کد خبر: 75399 | زمان مخابره: ۷:۳۸:۳۱ - دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 491 views | |

همایش شوراهای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه

htsh5

همایش شوراهای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه شاهین شهر و رئیس دادگستری شهرستان ، بخشداران،شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، یکشنبه شانزدهم اردیبهشت در محل فرمانداری برگزار گردید.

علیرضا بصیری فرماندار در این همایش با تاکید بر هم افزایی و حفظ انسجام درونی شوراها، بر لزوم اشرافیت اعضای شوراهای اسلامی  به قوانین و مقرارت تاکید کرد و افزود: : اعضای شوراهای اسلامی باید با مطالعه و تسلط کامل به قوانین و مقرارت، مسائل ،مشکلات و فرصت‌ها را به خوبی شناخته و با اولویت‌ بندی صحیح بتوانند با استفاده از اعتبارات و بودجه‌ها در راستای برطرف کردن مشکلات گام بردارند چرا که فرصت خدمتگزاری زود به پایان میرسد.

فرماندار شهرستان در ادامه ضمن اشاره به نظارت مردم بر عملکرد مسوولین ، خواستار برنامه ریزی مدون و دقیق شوراها در طول مدت فعالیت۴ ساله خود در حوزه مدیریت شهری و روستایی شد و افزود: شوراهای اسلامی باید بتوانند بعد از اتمام دوره فعالیت خود کارنامه درخشانی به مردم ارائه دهند.

فرماندار دقت نظر لازم در خصوص مصوبات شورا ها را امری مهم دانست و خاطر نشان نمود اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با همدلی و همزبانی از اختلاف سلیقه ای که در روند امور اخلال ایجاد می کند بپرهیزند و در چهار چوب قانون و اختیارات حرکت کنند.

علیرضا بصیری فرماندار در ادامه با بیان اینکه همه شوراها باید یک هدف مشترک را دنبال کنند و آنهم خدمت صادقانه به مردم است، دو آفت در مسائل شوراهای اسلامی شهر و روستا را ، دخالت در اجرا و اختلافات بین اعضا بیان نمود و خاطر نشان کرد:  اعضای شوراهای اسلامی دارای شان تصمیم گیری هستند و وظیفه شهردار اجرا آن تصمیمات و مصوبات می باشد،اما متاسفانه در مواقع ای شاهد این هستیم که اعضای شورای اسلامی از سر دلسوزی به موضوعاتی ورود پیدا می کنند که هم برای خود و هم برای شهردار و دهیار و در مواقعی برای مسوولین شهرستان واستان ایجاد مشکل میکنند. فرماندار گفت از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار میرود، با رعایت مرز بین نظارت و دخالت، موجبات کارکرد بهتر شوراهای اسلامی و تحقق اهداف را فراهم نمایند.

فرماندار در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به کمبود بارندگی و خشکسالی های اخیر ،کم آبی را  یکی از مشکلات شهرستان برشمرد و افزود:استفاده بهینه و بهروری حداکثری از این موهبت الهی باید به عنوان یک فرهنگ در دستور کار قرار گیرد.وی آموزش و اجرای روش های نوین و تغییر کشت سنتی ، کاشت گیاهان و محصولات کشاورزی کم آب از جمله زعفران،گل محمدی و پسته ، آموزش و فرهنگ سازی را از جمله راهکارهای مهم در این خصوص بیان نمود.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به نامگذاری سال به نام حمایت از کالای ایرانی ،خواستار بررسی راهکارهای عملی تحقق رهنمود مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین فرهنگ‌سازی استفاده ازکالای داخلی و بهره گیری از تجهیزات تولید داخل جهت پروژه های خدماتی، عمرانی و فرهنگی در سطح شهرستان شد.

اجرای دقیق مصوبات شورا، لزوم ارتباط دائم شوراها با مردم ، پیگیری و انتقال خواسته ها و دغدغه های مردم ،حساسیت نسبت به بیت المال از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد تاکید فرماندار قرار گرفت.لازم به ذکر است در یایان این همایش با اهدای لوح یاد بودی از اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا تقدیر شد
۳ ديدگاه مطلب براي " همایش شوراهای اسلامی شهرستان شاهین شهر و میمه " ارسال شده است.

 1. 04 می‌گه:

  مرسی که هستید همتون واقعا که!!!!!!!!!!!!!!!!امیدوارم از این جلسات پر بار البته همچون گذشته حداکثر استفاده را ببریم باز هم مرسی که هستید

  (-1)
  • اکبر می‌گه:

   هههههههههه.بابا با نمک…..اگه برن میگی چرا میرن.اگه نرن میگی چرا نمیرین.اگه همشون برن میگی چرا همشون رفتن.اگه بعضیاشون برن میگی درگیری دارن و وحدت ندارن.

   (2)
   • 04 می‌گه:

    ههههههه ووو…….بابا خوش نمک بحث رفتن و یا نرفتنشون نیست بحث بر مفید بودن ویا مفید نبودنشونه اینکه بری اونجا بشینی حرفای تکراری بگی بشنوی اخر سر هم از همدیگه تقدیر و تشکر کنی خوب که چی ؟اقا کار کار کار کار اقدام اقدام اقدام اینا مهمه حالا هی برو حرفای تکراری صد تا یه غاز بشنو بزن!!!!!!!!!چهل سال از این داستانا دیدیم دیگه خسته ایم خسته!!!! مرسی از اینکهشما هم هستس مرسی
    راستی اون …… شوخیه به طبع از خندوانه بدل نگیری

    (1)
ارسال نظر


هشت + 6 =


آخرین خبرها