کد خبر: 81543 | زمان مخابره: ۸:۲۶:۰۰ - پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 149 views | |

نماز جمعه در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع میمه برگزار می شود

IMG_1674

نماز جمعه در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع میمه برگزار می شود

نماز جمعه ی میمه فردا (۹۸/۳/۳ ) با حضور نمازگزاران شهرها و روستاهای بخش میمه در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع

به امامت حجت اسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی 

برگزار می گردد 

اهمیت و جایگاه نماز جمعه از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی
🔸نماز جمعه ترکیبی از بیان حقایق معنوی و اسلامی، حضور غیر دستوری مردم در این صحنه و مرتبط با حکومت اسلامی است.
🔸برخلاف تصور برخی افراد، حکومت فقط وظیفه تأمین رفاه و آزادی و استقلال سیاسی مردم را ندارد بلکه حکومت در قبال دین و اعتقادات مردم نیز وظیفه دارد.
🔸این شبکه ی مهم، در عین حالی که مردمی، اسلامی، حکومتی و سیاسی است اما داخل در جناح بندیهای گوناگون مردم و جناح های سیاسی نیست.
🔸نماز جمعه نسبت به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی نیز وظیفه دارد و نماز جمعه باید به ارزشهای اسلامی پایبندیِ مبتنی بر مبانی فکری و عقلی داشته باشد.
🔸سعی شود خطبه های نماز جمعه، دربر دارنده نیازها و پاسخ دهنده سؤالات و گره های ذهنی مخاطبان بویژه نسل جوان در زمینه های اعتقادی، عملی و سیاسی باشد.
🔸یکی از مسائلی که باید در خطبه های نماز جمعه مورد توجه جدی قرار گیرد، موضوع سبک زندگی و بحث های کاملاً مستند و زنده در این خصوص است
۱ ديدگاه مطلب براي " نماز جمعه در تکیه ی حضرت ابوالفضل ع میمه برگزار می شود " ارسال شده است.

 1. Foroud.Arbabian می‌گه:

  کد خبر: ۹۲۲۵۲۶ تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ – ۱۶:۰۳ لینک کوتاه: http://
  کاشان » اجتماعی
  در مراسم ثبت جهانی چوگان مطرح شد:
  پیشنهاد ثبت ملی کامو و چوگان کاشان
  آئین گرامی داشت ثبت جهانی چوگان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس بشری یونسکو با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، مسئولان لشکری و مسئولان فدراسیون چوگان در مجموعه چوگان و سوار کاری فرح آباد تهران برگزار شد.

  در جریان این برنامه که با دعوت رسمی جابرماجدی، هنرمند کاشانی و رئیس کمیته تبلیغات و بازرگانی فدراسیون چوگان صورت گرفت، مرتضی والی زاده مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان حاضر و طی دیداری با حجت اله دهخدایی رئیس فدراسیون چوگان،طرح پیشنهاد ثبت ملی کامو و چوگان کاشان بعنوان یکی از مکان های تاریخی که در آن ورزش کهن ۳ هزار ساله چوگان از قدیمی ترین ورزش های گروهی جهان که ریشه‌ای آیینی دارد، انجام می شده را ارائه و مطرح کرد.
  همچنین در این مراسم مرتضی والی زاده رئیس هیئات سوارکاری کاشان، در دیداری دیگر با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون حمایت از ورزش چوگان که آن را جزو فرهنگ ایرانی دانسته اند، از کارشناسان ثبت پرونده چوگان دعوت بعمل آورد تا با حضور خود در کامو و چوگان، امکان ثبت ملی این منطقه تاریخی را به جهت ورزش چوگان به عنوان قدیمی ترین بازی ورزشی گروهی جهان که به گفته مورخان، بین ایرانیان و تورانیان باستان برگزار می شده و در شاهنامه فردوسی هم بارها نام این ورزش باستانی آورده شده است، در دست بررسی قراردهند.
  در پایان این مراسم که در مجموعه چوگان و سوارکاری فرح آباد تهران برگزار شد، نشان فدراسیون چوگان به مرتضی والی زاده و مهدی سقاپولادی مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان ونیز دکتر حجازیان از اساتید دانشگاه کاشان اهدا شد و مرتضی والی زاده با ثبت یادداشت در دفتر یادبود ثبت چوگان که قرار است در موزه یونسکو نگهداری شود، حمایت خود را از ورزش چوگان اعلام کرد.
  اجرای زنده چوگان، رژه چوگان سواران توسط ورزشکاران حرفه ای این ورزش و همچنین سنت دیرینه شاهنامه خوانی از جمله بخش های آئین گرامی داشت ثبت چوگان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس بشری یونسکو بود.
  شایان ذکر است پرونده ورزش چوگان پس از ۲۰ ماه مراحل بررسی و همچنین بر اساس ۵ معیار ثبت جهانی، دارای شرایط ثبت معرفی شد و در اجلاس کره مورد تصویب نهایی قرار گرفت و پس از چین، هند، مصر وهمچنین آذربایجان که یکی از مدعیان اصلی ثبت به نام کشور خود بوده است، پرونده چوگان بدون هیچ اعتراض و یا تبصره‌ای در این اجلاس به‌عنوان شاهکار میراث بشری شناخته شد و به نام ایران در فهرست میراث جهانی قرار گرفت.

  (0)
ارسال نظر


8 − یک =


آخرین خبرها