کد خبر: 75019 | زمان مخابره: ۶:۳۴:۳۵ - پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 286 views | |

چانه زنی های حاجی برای پولدار کردن شهرداری و دهیاریها

۱۳۹۴۰۷۱۵۰۰۰۳۱۳_PhotoA

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کرد: به دنبال بازگشت ۱۴ میلیارد تومان مالیات واریزشده پالایشگاه اصفهان به‌حساب اداره کل مالیاتی استان تهران  و هزینه این مبلغ به‌منظور اجرای طرح‌های عمرانی در شهرداری‌های و دهیاری‌های شهرستان شاهین‌شهر و میمه هستیم.

وی افزود: به‌تازگی در نشستی که با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و شهردار شاهین شهر در تهران داشتیم، از سید کامل تقوی نژاد درخواست کردیم که این مبلغ هنگفت که پالایشگاه اصفهان به بهانه این‌که چون دفتر مرکزی آن در تهران است به حساب اداره مالیاتی این استان واریز کرده مطرح کردیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی قول داد این موضوع را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: موضوع دیگری که مطرح کردیم این بود که مطابق ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، واحدهای که پالایش نفت انجام می‌دهند آلایندگی ذاتی دارند و مالیات آلایندگی آن‌ها می‌بایست به‌حساب شهرستان محل استقرار آن‌ها واریز و در همان‌جا هزینه شود، هم چنان‌که پالایشگاه اصفهان  به سبب آلایندگی که دارد مالیات ارزش‌افزوده آن باید در دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوارهزینه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به این موضوع اشاره کرد که معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری مدتی پس از اجرای ماده ۳۸ قانون ارزش‌افزوده، مطرح کرد که این موضوع پس از استعلام سازمان حفاظت محیط‌زیست قابلیت اجرا دارد.

وی ادامه داد: منتظر اعلام نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست در خصوص آلاینده بودن یا نبودن پالایشگاه اصفهان می‌مانیم که اگر رأی بر آلایندگی این واحد صنعتی داد، عوارض آلایندگی پالایشگاه،  بین سال‌های ۹۱ تا ۹۴ به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار واریز شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور، بر احقاق حقوق شهرداری‌ها و دهیاری‌ها این دو شهرستان تأکید کرد که در شرایط فعلی اقتصادی کشور این دستگاه‌های خدماتی با کاهش درآمدها و فعالیت‌های عمرانی و خدماتی مواجه هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خواست: چنان‌که طرح مدون یا راهکاری در خصوص اصلاح  کاستی‌ها دارند به نماینده خود پیشنهاد کنند تاپیگیری و بررسی شود.ارسال نظر


7 − = پنج


آخرین خبرها