کد خبر: 82983 | زمان مخابره: ۷:۴۰:۲۰ - سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 172 views | |

ظرفیت ها ، توانمندیها و مشکلات کشاورزی میمه بررسی شد

images

ظرفیت ها ، توانمندیها و مشکلات کشاورزی میمه بررسی شد

🔸اعضای شورای کشاورزی میمه باتفاق هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت گلستان این شهر با مهندس عباسی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه دیدار کردند . این دیدار که در دفتر مدیریت جهاد شهرستان انجام شد ، گزارشی از ظرفیتهای کشاورزی میمه با توجه به منابع آب و خاک حاصلخیز ارائه و بر ضرورت بهینه سازی مصرف آب و نیاز به سرمایه گذاری دولت در این زمینه با توجه به عدم بضاعت قشر محروم کشاورز تاکید و یادآور گردید که با استفاده ی مناسب از منابع آب و خاک و تغییر الگوی کشت و جایگزین نمودن کشتهای پر بازده ، کشاورزی می تواند محور توسعه ی بخش میمه قرار گیرد .
🔸در این دیدار مهندس عباسی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه ضمن ارائه ی پیشنهاد کشت کلزا که با شرایط آب و هوایی میمه کاملا سازگار است و می تواند الگوی مناسبی برای اقتصادی کردن کشاورزی در بخش میمه باشد در زمینه ی بهینه سازی مصرف آب و اجرای روشهای نوین آبیاری از محل اعتبارات ویژه قول مساعد داد و مقرر شد در بازدیدی یکروزه از میمه طرحهای پیشنهادی شورای کشاورزی این شهر را وارد مراحل مطالعاتی و اجرایی نماید .
۳ ديدگاه مطلب براي " ظرفیت ها ، توانمندیها و مشکلات کشاورزی میمه بررسی شد " ارسال شده است.

 1. همشهری می‌گه:

  با توجه به محدود بودن منابع آب ،اجاره دادن سالانه زمین و ابهای زیر زمینی برای کشت خربزه کار عاقلانه ای نیست در حالی که باغات چند ده ساله از بین رفته

  (1)
 2. همشهری می‌گه:

  با توجه به محدودیت منابع آب ،اجاره سالانه دادن آب به کاشت خربزه وکم ابی باغات چند ده ساله عاقلانه نیست

  (1)
 3. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  مامیگویم اب نداریم بخوریم شما میگوید بروید کلزا بکارید

  (0)
ارسال نظر


چهار − = 1


آخرین خبرها