کد خبر: 80929 | زمان مخابره: ۱۳:۲۶:۵۹ - شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 376 views | |

گزارش نماز جمعه ی میمه منضم به تصاویر – ۹۸/۱/۲۳

 

 

IMG_0690

خبرنگار نماز:محمد اسماعیلی
مجری نماز:محمد رحمانیان
تصاویر:محمدحسین حیدری

در اولین جمعه از ماه مبارک شعبان،نماز جمعه این هفته میمه به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی با حضور شکوهمند نمازگزارن در تکیه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد.خطیب نماز جمعه میمه در ابتدای خطبه اول مردم را به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات دعوت و سفارش کردند.ایشان در خطبه اول یک حدیث و روایت از امام سجاد علیه السلام بیان کردند.طبق فرموده امام سجاد دو قدم نزد خداوند متعال محبوب تر از همه قدم ها و کار های خیری که انجام می دهید: اول،قدمی برداری برای رفع گرفتاری از برادر مومن و دوم،قدمی برداری و صله رحم کنی با کسی که با شما قهر است. قرآن و اهل بیت بسیار به صله رحم سفارش کردند و ما توصیه داریم از ائمه علیهم السلام که به دیدار اقوام،دوستان و آشنایان خود بروید و از احوال همدیگر جویا شوید و از آن طرف قاطع حرم کسانی که به خویشان و اقوام محل نمی گذارند باید بدانند کسانی هستند که مضموم خداوند متعال هستند.پیامبر اکرم(ص)،فرمود:با قاطع رحم همنشین نباشید و با او مشورت نکنید چرا که مورد لعنت و نفرین خداوند متعال در قرآن قرار گرفت.طبق فرموده امام سجاد،خداوند دو نوع جرعه را دوست دارد:۱.این که شما کظم غیض کنید و هنگام عصبانیت و ناراحتی خشم خود را فرو ببرد و این بهترین نوع مدیریت در هنگام عصبانیت و ناراحتی است و سیره همه اهل بیت همین بوده است. ۲.انسان در برابر مصیبت و ناراحتی صبور باشد و خداوند پاداش زیادی برای صابران در نظر گرفته است.
همچنین دو قطره نیز در نزد خداوند محبوب است:۱.کسی که در راه جهاد در خدا خونش روی زمین بریزد.مثل شهدای مدافع حرم،شهدای جنگ تحمیلی.
۲‌.قطره ای اشکی که انسان عابد در سیاهی و تاریکی شب از خوف خدا می ریزد.طبق فرموده امام حسین(ع):اگر میخواهید از آتش خدا دور شوید،از ترس خدا در نیمه شب اشک بریزید و این قطره اشک بسیار نزد خداوند محبوب است.
در خطبه دوم،به بیان مناسبت های مهم در هفته آینده پرداخته شداولین مناسبت
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام در ۱۱ شعبان سال ۳۳ است که در مدینه منوره متولد شد.شخصیتی بزرگواری که وقتی متولد شد امام حسین و امیرالمومنین بسیار خوشحال و در گوش او اذان و اقامه گفتند.حضرت علی اکبر از هر بعدی نگاه کنید جسمی،خلق و خو،راه رفتن و منطق،سیره و روش مثل پیامبر اکرم بود.
حضرت علی اکبر،جوانی زیبا،رعنا،دارای شخصیتی ممتاز،معرفتی بسیار بالا و بصیرتی عظیم بود و بهترین الگو برای جوانان ماست و روز ولادت حضرت علی اکبر به عنوان روز جوان نیز معرفی شده.
دومین مناسبت،۲۹ فروردین که در این روز دو مناسبت داریم،اول، ولادت مقام معظم رهبری در سال ۱۳۱۸،که از خداوند میخواهیم عمر طولانی و باعزت به مقام معظم رهبری و همه مسئولین دلسوز و خدوم این کشور عنایت کند.دوم،روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است‌.که همه ی ما می دانیم حماسه آفرینی های دلاورمردان ارتش از ابتدای انقلاب تا به الآن ادامه داشته،از زمانی که امام بزرگوار دستور دادند که ارتش به مردم بپیوندند و آن ها هم بیاند برای حراست و حفظ تمامیت ارضی و فرهنگ خودشان و اسلام شان و لبیک گفتند به ندای حضرت امام و درخشندگی ارتش را در هشت سال دفاع مقدس و تمام بحران ها دیده ایم.حتی در این سیل اخیر که ارتش با تمام تجهیزات خود وارد عرصه شد و مشکلات مردم را کم کرد و این روز به تمام ارتشیان تبریک میگوییم.آخرین مطلب،یاوه گویی ترامپ در خصوص این که سپاه پاسداران را به عنوان تروریست اعلام کرد. در سابق ملت ایران را به این عنوان خوانده بود. اقدام ترامپ برای این کار چند دلیل داشت.اولین مورد،ایجاد یک جنگ روانی و فرهنگی است و از طرفی میخواهد یک تفکیک اقتصادی ایجاد کند و تمام تحریم های که دارد در ایران شکل میگرد،مسبب اصلی آن سپاه پاسداران است و این را میخواهد جا بندازد.دلیل دیگر،یک نوع خوش خدمتی به نتانیاهو انجام داد و برای حمایت از نتانیاهو این کار را انجام داد.اما مهم ترین عامل برای این تصمیم ترامپ این بود که شکست های متعددی آمریکا خورده است و این شکست ها به واسطه سپاه مقدس اسلامی بوده است و به خاطر تمام موفقیت های که سپاه پاسدارن به دست آورده است.

IMG_0665 IMG_0668 IMG_0677 IMG_0680 IMG_0691 IMG_0697 IMG_0705 IMG_0706 IMG_0708
۲ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه ی میمه منضم به تصاویر – ۹۸/۱/۲۳ " ارسال شده است.

 1. سوال می‌گه:

  دو تا سوال چرا میمه ای ها بعد نماز جمعه راهپیمایی نکردن
  چرا امام محترم جمعه لباس سپاه بر تن نکرده؟

  (0)
  • نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

   جواب سوال اول اینکه مسئولین و به تبع اونها مردم نمازگزار جمعه خسته بودند حال نداشتند لذا رفتند به منازلشان جهت استراحت

   جواب سوال دوم امام محترم و عزیز جمعه روش نشد بپوشه ، گیر ندهید لطفاً

   (0)
ارسال نظر


7 + چهار =


آخرین خبرها