کد خبر: 80632 | زمان مخابره: ۱۳:۳۴:۳۰ - دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 262 views | |

از مردم میمه و اردستان نظر سنجی نشده است

۱۵۰۹۰۸۴

حیدر علی عابدی در رابطه با طرح تفکیک استان اصفهان به خبرنگار ایمنا گفت: با هرگونه دستکاری در تقسیمات استان مخالفم؛ زیرا این دستکاری ها عوارض بسیار زیادی برای استانها دارد.

وی تصریح کرد: ما در گذشته از همین قبیل اشتباهات استراتژیک در استان داشته‌ایم و سرچشمه های اصلی زاینده رود را در  تقسیمات کشوری از اصفهان جدا کرده‌ایم؛ به عنوان مثال جدایی مناطقی مانند مارکده و یان چشمه که جزو سرچشمه های زاینده رود بودند، امروز  مشکلاتی بر سر راه استفاده از زاینده رود ایجاد کرده است که همه اینها  تاثیرات تصمیمات بدون مطالعه است.

جدایی بر اساس کدام نظرسنجی؟

عابدی تأکید کرد: بنابراین در مورد طرح استان اصفهان شمالی نیز من هم برای مردم کاشان و هم برای مردم اصفهان نگران هستم؛ زیرا چنین طرح هایی بدون مطالعه  ارائه می شود و عوارض آن مشخص نیست.

وی افزود: اگر مردم کاشان اصرار بر جدا شدن از استان اصفهان را داشته باشند حساب آن جدا است؛ اما به نظر می رسد از آنها و همینطور مردم میمه و اردستان نظر سنجی نشده است.

نام اصفهان مختص به اصفهان است

نماینده مردم اصفهان گفت: جدای از این  نام اصفهان مختص به اصفهان است و کسی حق ندارد اسم اصفهان را شمالی و جنوبی کند؛ اگر نهایتا مردم کاشان تمایل دارند به سمت استان شدن حرکت کنند، یا باید به عنوان استان کاشان مطرح شوند و یا به استان قم بپیوندند.

عابدی در پاسخ به ادعای سید جواد ساداتی نژاد مبنی بر اینکه نمایندگان استان با طرح استان اصفهان شمالی مخالفتی ندارند، گفت: من با کلیات این طرح مخالفم و  اگر بقیه نمایندگان استان موافقند، چرا  آن را امضا نکردند؟! مطمئناً ایشان زمان زیادی طرح را به معرض امضا گذاشته، اما نتوانسته امضا جمع کند.

۲ دلیل برای عملیاتی نشدن طرح اصفهان شمالی

وی افزود:این طرح به دو دلیل عملی نخواهد شد؛ دلیل نخست این است که این طرح، طرحی ساده است و بعید می دانم تا پایان مجلس دهم نوبت به طرح‌های یک فوریتی برسد؛ بنابراین با تمام شدن دوره مجلس طرح‌های در نوبت هم از نوبت خارج می‌شود.

عابدی خاطر نشان کرد: با این وجود، اگر هم در مجلس این طرح مطرح شود، به دلیل مغایرت آن با اصل ۷۵ قانون اساسی با یک اخطار قانون اساسی لغو می شود.

وی تأکید کرد: بنابراین به نظر من به جای اینکه سعی کنیم توجه مدیران  و رسانه ها را به بحث تقسیم شدن اصفهان جلب کنیم، بهتر است به  مشکلات اصلی  مردم اصفهان به ویژه مسائل زاینده رود بپردازیم و با اتحاد این مشکلات را برطرف کنیم.
۴ ديدگاه مطلب براي " از مردم میمه و اردستان نظر سنجی نشده است " ارسال شده است.

 1. مهدی می‌گه:

  احسنت بدون نظرسنجی از مردم نمیشود نظر خودرا بر دیگران تحمیل کرد

  (0)
 2. میمه ای می‌گه:

  توجه شما را به دغدغه این نماینده و به عبارتی دم خروس وی که در بخش پایانی صحبت‌هایش بیرون زده است جلب میکنم: «بهتر است به مشکلات اصلی مردم اصفهان به ویژه مسائل زاینده رود بپردازیم».
  اینها وقتی صحبت از مسائل و مشکلات استان اصفهان میکنند دقیقا منظورشان شهر اصفهان است. همانگونه که عده ای وقتی صحبت از ایران میکنند منظورشان دقیقا تهران است و لاغیر!
  ما چاره ای نداریم جز اینکه خودمان به فکر منافعمان باشیم. قاطبه مسئولان اصفهانی هدفی جز ارتقا «شهر اصفهان» ندارند.
  همشهریهای عزیز! اهالی محترم میمه، وزوان، ازان، زیادآباد، ونداده، خسروآباد، حسن رباط، لایبید، موته، لوشاب و سایر شهرها و روستاهای اطراف هوشیار باشید! این باید مطالبه عمومی شود: خیر ما در جدایی از اصفهان و پیوستن به طرح استان اصفهان شمالی یا با هر نام دیگر است.
  افسار کارمان را به انحصارطلبان اصفهانی نسپاریم.
  عمری است طلای منطقه را به نام و امتیاز استان اصفهان از زیر پای مردم مستضعف موته و این منطقه بیرون میکشند و می بلعند و جز خسارت محیط زیستی چیزی برای منطقه ما به ارث نگذاشته اند.
  برخی آنقدر مار خورده اند که افعی شده اند!
  حالا هم نگرانی جز حل مشکل زاینده رود برای همشهریانشان در شهر اصفهان ندارند و اکنون هم عصبانیت و نارضایتی این نماینده و هم قطارانش کمتر شدن قدرت چانه زنی شان در کسب امتیازات بیشتر به نام استان اصفهان و به کام شهر اصفهان -در صورت به ثمر نشستن این طرح- است.

  (4)
 3. Foroud.Arbabian می‌گه:

  در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس تشریح شد
  💢توضیحات نماینده کاشان و آران و بیدگل در مورد «استان اصفهان شمالی»

  🔸نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آن پایه تحقیقی که در مرکز پژوهش ها صورت گرفت طرح ایجاد استان اصفهان شمالی در مجلس شورای اسلامی در منظر نمایندگان قرار گرفت که البته باید اکنون فرایند طبیعی و قانونی خود را در مجلس طی کند تا در نهایت در صحن مجلس رای گیری شود.

  🔺سید جواد ساداتی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان درباره طرح تشکیل استان اصفهان شمالی گفت: از حدود دو سال قبل در راستای مطالبه مردم منطقه به عنوان یک آرزوی چهل ساله مبنی بر ایجاد یک استان مستقل، طرحی را با ۴۶ امضا به کمیته مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه کردیم.

  🔺نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این طرح مبنی بر امکان‌سنجی تفکیک استان‌های بزرگ‌مقیاس شامل اصفهان، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان بود که بر اساس مؤلفه‌های مختلف بررسی شود.

  🔺وی با اشاره به تعداد استان ها در ایران و سایر کشورها افزود: کشور ترکیه با وجود این که مساحت کمتری نسبت به ایران دارد اما تعداد استان‌هایش نزدیک به ۳ برابر ایران است.

  🔺ساداتی‌نژاد عنوان کرد: نتایج کارشناسی منتشر شده از تحقیقات مرکز پژوهش‌ها این بود که یکی از مشکلات اصلی مردم این مناطق که موجب نارضایتی مردم هست بروکراسی زیاد هست.

  🔺نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بروکراسی اداری چیزی نیست که ما فقط در شمال استان اصفهان با آن مواجه باشیم بلکه در خود شهر اصفهان نیز مورد اعتراض مدیران و حتی استاندار استان نیز قرار گرفته است.

  🔺وی افزود: نظر خود مسؤولان نیز این بود که تفویض اختیارات موجب کاهش بروکراسی و افزایش رضایتمندی مردم می‌شود که یکی از طرح‌ها این مورد می‌تواند ایجاد یک استان مستقل باشد.

  🔺ساداتی‌نژاد با بیان اینکه این طرح با ۳۳ امضا تحویل هیأت رئیسه مجلس شد و هفته گذشته به صورت رسمی اعلام وصول شد، تاکید کرد: بر اساس آن پایه تحقیقی که در مرکز پژوهش‌ها صورت گرفت طرح ایجاد استان اصفهان شمالی در مجلس شورای اسلامی در منظر نمایندگان قرار گرفت که البته باید اکنون فرایند طبیعی و قانونی خود را در مجلس طی کند تا در نهایت در صحن مجلس رأی‌گیری شود.

  🔺نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جدای از اینکه نتیجه این کار که چه خواهد بود به طور کلی من فکر می‌کنم این یک گام جدید و نوآورانه در راستای مطالبه مردم این منطقه بود که این مطالبه را بتوانیم در مجلس شورای اسلامی است به صورت یک طرح ارائه کنیم.

  🔺وی با اشاره به اینکه گاهی یک مجوز یا یک واگذاری زمین دوسال به طول می‌انجامد افزود: این موجب فرار سرمایه‌گذار از شمال استان اصفهان شده است؛ با توجه به گفت‌وگوهایی که با نمایندگان شهرستان‌های شمال استان داشتیم این بروکراسی آزاردهنده وجود دارد، به همین دلیل بسیاری از سرمایه‌گذاران شمال استان به دلیل وجود چنین مشکلاتی در شهرهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

  🔺ساداتی‌نژاد گفت: استان اصفهان یک استان پهناور با شهرستان‌های متعدد است، به همین دلیل استاندار این استان شاید سالی فقط یک یا دوبار به شهرستان‌ها سر بزند اما اگر استان تفکیک شود باعث این خواهد شد که استاندار و مدیران کل هم رسیدگی بهتر و بیشتری به امورات مردم داشته باشند که این موجب رضایتمندی مردم می‌شود.

  🔺نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر ما بحث تفکیک و استقلال استان را داریم نه اینکه بگوییم فقط برای این مردم بهتر است ما معتقدیم این ظرفیت‌ها می‌تواند برای کشور ما ارزش افزوده، بهره وری بیشتر، اشتغال بیشتر را برای کشور داشته باشد.

  🔺وی با اشاره به اینکه نام اصفهان شمالی خود دارای پیام است افزود: ما به دلیل اینکه شهرستان‌های مختلفی در شمال استان بودند گفتیم نامی انتخاب شود که همه بتوانند ذیل آن قرار بگیرند و دوم اینکه پیام دیگرش به عزیزان اصفهان هست و آن این که هیچ مقابله و هیچ نگاه منفی به نام اصفهان نیست و هیچ نقطه ضعفی برای این استان سرافراز که در انقلاب اسلامی نقش داشته و استان فرهنگ و هنر است و پرچمش در دنیا بلند است منافاتی ندارد و ما این نام را برازنده می‌دانیم لذا نام استان اصفهان شمالی را برای آن انتخاب کردیم که نشان همبستگی و اتحاد در این منطقه است.

  🔺ساداتی‌نژاد تاکید کرد: این اتفاق می‌تواند مشکلات و کاستی‌ها را کاهش دهد هم برای مردم شمال استان و هم برای بقیه مردم در استان که موجب مطلوبیت بیشتری می‌شود و این باعث توسعه و پیشرفت بیشتری در شهرستان‌های شمال استان اصفهان می‌شود.🔸

  http://fna.ir/bs1sex

  📩 پیام شما: @piamha

  🆔 @drsadatisj

  (1)
 4. ۹۵ می‌گه:

  چه از اصفهان جدا شویم و یا جدا نشویم فرقی به حال ما ندا رد. مشکل بز رگ ما اول یکی نبودن و تفرقه در بین مردم منطقه است و دوم که ناشی از همان تفرقه است، مهاجرت و کم جمعیتی منطقه است .معضل ما با تغییر جغرافیایی تقسیم کشوری حل نمی شود . اولین قدم برای پیشرفت ، شهرستان شدن است که باید توسط دولت برداشته شود و الا ما مردم ، همت و حمیت برداشتن گام بزرگ نداریم . با وضعیت فعلی منطقه، امید زیادی به بهتر شدن نباید داشت. باید همت همه بر این باشد که شهرستان مستقل تشکیل تا به دنبال آن بتوان حرفی برای گفتن داشت که ” تا نگرید طفل کی نوشد لبن”

  (1)
ارسال نظر


+ سه = 12


آخرین خبرها