کد خبر: 79007 | زمان مخابره: ۱۸:۱۷:۰۱ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 228 views | |

استاندار و تفویض اختیارات مدیران به واحدهای اجرایی در شهرستانها

۲۹۱۸۰۰۵_۹۶۱

تفویض اختیارات مدیران به واحدهای اجرایی در شهرستانها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ استاندار اصفهان در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه افراد نباید برای گرفتن یک مجوز مجبور به اخذ ۲۲۰ امضا شوند گفت: اگرچه لازم است برنامه ریزی ها متناسب با ضوابط قانونی باشد ولی نباید دچار روزمرگی شود و به خاطر حجم کاری بدون نقشه راه حرکت کرد.
عباس رضایی باتاکید بر اینکه شورای برنامه ریزی نباید به امری تشریفاتی تبدیل شود، افزود: مصوبات کارگروه های مختلف که در شورای برنامه ریزی استان مطرح می شود باید دارای پیوست کارشناسی قوی باشد.
وی گفت:کار کارشناسی یک ضرورت است ولی نباید خللی در راه رسیدگی به امور مردم ایجاد کند و مانع پاسخ گویی به مردم شود.
رضایی با تاکید بر تشکیل کارگروه واگذاری فعالیت ها به واحدهای دستگاه های اجرایی در شهرستان ها افزود: این مسئله باید جدی گرفته شود و باید موانع قانونی برای رفع مشکلات و روان سازی کار مردم از طریق دولت پیگیری شود.
استانداراصفهان با بیان اینکه در تمام دنیا دولت ها عوامل اجرایی خوبی نیستند،گفت:باید با بهره مندی از ظرفیت های قانونی از جمله تبصره ۱۹ و براساس چارچوب، کارها به بخش خصوصی واگذار شود چرا که همه ی مشکلات به دست مردم حل و فصل می شود.
۱ ديدگاه مطلب براي " استاندار و تفویض اختیارات مدیران به واحدهای اجرایی در شهرستانها " ارسال شده است.

 1. Foroud.Arbabian می‌گه:

  به نام خدا

  ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر حسن روحانی
  با سلام و احترام

   سفر استانی جنابعالی به سمنان امروز سه شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳ بسیار “بی‌خیر و برکت” برای کشور بوده است. خبر تایید “انتقال آب خزر به کویر” در سفر حضرتعالی به “زادگاهتان” برای مردم ایران غیر قابل باور و برای مردم شمال ایران غیرقابل پذیرش‌است. این خبر دردناک و فاجعه‌آفرین شوک عجیبی را به جامعه و مردم شمال ایران وارد کرده است. امروز این سوال مطرح است که جنابعالی که دولت خود را دولت “تدبیر”و “امید” و “محیط زیستی” عنوان کرده بودید چگونه توانستید به دریاچه خزر که قلب تپنده‌ و نگین محیط‌زیست ایران است خنجر بزنید و ملتی را ناامید کنید؟ امروز این سوال مطرح است که آیا حضرتعالی رییس جمهور ایران هستید یا “فقط” رئیس جمهور “سمنان”؟ می‌خواهید با آب اندک و شور یک دریاچه‌‌ی بی دست و پا، چه‌ کار مهمی در کویر شور سمنان انجام بدهید که همه را ناامید کرده‌اید!؟ خود بهتر می‌دانید که خزر آبی ندارد تا منتقل شود. نکند دلتان را به ولگای روسیه خوش کرده‌اید؟ دشمن مخوفی که همواره در پی “فریب” ایران بوده تا بتواند “امتیاز” بگیرد. (بحث کنوانسیون خزر بماند برای بعد) می‌خواهید صنایع “آب‌بَر” احداث کنید؟ بروید در کنار دریاهای جنوب. می‌خواهید کشاورزی راه بیندازید؟ بروید شمال ایران. می‌خواهید سمنان را پایتخت سیاسی کشور بکنید؟ که چه بشود و چگونه؟
  آیا مردم  استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و حتی اردبیل که بیش از ده میلیون نفر هستند به اندازه نیم‌ میلیون مردمِ استان سمنان برایتان ارزشمند نبودند که می‌خواهید یک دریا و میلیونها نفر جمعیت و میلیاردها تن خاک طلایی، میلیاردها درخت هیرکانی و به طور کلی زیست‌بوم خزر و اطراف آن را قربانی آنان کنید؟ مگر خون “شما سمنانی‌ها” از خون مردم مظلومِ شمال ایران رنگین‌تر است که در چهار دوره ریاست جمهوری دست از سر کاسپین بر نمی‌دارید؟ ما کشور را به راحتی حفظ نکردیم که بخواهید به راحتی آن را به خطر بیندازید. شما که خود تمام سال‌ها در امنیت ملی کشور بوده‌اید و هستید، دیگر چرا؟ چگونه از کنار فریاد مطالبه‌گرانه‌ی به حق میلیون‌ها ایرانی از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب مبنی بر عدم انتقال آب خزر به کویر گذشتید و “ضد ‌محیط‌زیست‌ترین” و “فاجعه‌بارترین” طرح کشور را به نام خود در تاریخ ثبت کردید؟ مگر نمی‌دانید شمال ایران تنها گذرگاه شادی‌آفرین همه ایرانیان است؟ مگر نمی‌دانید کویرِ سمنان با آب اندکِ خزر آباد نمی‌شود؟ چرا می‌خواهید کویرِ سمنان را برای مردم شمال به ارمغان بیاورید؟ مگر مردم شمال ایران چه گناهی کردند که باید جورِ ستمِ سوء‌مدیریتِ آب در سمنان را بکشند؟ مگر مردم شمال ایران چه گناهی کرده‌اند که باید این همه دشمنی‌های آشکار با محیط‌زیست را تحمل کنند،‌ کاری نکنید که اسیر خشم ببرهای مازندران و گلستان و شیران گیلان شوید. در کشور سوئیس اگر بخواهند یک مهاجر را در کشورشان مقیم کنند، رفراندوم برگزار می‌کنند. آنگاه چگونه ممکن است وقتی که می‌خواهید آب یک دریاچه‌ی محصور در خشکی‌ها را به کویر انتقال بدهید رفراندومی برگزار نمی‌کنید که هیچ، حتی یک مشورت هم نمی‌کنید. همین بود حقوق شهروندی که آز آن می‌گفتید؟ این چه نوع حکمرانی است که در پیش گرفتید؟ بدانید که جنابعالی با تایید انتقال آب خزر به کویر، مردم مظلوم شمال ایران را خلع سلاح کرده‌اید. اما این را هم بدانید که نمایندگان مردم در مجلس ساکت نخواهند نشست و نخواهند گذاشت که چنین طرح “ننگین و غیرکارشناسی” شروع به سرانجام برسد.
  بی‌تردید از این به بعد هر اتفاق بدی در خصوص انتقال آب خزر به کویر  رخ دهد، به نام جنابعالی تمام خواهد شد. همچنین اگر حرفتان را پس نگیرید و در آینده فجایع زیست‌محیطی رخ بدهد از نام حضرتعالی در صدر صفحات تاریخ به بدی یاد خواهد شد. بی‌گمان فردای تاریخ در خصوص شما خواهد نوشت رییس‌جمهوری که قرار بود رئیس‌جمهور همه‌ی ایران باشد، اما فقط رئیس جمهور سمنان شد.

  با این روند “دیگر امیدی به آبادی ایران نیست” شما یک کشور را ناامید کرده‌اید.

  دکتر خدیجه گلین‌مقدم
  جغرافیدان و مدیر کمپین مخالفین انتقال آب خزر به کویر
  ۱۳۹۷/۹/۱۳

  (0)
ارسال نظر


6 − = دو


آخرین خبرها