کد خبر: 76659 | زمان مخابره: ۱۵:۱۹:۰۱ - جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 271 views | |

امرالله احمد جو از روند نگارش فیلمنامه ی سلمان فارسی می گوید

۸۳۰۶۵۹۹_۸۲۱

امرالله احمد جو از روند نگارش فیلمنامه ی سلمان فارسی می گوید

امرالله احمدجو فیلمنامه نویس مجموعه‌های تلویزیونی، در گفتگو با خبرنگارحوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص روند نگارش و پیش تولید سریال الف ویژه «سلمان فارسی» گفت: نگارش فیلمنامه همچنان ادامه دارد. طبق آنچه داوود میرباقری به من گفته، بازنویسی‌ها تا آخرین لحظه کار دنبال می‌شود و پردازش شخصیت‌ها ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه بیان کرد: نویسندگی کار توسط سه نفر رقم خورده است؛ هیچ کدام از ما سه نفر باهم ارتباطی نداریم و هرکس مشغول کار خود است. درواقع این خواست میرباقری است تا در نهایت هر سه فیلمنامه را باهم بررسی کند.

احمدجو در خصوص انتخاب بازیگران جوان یا چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون برای ایفای نقش در سریال «سلمان فارسی» اظهار کرد: این مجموعه پیش تولید طولانی دارد و باید منتظر انتخاب‌های میرباقری بود. من نیز از انتخاب بازیگران بی اطلاع هستم و برای پیشرفت کار صرفاً روی فیلمنامه کار می‌کنم.

گفتنی است؛ مجموعه تلویزیونی «سلمان فارسی» از جمله آثار فاخر و الف ویژه رسانه ملی است که به کارگردانی داوود میرباقری تا امروز وارد مرحله پیش تولید شده و لوکیشن‌های آن در کشور‌های ایران، ارمنستان و … انتخاب شده است.

داستان این مجموعه درباره زندگینامه «سلمان فارسی» از صحابه پیامبر اکرم (ص) است که در سه فاز مختلف در ۳ دوره ایران، بیزانس و بخش مربوط به اسلام تولید خواهد شد و بازیگران آن قرار است فقط منحصر به بازیگران ایرانی نباشند.

سریال «سلمان فارسی» در سه بخش کودکی سلمان تا رحلت پیامبر (ص) و بازگشت سلمان به مدائن طراحی شده است و در ۴۰ قسمت روی آنتن خواهد رفت.
۲ ديدگاه مطلب براي " امرالله احمد جو از روند نگارش فیلمنامه ی سلمان فارسی می گوید " ارسال شده است.

 1. 04 می‌گه:

  اقای احمدجو از شما دیگه توقع نداشتیم وجدانا وجدانا بدور از تعصب رواست که کللللللللللللللللللللللللللی پول هزینه بشه تا به زندگی یه کسی که به گواه تاریخ به زادگاهش ایران هیچ خدمتی نکررد که هیچ تازه بزرگترین ضربه رو به اون زد پرداخته بشه اقای احمدجو حیف وقت شما نیست که صرف این گونه شخصیتها بشه خدایی اگه از دست دوستان در رفت و این نظر نمایش داده شد دوستان دیگه بدور از تعصب مذهبی نظر بدند

  (7)
  • محسن.ج می‌گه:

   سلمان فارسی نمونه یک فارس و یک آریایی واقعی است. کسی که دانشمند هم هست و با علم و دانش خود به دنبال شناخت واقعیت به راه می افتد، ایشان همچون یک آزاده اسیر تعصبات قومی و قبیله ای نمی گردد و در دنیای پیرامون آن روز خود می گردد و می چرخد و می آزماید تا بلاخره مراد خود را که حضرت محمد مصطفی (ص) است می یابد. شاید این حدیث پیامبر که اگر علم در ثریا هم باشد گروهی از مردان سرزمین فارس بدان دست می یابند تحت تاثیر شناختی باشد که پیامبر نسبت به سلمان و فرهنگ ایران زمین بواسطه سلمان کسب کرده باشند.
   ساخت سریال سلمان اگر با تحقیق و به دور از حذفیات از ترس باورهای روشنفکری ساخته شود، یکی از بهترین کارهای صدا و سیما خواهد بود.
   شاید با ساخت این سریال نظرات تحریف شده ای که پیرامون این محقق و مجاهد بزرگ در اذهان عمومی است با باور درست و حقیقت راستین جایگزین گردد.
   و اما زمانی که به سریالهای آبکی و صد من یه غاز صدا و سیما نگاهی بیندازیم به واقع جای این گونه کارها بسیار خالی است.

   (-9)
ارسال نظر


5 − = سه


آخرین خبرها