کد خبر: 80370 | زمان مخابره: ۱۲:۲۹:۵۵ - دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 112 views | |

طلای موته، رکورد شکنی ها در بیشترین تولید و بالاترین راندمان

pardazesh-715x400

مجتمع طلای‌موته با تولید ۶۰۲کیلوگرم طلا در سال ۹۶، رکورد تولید از سال ۷۲ تا کنون را شکست.
مهندس علیرضا طالاری، مدیر مجتمع طلای‌موته در گفت‌وگو با ماهنامه تخصصی پردازش با اعلام این خبر و با اشاره به این‌که با تدوین استراتژی‌های جدید در زمینه خرید ماده معدنی از سایر معادن و نیز خرید ۵۰درصد خوراک مصرفی از سایر معادن توانستیم به موفقیت‌های بزرگی دست یابیم، گفت: با انجام این کار عملا رکورد بیشترین تولید، بالاترین راندمان، ایجاد راندمان بالا درخاک های فراوری شده و نیز رکورد کمترین زمان توقف در کارخانه به‌دست ‌آمد، ضمن آنکه با خرید ماده معدنی علاوه بر افزایش تولید و سوددهی، زمینه فعال‌شدن معادن کوچک فاقد کارخانه نیز فراهم و برای بالغ بر۷۰ نفر نیز ایجاد اشتغال شد.

وی با تاکید بر این‌که در ۱۰ماهه اول امسال ۳۴۶کیلوگرم طلا تولید شد که نسبت به برنامه تولید ۳۳درصد و نسبت به برنامه کل سال ۱۳/۵ درصد رشد نشان می‌دهد و این در حالی است که طبق برنامه مقرر شده بود که در سال۹۷، ۳۰۵کیلوگرم طلا تولید شود، اظهار امیدواری کرد که امسال ۴۰۰کیلوگرم یعنی بیش از ۱۵۰کیلو بیشتر از میانگین سال‌های گذشته تولید شود.
طالاری با اشاره به این‌که امسال به دلیل نابسامانی‌های قیمت طلا و ارز، ریسک خرید ماده معدنی، افزایش یافت، افزود: درصورت تثبیت نرخ ارز، سیاست خرید ماده معدنی از سایر معادن با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

مدیر مجتمع طلای‌موته گفت: ما از اول دی‌ماه معدن طلای سنجده که از سال۹۰ تعطیل شده بود را با انجام اکتشافات و رسیدن به ۸۵۰هزار تن ماده معدنی با عیار ppm 1/5 فعال و پروانه بهره‌برداری اخذ کردیم. بدیهی است، استخراج و دسترسی به ۸۵هزار تن ماده معدنی نیاز به حدود یک میلیون تن باطله‌برداری دارد.

ضمن‌آنکه در معدن دره‌اشکی نیز اقدامات لازم جهت اخذ پروانه بهره‌برداری صورت گرفته و در حال حاضر مطالعات ارزیابی زیست‌محیطی در سازمان حفاظت محیط‌زیست انجام و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال مجوز آن صادر و وارد مدار تولید شود.

گفتنی است، طبق برآوردهای صورت گرفته معدن دره‌اشکی نیز دارای ۴۰۰هزار تن دخیره با عیار ۱/۵ ppm است.

طالاری، هم‌چنین پروژه مدار آبگیری و استحصال طلا از سد باطله که طی آن ۴۰کیلوگرم طلا در سال به‌دست می‌آید را از دیگر فعالیت‌ها دانست و تاکید کرد که این پروژه نیز آغاز و به پیمانکار ابلاغ شده که مقرر گردیده طی ۱۸ماه و با هزینه‌ای معادل ۱۳میلیارد تومان به سرانجام برسد. این پروژه یکسال‌و‌نیم دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید و برای ۳۰ نفر نیز ایجاد اشتغال می‌کند. مجتمع طلای موته در راستای افزایش تعداد مشتریان از ابتدای بهمن ماه سال جاری اقدام به تولید شمش استاندارد با وزن ۵۰۰گرم نموده است.
وی انجام فعالیت‌های زیست‌‌محیطی از جمله عاری‌کردن آب سیستم از سیانور، مطالعه و شناسایی گونه‌های گیاهی منطقه موته در قالب سه پابلوت که در آینده به‌صورت صنعتی کاشت گیاهان جهت بازسازی منطقه انجام می‌شود و… را از جمله فعالیت‌های زیست‌محیطی دانست و گفت: این مجموعه هم‌اکنون با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، هیچ‌گونه مشکلی با محیط‌زیست ندارد و از اول تیرماه از فهرست صنایع آلاینده‌ سازمان محیط‌زیست استان اصفهان خارج شده است

مدیرمجتمع طلای‌موته اخذ استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵، عرضه کالا از طریق بورس و تولید شمش‌های استاندارد یک‌کیلوگرمی با عیار۹۹۹ در هزار را از دیگر ویژگی‌های این مجموعه دانست.
به گفته او، با اکتشافات صورت گرفته و کسب پروانه استخراج معدن دره‌اشکی، این مجتمع تا ۱۲سال آینده مشکل ذخیره ماده معدنی نخواهد داشت.

شایان ذکر است، مجتمع طلای‌موته در حال حاضر برای۲۵۰ نفر ایجاد اشتغال کرده است

مجتمع طلای موته در شمال روستای موته از توابع بخش میمه قرار دارد
۲ ديدگاه مطلب براي " طلای موته، رکورد شکنی ها در بیشترین تولید و بالاترین راندمان " ارسال شده است.

  1. مهندس می‌گه:

    مجتمع طلا از بیرون خاک با عیار ۵ الی ۶ پیپی ام خریداری میکند.در اصل ظرفیت برداشت از معدن افزایش نیافته و فقط با آمارها بازی میکنند.

    (0)
  2. کاکو می‌گه:

    واقعا سیانور پدر محیط زیست منطقه را دراورده .به دروغهای اقای طالاری گوش نکنین

    (0)
ارسال نظر


4 + هشت =


آخرین خبرها