کد خبر: 76627 | زمان مخابره: ۲۰:۲۹:۳۲ - پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 302 views | |

۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به مرکز رفاهی فرهنگیان میمه اختصاص یافت

image_2018_7_12-19_3_58_239_DbO

اللهیار ترکمن معاون توسعه ی مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ظهر امروز ( ۹۷/۴/۲۱ )  وارد میمه شد و در خانه ی معلم این شهر مورد استقبال امام جمعه ، نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی ، معاونت پشتیبانی اداره ی کل آموزش و پرورش استان ، رئیس و معاونین اداره ی آموزش و پرورش میمه ، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و معتمدین محلی قرار گرفت .

photo_2018-07-12_16-18-10

معاون وزیر آموزش و پرورش که به دعوت نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی به شهرستان شاهین شهر و میمه سفر کرده بود ضمن بازدید از قسمتهای مختلف مرکز رفاهی فرهنگیان  از سالنهای در دست احداث این مجموعه نیز دیدن کرد و با توضیحات مهندس میرپور معاون پشتیبانی اداره ی کل آموزش و پرورش استان در جریان میزان هزینه ی انجام شده و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه قرار گرفت .

photo_2018-07-12_16-16-42

بر اساس این گزارش روح الامین رئیس آموزش و پرورش میمه در نشست پایانی این بازدید ضمن ارائه ی گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش در بخش میمه ، چندپایه بودن کلاسهای درس ، نداشتن سرانه ی دانش آموزی ، وضعیت نابسامان کتابخانه های مدارس ، نداشتن آزمایشگاه مرکزی در منطقه ، امکانات ناکافی کلینیک دندانپزشکی ، ضرورت در اختیار داشتن کیت های آموزش در مقطع ابتدایی و متوسطه ی اول ، تجهیزات مورد نیاز کانون ها ، عدم تناسب اعتبار تخصیص یافته به هزینه های جاری با عملکرد در سال ۹۶ ، فرسودگی ساختمان های مدارس و عدم  تامین سرویس ایاب و ذهاب همکاران شاغل در روستاهای دور را از مشکلات آموزش و پرورش منطقه ی میمه عنوان کرد .

IMG_3553

در ادامه ی این نشست حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی امام جمعه ی میمه ضمن خیرمقدم بر این نکته تاکید کرد که با توجه به ظرفیت بسیار بالای این بخش ، هر کاری در این منطقه انجام دادید ، سرمایه است . وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که مسئولان نگاه ویژه ای به این بخش داشته باشند و از نگاه حداقلی برخی از مسئولان استان و شهرستان به میمه انتقاد کرد . حاجی نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی نیز با تشکر از معاون وزیر به دلیل پذیرش دعوت سفر به شهرستان با استناد به صورتجلسه ی نوسازی مدارس استان اصفهان یادآور شد که از ۴۴ واحد آموزشی منطقه ی میمه ۲۳ واحد آن تخریبی است و دانش آموزان منطقه در این آموزشگاههای غیر ایمن به تحصیل مشغول هستند . حاجی خاطر نشان ساخت که با پیگیری های انجام شده  ، توسط بنیاد برکت دو واحد آموزشی در میمه و شهر وزوان احداث می شود .

IMG_3537

نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه ی سخنان خود از معاون وزیر درخواست نمود که  اعتبار لازم جهت تکمیل ساختمان مرکز رفاهی فرهنگیان میمه که در ورودی استان اصفهان قرار دارد و غالبا پذیرای همکاران فرهنگی از نقاط مختلف کشور می باشد را تامین نماید . در ادامه الهیار ترکمن معاون وزیرآموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم اعتبارات وتجهیزات بیشتری از اداره کل آموزش و پرورش برای بخش میمه اختصاص دهیم خاطر نشان ساخت که مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان ،  اعتبار  ویژه ای است که وزارتخانه و اداره ی کل آموزش و پرورش استان به تکمیل ساختمان این مرکز رفاهی تخصیص خواهند داد . مهندس میرپور معاون پشتیبانی اداره ی کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای روح الامین رئیس آموزش و پرورش میمه و عنایت و توجه خاص آقای حاجی به مسایل آموزش و پرورش استان ، سهم ۲۰۰ میلیون تومانی اداره ی کل آموزش و پرورش را از اعتبار ۷۰۰ میلیون تومانی مورد تایید معاون وزیر آموزش و پرورش جهت تکمیل مرکز رفاهی فرهنگیان را ضروری دانست و این مرکز را مورد استفاده ی فرهنگیان نقاط مختلف کشور در سفر به استان اصفهان دانست .  این گزارش می افزاید : ابراهیمی رئیس شورای اسلامی روستای ازان بعنوان بزرگترین روستای شهرستان ،  گزارشی از مدارس فرسوده ی این روستا ارائه کرد و خواستار تامین اعتبار برای بازسازی این آموزشگاهها شد . همچنین فراست از فرهنگیان روستای موته مشکلات آموزشی روستای موته را بر شمرد و از مسئولین خواست با توجه به بعد مسافت موته  نسبت به تامین هزینه ی ایاب و ذهاب دانش آموزان مقاطع متوسطه ی این روستا به مرکز بخش چاره اندیشی نمایند . همچنین اعضای شوراهای اسلامی شهرهای میمه و وزوان نیز به تناسب فرصت به بیان مشکلات آموزشی شهرهای خود پرداختند .

photo_2018-07-12_19-01-26

گزارش خبرنگار ما حاکی است ، الهیار ترکمن معاون توسعه ی مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پایان این بازدید در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان در دفتر میمه ، شرکت کرد و به سوالات وی پاسخ داد .
۱ ديدگاه مطلب براي " ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار به مرکز رفاهی فرهنگیان میمه اختصاص یافت " ارسال شده است.

ارسال نظر


شش + 1 =


آخرین خبرها