کد خبر: 74489 | زمان مخابره: ۶:۴۳:۴۲ - سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 497 views | |

درخواست الحاق ۳ شهرستان به اصفهان از طریق نمایندگان

images

با تشکر از آقای فرود اربابیان

الحاق ۳ شهرستان به اصفهان از طریق نمایندگان مردم در شوراها پیگیری شود
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه براساس چشم‌انداز آینده اصفهان بزرگ، شاهین‌شهر، فلاورجان و خمینی‌شهر جزء اصفهان می‌شوند، گفت: شوراهای شهر پیگیر الحاق ۳ شهرستان به اصفهان باشند.
۲۶ آذر ۱۳۹۶ – ۱۰:۲۶ استانها اصفهان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید جواد ابطحی صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی در پاسخ به این سئوال که شهرستان خمینی‌شهر به دلیل نزدیکی به مرکز استان محروم از امکانات موجود می‌شود و مردم یکی از راهکارها را الحاق این شهرستان به اصفهان می‌دانند، اظهار داشت: براساس چشم‌انداز آینده اصفهان بزرگ، شاهین‌شهر، فلاورجان و خمینی‌شهر جزء اصفهان خواهند شد.

وی با بیان اینکه زیر ساخت‌ها در این راستا در حال آماده سازی است، افزود: قطار شهری و مترو از جمله این زیرساخت‌ها هستند که اصفهان را از طریق راه‌های ارتباطی به این شهرستان‌ها متصل می‌کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس تصریح کرد: به شهردار سابق اصفهان گفتیم که پل روگذر میدان استقلال را برای خمینی‌شهر تعبیه کنند، با اینکه عنوان می‌کردند شهرداری خمینی‌شهر باید هزینه‌ها را پرداخت و در این راستا اقدام کند ولی در نهایت این کار صورت گرفت و این یکی از زیر ساخت‌ها برای خمینی‌شهر بود.

وی گفت: قرار است قطار نجف‌آباد به درچه و سپس اصفهان توسط بخش خصوصی یا  همان ریل باس انجام شود، همچنین مطالعات خط مترو در این مسیر را انجام دادند که از طرف بلوار اشرفی اصفهانی به طرف میدان امام علی (ع) عندان راه‌اندازی خواهد شد.

ابطحی بیان کرد: باید شوراهای شهر خمینی‌شهر، درچه، اصغرآباد، کوشک و شورای شهر اصفهان در این زمینه حمایت کرده و سپس با موافقت استانداری و در نهایت وزارت کشور این ۳ شهرستان جزء اصفهان بزرگ شوند.

وی با بیان اینکه در این زمینه اقدامات لازم انجام نشده است، ادامه داد: ما آماده هستیم که پیگیر این ماجرا باشیم.

استاندار اصفهان پیگیر تعیین تکلیف فرمانداری خمینی‌شهر است

وی پیرامون گلایه مردم از نداشتن فرمانداری ویژه و عدم انتصاب فرماندار پس از گذشت یک سال در خمینی‌شهر اظهار داشت: بعد از حضور فرماندار خمینی‌شهر به عنوان فرماندار اصفهان، مسئولان قول دادند ظرف مدت ۱۰ روز فرماندار جدید این شهرستان را معرفی کنند.

ابطحی با بیان اینکه برای تغییر فرماندار با من به عنوان نماینده مردم در مجلس هماهنگی‌های لازم نشده بود که در این راستا گلایه‌مند بودیم، افزود: قول‌های متعدد ما را به اینجا رسانده و اکنون فرمانداری خمینی‌شهر با سرپرست اداره می‌شود.

وی گفت: با استاندار جدید اصفهان صحبت کردیم و وی قول داد با تغییراتی که درون استانداری و مدیران ستادی و معاونان انجام می‌شود نخستین پیگیری را در راستای فرمانداری شهرستان خمینی‌شهر انجام دهد.
۲ ديدگاه مطلب براي " درخواست الحاق ۳ شهرستان به اصفهان از طریق نمایندگان " ارسال شده است.

 1. میمه ای می‌گه:

  فرماندار جدید شهرستان اصفهان جناب اقای رضوانی نائینی
  فرماندار سابق خمینی شهر
  و فرماندار سابق خوانسار
  و بخشدار سابق میمه بوده اند

  (0)
 2. علی می‌گه:

  به نظر این راه حل منطقی نمیاد زیرا با اضافه شدن این سه شهرستان به اصفهان فقط شهر اصفهان رشد کرده و بقیه مناطق همچنان محروم باقی خواهند. در حال حاضر که هر کدام نماینده ای دارند وضعیت شهرستانها این است وای به روزی که همه اینها جزیی از اصفهان شوند و فقط شهر اصفهان گسترده شود. بهتر نیست نمایندگان محترم از بودجه کشوری حق شهرستانهای خود و مردمش را مطالبه کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (0)
ارسال نظر


− 6 = دو


آخرین خبرها