کد خبر: 78260 | زمان مخابره: ۱۸:۰۹:۱۰ - جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 252 views | |

کامو و چوگان منطقه‌ای زیبا با جاذبه‌های گردشگری

۲۷۴۵۵۳۸_۷۲۰

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ رشته کوه زنجیره‌ای زاگرس موجب پدید آمدن منطقه ی سرد کوهستانی در بین دو طبیعت متضاد کویری کاشان و صحرایی برخوار و میمه شده و سلسله جبال کرکس که در کامو و چوگان به قله گرگش منتهی می‌شود، هم با ارتفاع بالا نسبت به سطح دریا و همچون سدّی در برابر ابرهای بارشی باعث ایجاد این پدیده شده است.

شکوفه‌های خندان باغ‌های میوه در بهار، درختچه‌ها و درختان سر به فلک کشیده سرسبز و گل ها و گیاهان وحشی و داشتن هوای خنک و دلپذیر در تابستان و طبیعت رنگارنگ آن در پاییز و چشم انداز ارتفاعات پر از برف و ورزش مفرح اسکی در زمستان تنها گوشه‌ای از زیبایی های این خطّه ی دیدنی است.
شغل اصلی مردم این منطقه دامداری و کشاورزی است و محصولات سردسیری بسیار مرغوبی در آن کشت می‌شود.
کامو و چوگان درحدود ۲۰کیلومتری شمال شهر میمه و حدود ۸۵کیلومتری جنوب‌غربی شهر کاشان قرار دارد و ارتفاعات و کوه‌های آن را احاطه کرده‌اند.
۱ ديدگاه مطلب براي " کامو و چوگان منطقه‌ای زیبا با جاذبه‌های گردشگری " ارسال شده است.

  1. معلم می‌گه:

    این متن زیبا من را به یاد کتابهای جغرافیای کلاس ۴و۵دهه های ۴۰و۵۰انداخت.زمانی که ایران بیشتر اقتصادش بر کشاورزی و دامپروری می چرخید تا صنعت.وبالطبع جفرافیای ماهم بیشتر تاکید بر شرح مناطق از لحاظ آب و هوا، نوح کشت محصول، اقلام صادراتی، که همیشه شامل:خشکبار، آجیل، مرکبات، غلات، مویز، پنبه و…..میشد واز محصولات وفرآورده های دامی همیشه پوست و روده در اولویت صادرات کشورمان قرار داشت.یاد آن دوران به خیر باد.

    (0)
ارسال نظر


− 1 = چهار


آخرین خبرها