کد خبر: 78498 | زمان مخابره: ۶:۱۲:۴۰ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 314 views | |

تندروها، استخر فرح و آرزوی مرگ برای رئیس جمهور!

فرارو- ظاهرا قبح شعار “استخر فرح” ریخته شده و تکرار آن از سوی تندرو‌ها واکنش‌های کمتری به دنبال دارد. در حدود سه ماه اخیر برای سومین بار حسن روحانی، رییس جمهور از سوی طیفی از فعالان سیاسی تندرو اصولگرا به صورت تلویحی تهدید شده است. این تهدید‌ها با وجود بازتاب گسترده رسانه‌ای و خبری حالا کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

۴۴۰۳۲۲_۲۷۱

سعید قاسمی از منتقدان تندرو روحانی جنجال “استخر فرح” را دوباره مطرح کرد به گزارش فرارو، «شما باید جواب‌گو باشید سر وقتش. جهانگیری گفت: منشی بدون اذن ایشان نمی‌توانم بردارم. مردک تو که نمی‌توانی غلط کردی رفتی آنجا. باید جواب خدا را بدهید سر فرصت محاکمه‌تان می‌کنیم. دستمان هم نرسد «ان ربک لب الاستخر» آیه جدیدی داریم. کنار استخر کوشک، خدای ما همان خدایی است که لب استخر خفت‌گیری می‌کند. از لب مرز تا خود اینجا همه دعاگویت هستند این دعا‌هایی که کردند من بعید می‌دانم مولا مولایی باشد که تا عید دوام بیاوری. این دعا‌هایی که مردم کردند کارت با کرام‌الکاتبین است چی بشود تا عید دوام بیاوری….» این سخنان از سوی سعید قاسمی از چهره‌های تندرو و جنجالی منتقد دولت مطرح شده است. او این سخنان را در کربلا گفته و مدعی کم کاری و کارشکنی دولت در خدمت به مردم شده است.

 

قاسمی گفت که “خدای ما همان خداییست که لب استخر خفتگیری میکنه! ” سعید قاسمی یکی از چهره‌های تندرو اصولگرایان است که مانند افرادی همچون حسن عباسی در نشست‌های و محافل نزدیک به جبهه پایداری با سخنرانی‌های پر شور و اظهارات بحث برانگیز جنجال‌های فراوانی به پا می‌کند. قاسمی فعال فرهنگی سیاسی ایرانی و از فرماندهان دفاع مقدس است. او بازنشسته سپاه پاسدارن و دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه علم و صنعت است. قاسمی در دانشگاه شهید رجایی معماری تدریس می‌کند. استفاده از ادبیات کوچه بازاری، و دمیدن شور در مخاطبان با از کوره دررفتن، عصبانی شدن، و کوبیدن روی میز از جمله ویژگی‌های سخنرانی‌های قاسمی است. سعید قاسمی از منتقدان سر سخت آیت الله هاشمی رفسنجانی و خانواده او در سال‌های اخیر بوده است. پس از محکومیت فائزه هاشمی به زندان، قاسمی گفت: به نظر او فائزه هاشمی به زندان نخواهد رفت و اگر هم رفت ریشش را می‌تراشد که البته فائزه هاشمی به زندان رفت و قاسمی ریشش را نتراشید. قاسمی همچنین در پی مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی، سخنان مجادله برانگیزی در مورد او، دلایل مرگ و نحوه تشییع از جمله عدم انتشار تصویر جنازه او بیان کرد که این سخنان با انتقاد وکیل خانواده هاشمی و سیاسیون اصولگرا و اصلاح طلب مواجه شد و مشاور هاشمی نیز تصویر جنازه را منتشر کرد. اشاره اخیر سعید قاسمی به مرگ آیت الله هاشمی در “استخر” و تهدید تلویحی حسن روحانی با این اشاره، اولین بار نیست که در ماه‌های اخیر رخ می‌دهد. پیشتر در ۲۵ مرداد ماه، در مدرسه فیضیه قم تجمعی برای اعتراض به وضعیت اقتصادی برگزار شد که انتقادات مطرح شده از سوی سخنران اصلی مراسم، حسن رحیم پور ازغدی، و برخی از پلاکارد‌های موجود در مراسم، به‌شدت خبرساز شد.

۴۴۰۳۲۳_۷۵۵

در آن مراسم تصاویر پلاکاردی که که روی آن نوشته شده بود “ای آنکه مذاکره شعارت – استخر فرح در انتظارت” مورد توجه گسترده رسانه‌ها قرار گرفت. این شعار، به تهدید رئیس جمهور به مرگ تعبیر شد و بار دیگر سوالاتی را درباره مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی مطرح کرد که دو سال پیش در هنگام شنا در یک استخر درگذشت و از آن زمان، اعضای خانواده اش چندین بار مرگ او را مشکوک خواندند. واکنش‌ها به تجمع فیضیه آنقدر بود که برخی مراجع تقلید از جمله آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله نوری همدانی به مطالب مطرح شده از سوی رحیم پور ازغدی در نقد روحانیت و همچنین پلاکارد‌های آن به تندی اعتراض کردند.   رحیم پور ازغدی در سخنرانی خود گفته بود “ریشه سکولاریسم در حوزه علمیه است”. او همچنین حوزه را به مسائل روز کشور بی‌توجه دانست، از بی‌سوادی حوزه در موضوعات اقتصادی  انتقاد کرد. آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به تجمع  فیضیه از انجام “بدترین اهانت‌ها به حوزه علمیه و مراجع شیعه” در این مراسم انتقاد کرد و از مسئولان سپاه پاسداران خواست توضیح بدهند که “آیا با اجازه آن‌ها گروهی از سپاهیان در این برنامه شرکت داشته‌اند”.   او همچنین، از تهدید به مرگ رئیس جمهور در تجمع انتقاد کرد.

 

۴۴۰۳۲۴_۱۰۱حسین طیبی فر فرمانده برکنار شده تیپ امام صادق در نشست جنجالی فیضیه پس از آن سپاه پاسداران اعلام کرد که در برگزاری آن تجمع نقشی نداشته است. با این حال ظاهرا پس لرزه‌های آن گریبان این نهاد نظامی را گرفت و در مهر ماه حسین طیبی‌فر فرمانده تیپ امام صادق قم تغییر کرد و به جای او، عزت‌الله معتمد به فرماندهی این تیپ منصوب شد. طیبی فر از سخنرانان مراسم فیضیه بود گفته می‌شود از چهره‌های نزدیک به جبهه پایداری در قم است. از طرف دیگر ۲۲ مهر ماه نیز فرمانده سپاه قم تغییر کرد و سرتیپ شاهچراغی جانشین سرتیپ غلامرضا احمدی شد. این در حالی است که شاهچراغی به تازگی به عنوان فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران منصوب شده بود. جدای از این موارد در رابطه با تجمع فیضیه ۵ طلبه نیز بازداشت شدند. گفته می‌شد که این افراد با شکایت دولت بازداشت شده اند، اما لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهور در این باره توضیح داد: «جرم مشهود و آن هم تهدید به قتل است که جنبه عمومی دارد. دستگاه قضایی تکلیف دارد رسیدگی کند که البته مقامات قضایی نیز مشهود بودن جرم را تأیید و اعلام کردند ورود می‌کنند.» البته رسانه‌های اصولگرا منتقد برداشت تهدیدآمیز از پلاکارد فیضیه هستند. در همین راستا روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران چندی پیش عنوان کردند که پلاکارد مورد اشاره اساسا تهدید به قتل نبوده و القای این مطلب “احمق” فرض کردن مخاطب است. با وجود اینکه ماجرای فیضیه بازتاب گسترده‌ای در افکارعمومی و تبعات سنگینی هم برای سازماندهندگان تجمع به دنبال داشت، اما باعث نشد که اینگونه اظهار نظر‌ها و تهدید‌ها متوقف شود. یک هفته پس از تجمع فیضیه حاج منصور ارضی از مداحان مشهور و منتقدان جدی دولت و آیت الله هاشمی رفسنجانی باز هم شعار جنجالی فیضیه را یادآوری کرد. بر اساس فیلمی که از سخنرانی حاج منصور ارضی در روز عرفه منتشر شد، این مداح با اشاره به اقدامات مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و برنامه‌های دولت حسن روحانی می‌گوید: «اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد.» او افزود: «این‌هایی که خیانت می‌کنند، جوری می‌میرند که دوست و دشمن، کافر و مومن حیران می‌شود.»   بیشتر بخوانید: تهدید دوباره رییس جمهور؛ چرا تندروها حاشیه امنیت دارند؟ به نظر می‌رسد با سخنان تازه سعید قاسمی این طیف از مخالفان تندرو حسن روحانی نه تنها با واکنش‌های صورت گرفته به تجمع فیضیه عقب نشینی نکرده اند بلکه ابایی ندارند که تاکید کنند منتظر “مرگ” حسن روحانی، رییس جمهور به هر ترتیبی هستند. در همین راستا ویدئو عجیب دیگری هم منتشر شده که در آن یک روحانی در اتوبوس شهری مشهد مدعی شده است: «پنج روز است که آقای حسن روحانی رئیس‌جمهوری بر اثر سکته فوت کرده است. تنها کسی که سد راه زائران اربعین بود، یکی متوکل عباسی و دوم حسن روحانی همه مردم شاهدند که برای زائران، ایشان کارشکنی کردند. همه گله و شکایت دارند. چرا خبر به این مهمی یعنی مرگ آقای روحانی را از مردم مخفی کرده اند….»

۴۴۰۳۲۵_۱۹۴

کریمی قدوسی نماینده مشهد اخیرا روحانی را متهم به خیانت کرده است حسن روحانی در هفته‌های اخیر از سوی برخی از سیاستمداران تندرو که در مجلس حضور دارند متهم به خیانت شده است. به تازگی فیلی از محمد جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد منتشر شده که در آن با استناد به این سخنان رهبر معظم انقلاب”اگر کسی اعلام کند که نه‌خیر، نمی‌شود دیگر کاری کرد و دیگر کار از کار گذشته – [یعنی]اعلام بن‌بست- اگر کسی چنین کاری را بکند، یا جاهل است یا حالا عرض کردم من نمی‌خواهم نسبت خیانت به کسی بدهم، امّا حرف، خائنانه است؛ اگر ناشی از جهالت نباشد. “، علی لاریجانی و حسن روحانی را خائن خطاب می‌کند.
۱ ديدگاه مطلب براي " تندروها، استخر فرح و آرزوی مرگ برای رئیس جمهور! " ارسال شده است.

 1. إِنَّ رَبَّكَ لَبِالْمِرْصادِ می‌گه:

  السلام علی اهل السلام
  خوب است از کسانی که هم امسال و هم سالهای قبل توفیق حضور در مراسم اربعین حسینی را داشته اند بپرسید که چرا مردم (زواری که برای خدا و اهل بیت محترم و عزیزند)، گله و شکایت داشته و شکایت خود را به خدا کرده اند! و واویلا به حال کسانی که با دستگاه امام حسین(ع) در بیافتند! و مَکَرُوا وَمَکَرَ اللّهِ وَاللّه خَیْرُ الماکِرینَ*
  بنده توفیق حضور در این مراسم را برای ششمین بار داشته ام که اولین بار آن سال ۸۹ بوده و ضعیف ترین مدیریت را در امسال شاهد بوده ام.
  اگر همه آنچه امسال دیدیم را به پای مدیریت ضعیف و ناخواسته بگذاریم، به نظرم خدا از برخی نمیگذره که وقتی عده ای عمدتا مرفه به آنتالیا و پاتایا و تایلند می رفتند -که بماند تعداد قابل توجهشان برای چه می رفتند- به شکل گتره ای و کاملا گتره ای ارز دولتی در اختیارشان می گذاشتند اما به زوار اباعبدالله که رسیدند به دلسوزان خروج ارز از کشور تبدیل شدند و از اون بدتر پولهای زوار عمدتا مستضعف را به اسم اختصاص ارز، به گروگان گرفتند و قاطبه آن را با مدیریتی فوق العاده مشکوک تا ایام اربعین به ایشان پس ندادند!
  اسْتِکْباراً فِی الْأَرْضِ وَ مَکْرَ السَّیِّئِ وَ لا یَحِیقُ الْمَکْرُ السَّیِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ یَنْظُرُونَ إِلَّا سُنَّتَ الْأَوَّلِینَ فَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِیلًا وَ لَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِیلًا*
  شخص خاصی را متهم نمی کنم اما بنا بر سنت الهی یقین دارم طومار خائنان به اسلام و انقلاب و خون شهدا به زودی در هم پیچیده خواهد شد ان شاءالله.
  فَأَخَذَهُمُ اللَّهُ بِذُنُوبِهِمْ إِنَّ اللَّهَ قَوِیٌّ شَدِیدُ الْعِقَابِ*

  (8)
ارسال نظر


− 3 = یک


آخرین خبرها