کد خبر: 77875 | زمان مخابره: ۶:۵۳:۳۱ - سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷ نظر | دفعات مشاهده : 466 views | |

انتقاد شدید حاجی از اظهارات استاندار اصفهان

۹۸۱۰۰۲_۴۵۴

گروه اجتماعی: نماینده استان اصفهان در مجلس با بیان اینکه استاندار اصفهان وعده هایی به مردم می دهد که محقق شدنی نیست، گفت: استاندار در خصوص تامین آب استان مطالب کذب و اشتباهی را مطرح کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با انتقاد از اظهارات محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان که شب گذشته در برنامه زنده شبکه اصفهان در خصوص زاینده رود و تامین آب استان صحبت کرد، گفت: متاسفانه استاندار مطالبی بیان کرد که حقیقت نداشت و بخشی از سخنان وی اصلا اشتباه و کذب بود.

وی با تاکید بر اینکه استاندار از انجام برخی از اقدامات در استان سخن گفت که اصلا انجام نشده، افزود: مثلا وی گفته که تصفیه پساب از اول سال شروع شده که این مطلب حقیقت ندارد و چنین چیری نیست. همچنین گفت که برای تامین آب استان مطالعاتی انجام شده در حالی که هیچ مطالعه کارشناسی روی بخشی از پروژه که ما اطلاع داریم، صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه استاندار مردم را به وعده هایی دلخوش کرده که معلوم نیست سالیان سال اجرایی شود یا نه، افزود: مثلا از موضوع تونل سوم، بهشت آباد و انتقال آب شیرین از خلیج فارس صحبت کرده و گفته این پروژه ها تا پنچ سال آینده در اصفهان به نتیجه می رسد که هر چند ما امیدواریم این کارها انجام شود اما مطمئن هستیم چنین چیز امکان پذیر نیست و در واقع اینها سرابی بیش نیست.

حاجی دلیگانی بخشی از اظهارات استاندار را بدون مطالعه کارشناسی دانست و گفت: بخشی از اظهارات وی در کمال بی عدالتی بیان شد، با آنکه خود وی بر رعایت عدالت تاکید می کرد.

وی اضافه کرد: استاندار موضوع آبرسانی به شرق اصفهان را مطرح کرد که انگار در نقاط دیگر استان مشکل آب وجود ندارد.

نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سطح آب در شرق اصفهان ۵۰ متر است ولی در شهر برخوار ۲۰۰ متر است، تصریح کرد: بدترین دشت از نظر کمبود آبهای زیر زمینی دشت برخوار است.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: استاندار گفت که ما طرحی برای شمال اصفهان داریم یعنی منظورش احتمالا برخوار بوده ولی مستقیما هیچ اشاره ای به برخوار نکرد و احساس ما این است که وی به نوعی حق مردم برخوار را در این مصاحبه نادیده گرفت.

وی افزود: متاسفانه استاندار به حق قو حقوق کشاورزان برخوار از جمله اینکه کشاورزان برخوار در گذشته نه چندان دور از زاینده رود سالانه حدود ۷۰ میلیون متر مکعب آب، حقابه داشتند و همچنین ۸۰ میلیون متر مکعب آبی که بعنوان حق اشتراکی خریداری کردند، هیچ اشاره ای نکرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: ۲ مرحله به کشاورزان شرق استان پول خشکسالی و عید غدیر داده شده که هر چند کم بوده و ما آن را قدر می نهیم ، اما به کشاورزان برخوار که از شاهین شهر و حاجی آباد شروع می شود تا کمشچه و علی آباد پروانه هیچ اشاره ای نکرد.

حاجی دلیگانی افزود: استاندار در حالی که توضیح داده به باغهای غرب اصفهان آبرسانی انجام شده ولی هیچ اشاره ای نکرد که به باغات دشت برخوار آبرسانی نشد.

وی گفت: استاندار به این جمله یکی از نمایندگان استان که گفته بود «مگر خون مردم فلان منطقه پررنگ تر از مناطق دیگر استان است»، اشاره کرد و این حرف ها را سخیف و بی مایه دانست.

نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استاندار اشاره کرد که کشاورزان در شمال یعنی همان دشت برخوار از چاه استفاده می کنند، این اظهارات وی هم درست نبود چرا که من یقین دارم که وی هیچ اطلاعی از وضعیت چاهای دشت برخوار، شاهین شهر و میمه ندارد. چون نصف تعداد این چاها خشک شده اند و بقیه هم شاید ۴۰ درصد مقدار آب دارند و کم کم قابل استفاده نیستند.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: متاسفانه استاندار در این مصاحبه خود، حق و حقوق کشاورزان را نادیده گرفت و حتی حق آنهایی که برای آب پول دادند، ضایع شد.

وی با اشاره به تماس خود با مدیرکل صداوسیمای استان بعد از پخش مصاحبه استاندار، گفت: اینجانب خواستار فراهم شدن فرصت برای پاسخ به اظهارات اشتباه و بعضا کذب استاندار شدم که وی هم قول داد تا ظرف یک هفته این فرصت فراهم شود.
۱۷ ديدگاه مطلب براي " انتقاد شدید حاجی از اظهارات استاندار اصفهان " ارسال شده است.

 1. اینها سرابی بیش نیست می‌گه:

  زمانی برخی مسئولان به جوانان می گفتند : اینهمه میز از کجا بیاوریم ؟ بروید مثل اجدادتان کشاورزی کنید !
  حالا دیگر برای کشاورزی هم آب نیست !

  (0)
 2. چهره های ماندگار می‌گه:

  یادم هست در انتخابات ریاست جمهوری سالیان قبل که آقای استاندار هم نامزد ریاست جهموری بودند به عنوان چهره ای اصلاح طلب ، برنامه هایی کامل و پیشرو ارائه می فرمودند. اما حالا چه شده که یا معدن میمه را واگذار می کنند و یا نماینده مردم از کارها و حرفهای ایشان دل خوشی ندارند؟؟

  (0)
 3. روایت "لس‌آنجلس‌تایمز" از گرانی می‌گه:

  http://aftabnews.ir/fa/news/547302

  (0)
 4. شاید برای شما هم جالب باشد می‌گه:

  کاندید/ کاندیدا:
  هر دو، واژه‌ای فرانسوی‌اند:
  کاندید: ساده‌دل، معصوم.
  کاندیدا: داوطلب، نامزد.

  (0)
 5. پل ادوارد می‌گه:

  گوجه چرا انقدر گرون شده ؟ دیگه تخمر گوجه هم نمیشه خورد؟

  (0)
 6. حافظ و دولت تدبیر و امید می‌گه:

  صبح امید که بد معتکف پرده غیب
  گو برون آی که کار شب تار آخر شد

  باورم نیست ز بدعهدی ایام هنوز
  قصه غصه که در دولت یار آخر شد

  ساقیا لطف نمودی قدحت پرمی باد
  که به تدبیر تو تشویش خمار آخر شد

  در شمار ار چه نیاورد کسی حافظ را
  شکر کان محنت بی‌حد و شمار آخر شد

  *dance* *dance* *dance* *dance*

  (-2)
 7. تجمع کشاورزان معترض به وضعیت آب در اصفهان می‌گه:

  گزارش ها از ایران حاکی از ادامه تجمع اعتراضی کشاورزان در شرق اصفهان است.
  کشاورزان و تراکتورداران در برخی از شهرها و روستاهای شرق اصفهان به “عملی نشدن وعده‌های مسئولان مبنی بر جاری شدن آب زاینده رود در فصل پاییز و نبود حمایت مادی” معترضند.
  معترضان خواهان تامین حق‌آبه هستند و می گویند که ادامه وضعیت فعلی معیشت آنها را در خطر قرار داده است.
  این تجمع چند روزی است که جریان دارد. خبرگزاری ایسنا گزارشی تصویری از این تجمع منتشر کرده که نشان می دهد برخی از معترضان با برپایی چادر در آن اقامت کرده اند.
  اعتراض به وضعیت آب مورد نیاز کشاورزی مدت هاست که در اصفهان جریان دارد. این اعتراضات از اوایل دهه ۱۳۹۰ خورشیدی آغاز شده اما در سال های اخیر شدت گرفته است.
  حدود شش ماه پیش در اواخر سال گذشته خورشیدی، شماری از کشاورزان اصفهان در اعتراض به شیوه توزیع منابع آبی در مرکز ایران، در نماز جمعه تجمع کردند و علیه مسئولان شعار دادند.کشاورزان با شعارهایشان مانع آغاز مراسم نماز جمعه شدند. آنها فریاد می‌زدند: “تکلیف ما معلوم شه، نماز جمعه شروع شه.” در بعضی از فیلم‌هایی که منتشر شد، مشخص شد که معترضان هنگام شعاردادن به تریبون اصلی نماز جمعه پشت کردند و شعار می‌دادند: “رو به میهن، پشت به دشمن.”
  مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان، از کشاورزان خواست برای حفظ امنیت و آسایش کشور “غذا بر سر سفره دشمن” نگذارند. او خطاب به کشاورزان گفته بود که “خداوند صدای ناله کشاورزان را خواهد شنید و با بارش رحمت الهی شما را سیراب خواهد کرد.”
  فیلم‌های دیگری هم از تجمع و راهپیمایی معترضان در مرکز شهر اصفهان منتشر شده بود که در آنها کشاورزان شعار می‌دادند: “عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، زندگی کشاورز روی هواست امروز” و “روحانی دروغگو، زاینده‌رود ما کو؟”
  کارشناسان و متخصصان محیط زیست مدت هاست که درباره خطر خشسکسالی در ایران هشدار می دهند. سوء مدیریت، مصرف بی‌رویه آب‌های زیرزمینی، سد سازی و کاهش بارش از عمده اصلی بحران فزاینده آب در ایران است.
  جدیدترین آمارهای دولتی در ایران حاکی از آن است که در استان‌های فارس، خراسان‌جنوبی و اصفهان نه ‌تنها سفره‌های زیرزمینی آب خالی شده‌اند که ذخایر سدها نیز ۲۵ تا ۵۰ ‌درصد کمتر از ‌سال گذشته است.
  عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به تازگی گفته است اگر وضع فعلی مصرف آب در بخش کشاورزی ادامه داشته باشد، کمتر از ٢۵‌ سال دیگر شرق و جنوب ایران کاملا از سکنه خالی خواهد شد.

  (0)
 8. تجمع کشاورزان معترض به وضعیت آب در اصفهان می‌گه:

  https://www.isna.ir/photo/97070302106

  (0)
 9. انتقاد شدید آیت الله مکارم از گرانی های افسارگسیخته می‌گه:

  http://www.iribnews.ir/fa/news/2236865

  (0)
 10. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  هنوز خوبه نانی پییدا میشود شکمی سیر میشود وای بروزی برسد که نان شود ۱۰۰ دلار جنسهای دیگر بکنار

  (0)
 11. ادعای حاجی دلیگانی درباره علت گرانی نرخ ارز می‌گه:

  https://cdn.mashreghnews.ir/d/2018/09/29/4/2352849.jpg

  (0)
 12. جلسه غیرعلنی مجلس ایران درباره بحران ارزی می‌گه:

  اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت‌ رئیسه مجلس ایران، به تسنیم گفته است که روز یکشنبه جلسه‌ای غیرعلنی برای بررسی بحران ارزی در ایران برگزار خواهد شد.

  به گفته او قرار است رئیس‌کل بانک مرکزی، وزیران کشور، اطلاعات، اقتصاد و صنعت در این جلسه حضور داشته باشند.

  (0)
 13. میرزا بگم می‌گه:

  آقای شیبانی چه عجب سایت وصل شد !

  (0)
 14. میرزا بگم می‌گه:

  یا مهاجرت کنید به بلاگفا یا فکری برای سرور سایتتان بکنید . چون اگر دیر بجنبید به خوردن چوب خدا متهم میشوید . چوب خدا هم که صدا ندارد ! چطور می خواهید ثابت کنید چوب خدا نبوده؟ *mosking*

  (0)
 15. بازار خرید و فروش کدملی برای ثبت نام خودرو می‌گه:

  ایران‌خودرو تصمیم گرفت روزهای ثبت نام را برای کدهای ملی با ارقام سمت راست متفاوت، مجزا کند، اما اختلاف ۱۰ میلیونی قیمت کارخانه، بازار سیاه بر سر فروش کد ملی برای ثبت نام در طرح پیش فروش ایران خودرو در فضای مجازی به راه انداخته.

  (0)
ارسال نظر


سه − = 2


آخرین خبرها