صبح میمه » یدالله زمانی – پنجم اردیبهشت سالروز شکست ابرهه زمان

کد خبر: 75244 | زمان مخابره: ۲۲:۳۵:۴۵ - سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 177 views | |

یدالله زمانی – پنجم اردیبهشت سالروز شکست ابرهه زمان

images

بسم الله الرحمن الرحیم

الم تر کیف فعل ربک باصحاب الفیل

موضوع مقاله :

(پنجم اردیبهشت سالروز شکست ابرهه زمان)

تالیف: زمانی گندمانی

امام جمعه شهرستان کیار

مقدمه:از ابتدای خلقت عالم دو جریان وجود داشته وخواهد داشت جریانی منادی توحید وعدالت  ودیگری خط مشی باطل که با القائات شیطان برای انحراف انسانها تلاش می کند.دشمنی قابیل با هابیل ورویا رویی نمرود با ابراهیم وثروت اندوزی قارون وخود برتربینی فرعون وتلاش ابوجهل وابوسفیان برای خاموش کردن ندای پیامبرخاتم نمونه هایی ازتقابل حق وباطل است که البته نتیجه آن فرو افتادن نمادهای باطل وپیروزی پیروان حق وماندگاری آنهاست . درمقاله پیش روبه نمونه ای از آن اشاره می نماییم که عبارت است از شکت ابرهه زمان درحمله به جمهوری اسلامی ایران .  انتظار می رود مایه عبرت قرار گیرد.

خیال پردازی ابرهه و رویای ویرانی کعبه

ابرهه با ساخت بزرگترین کلیسا تصمیم گرفت آنجا را کانون اجتماع مردم و جایگزین کعبه نماید او پس از ناکامی در این کار، تصمیم به ویران نمودن کعبه گرفت و برای این هدف به همراه سپاه فراوانی عازم سرزمین مکه شد.( تفسیر نمونه ج۲۷ سوره فیل)

ابرهه سرمست و مغروربه پیش می رفت و در اولین اقدام  اموال وشتر های اهل مکه را غارت و اهالی آنجا را آواره کوه ها نمودکه ناگاه ابر سیاهی در آسمان ظاهر و به سمت کعبه نزدیک می شد و آن لشکری از پرستوهای حامل سنگریزه بودند که بر سر سپاهیان فیل سوار ابرهه زدند و آنها را مجبور به فرار کردند. خبر این پدیده شگفت و عبرت آموز در زمان کوتاهی به سراسر دنیا رسید و مبدا تاریخ گردید تا برای آیندگان نیز مایه عبرت باشد. قرآن کریم شرح آن را چنین بیان می کند:

 الم تر کیف فعل ربک باصحاب الفیل الم یجعل کیدهم فی تضلیل    ( سوره فیل آیه ۱)

نظیر این حادثه در تاریخ کمتر دیده شده اما در عصر حاضر نمونه آن در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت گردید که شرح آن به قرار زیر است.

حادثه پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۸

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وازبین رفتن ژندارم امریکا درمنطقه هیات حاکمه کاخ سفیدخشمگین از شکست در برابر اراده ملت ایران تصمیم به جیران آن از طریق نفوذ وجمع آوری اطلات نمود وبرای رسیدن به این هدف سفارت خانه خود را مامور جاسوسی وپیداکردن راه مناسب برای شکست جمهوری اسلامی نمود و سفارتخانه آمریکا بجای کارهای دیپلماتیک با استفاده از عناصر سازمان سیا و بعضی از وزرای دولت بازرگان به کارهای سیاسی علیه انقلاب روی آورده و برای برااندازی آن تلاش می کردند.در کتاب خاطرات کارتر آمده: مهدی بازرگان و اعضای کابینه اش که بیشتر آنها تحصیل کرده غرب بودند با ما همکاری داشتند. علاوه بر آن از عناصر ضد انقلاب و سلطنت طلب نیز برای تضعیف پایه های انقلاب و ایجاد نفاق و رویارویی مردم و امام استفاده و اقدام به جاسوسی و فراهم نمودن شرایط کودتا کردند و حتی بازرگان ، رئیس دولت موقت با مشاور امنیت ملی آمریکا بنام برژنسکی ملاقات نمود و هشدارهای امام در خصوص خطرناک بودن سفارتخانه آمریکا نادیده گرفته می شد . امام امت بعد از ناامیدی از دولت موقت در سخنانی فرمودند: ای جوانهایی که مقابل توپ و تانک رفتید، نهضت را خودتان حفظ کنید اینها برای شما کاری نمی کنند. بدنبال آن حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان اقدام به تصرف لانه جاسوسی نمودند که البته قبل از رسیدن به درون سفارتخانه کارکنان سفارت اقدام به از بین بردن بعضی از اسناد نمودند. حضرت امام حرکت دانشجویان پیرو خط امام را انقلاب دوم نامید و آن را تاییدکرد اما دولت موقت با استعفا نارضایتی خود را اعلام نمود. کاخ سفید به ریاست جمهوری جیمی کارتر برای رهایی گروگانها که حدود ۷۰  نفر بودند نیروهای زبده خود را در صحرای سینا آموزش داده و ضمن هماهنگی با کشورهای همسایه و عناصر داخلی در شب پنجم اردیبهشت عملیات دلتا را آغاز نمودند که در صحرای طبس دچار آتش سوزی شده و با بجاگذاشتن  ۸ کشته عقب نشینی کردند . امام امت فرمود: با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر اینکه آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد.  ۱۳ آبان سال ۶۵ در جریان ایران گیت تیم فرستاده ریگان برای برقراری رابطه  به ایران آمد که بعد از ۵ روز تلاشهای بی اثر تخلیه اطلاعاتی شده و دست خالی برگشتند.(مقاله سیزده آبان تالیف زمانی گندمانی)ماجرای شکست امریکا درصحرای طبس نمونه از بی ثباتی جریان باطل وفروپاشی قدرت های مادی وشکست آنها در برابر اراده ملتها ونمونه بارز تحقق کلام امام است که فرمودند :امریکا هیج غلطی نمی تواند بکند. که می تواند مایه عبرت برای تاریخ باشد.امید است با افتخار به پیشینه تاریخ انقلاب اسلامی وباورداشته های خود زمینه عزت وسر بلندی جمهوری اسلامی را فراهم آوریم.

والسلام

زمانی گندمانی

امام جمعه شهرستان کیار
۱ ديدگاه مطلب براي " یدالله زمانی – پنجم اردیبهشت سالروز شکست ابرهه زمان " ارسال شده است.

  1. شهروند می‌گه:

    یادآوری ایام تاریخی ومناسبتها قابل تقدیر است از صبح میمه ورسانه خوب فضای مجازی تشکر میشود

    (0)
ارسال نظر


5 − یک =


آخرین خبرها