای اصولی از قانون اساسی است که تا کنون یا کامل اجرا نشده یا کلا اجرا نشده است، از جمله آنها می توان به اصل ۴۳ قانون اساسی که تامین نیازهای اساسی و معیشت مردم را بیان کرده اشاره داشت.

🔸این نماینده مجلس ادامه داد: اصل ۲۸ قانون اساسی در خصوص تامین شغل برای جوانان و دیگر اقشار مطابق شأن آنها و همچنین اصل ۸ و ۱۰ قانون اساسی درباره ترویج و اشاعه خوبی ها از جمله سبک زندگی، مقابله با تهدیدات بنیان و نهاد خانواده، اصل ۲۹ قانون اساسی تامین و پوشش بیمه اجتماعی و درمانی همه مردم ایران و اصل ۳۱ تامین مسکن مردم خصوصا جوانان در آستانه ازدواج از جمله مواردی است که به طور کامل اجرا نشده است.ارسال نظر


شش − 3 =


آخرین خبرها