کد خبر: 73534 | زمان مخابره: ۱۷:۲۳:۴۹ - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ | ۹ نظر | دفعات مشاهده : 604 views | |

گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۱۰/۱۵

IMG_6519

تصاویر : محمد حسین حیدری

نماز شکوهمند جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر ایراندوست امام جمعه ی موقت بخش میمه در مسجد جامع برگزار شد . خطیب جمعه ی میمه در آغاز خطبه ی اول نماز پس از حمد و ثنای الهی و توصیه ی خود و نمازگران جمعه به رعایت تقوی ،

IMG_6510

با توجه به شرایطی که در روزهای اخیر در برخی از نقاط کشور پیش آمده است به تعریف واژه ی ” فتنه ” از دید قرآن و روایات پرداخت . وی خاطر نشان کرد که فتنه در شرایطی پیش می آید که جامعه دچار شبهه شده باشد و افراد در فتنه ها مورد آزمایش و امتحان قرار می گیرند . امام جمعه ی موقت بخش میمه در این راستا با توجه به وصف  قرآنی ، مال و فرزند را هم از مصادیق فتنه هایی دانست که افراد با آنها آزمایش می شوند .

IMG_6551

خطبه ی دوم نماز جمعه ی میمه با حمد و ثنای الهی و درود و صلوات بر معصومین علیهم السلام آغاز شد . حجت الاسلام ایراندوست در ادامه ی خطبه ی دوم به طور مبسوط به تحلیل شرایط پیش آمده و علل نا آرامیهای اخیر در کشور پرداخت .

 

IMG_6506

وی نخست به عوامل خارجی فتنه ی اخیر اشاره کرد و تشریح نمود که یکی از استراتژیستهای امریکایی در چند ماه اخیر طرحی را به رئیس جمهور امریکا پیشنهاد داده بود که در این طرح خوشه های نارضایتی در شهرهای کوچک و حتی روستاها برای مقابله با حاکمیت طراحی شده بود و از طریق فضاهای مجازی که غالبا در خارج از کشور و بویژه در ریاض و مکه بارگذاری می شد  با بهانه ی مطالبات ظاهرا موجه و معقول مردم به خیابان ها کشانده می شدند .

 

IMG_6512

امام جمعه ی موقت بخش میمه در ادامه به عوامل داخلی بروز نا آرامی ها اشاره کرد و نقش تندروی های جریانات سیاسی چپ و راست را عامل بوجود آمدن شرایط مساعد برای ناآرامی ها دانست و به نمونه هایی نظیر جلوگیری از سخنرانی افراد و برهم زدن سخنرانی ها اشاره کرد .

IMG_6539

حجت الاسلام ایراندوست در ادامه ی خطبه ی دوم نماز به مناسبتهای هفته اشاره کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهید حسین علم الهدی در روز شانزدهم دی ماه ۵۹  نقش ابوالحسن بنی صدر رئیس جمهور وقت را در ایجاد دوگانگی بین ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی در دفاع مقدس مورد تاکید قرار داد .
IMG_6551

خطیب نماز جمعه ی میمه در پایان خطبه ی دوم و در ذکر یکی دیگر از مناسبتهای هفته  به مسئله ی کشف حجاب رضاخانی اشاره کرد و گفت رضا شاه در سفری که به ترکیه داشت تحت تاثیر آتاتورک قرار گرفت و در سال ۱۳۱۴ با دستور لباس متحد الشکل برای مردان  فرمان منع استفاده از حجاب را صادر کرد . وی خاطرنشان کرد با خروج رضا شاه از کشور در سال ۱۳۲۰ قانون منع حجاب که با فرهنگ دینی مردم در تقابل و تضاد آشکار بود ، ملغی گردید .
۹ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۱۰/۱۵ " ارسال شده است.

 1. شهروند می‌گه:

  اگر جلسه شوراها در کیش برای آموزش بود چرا شوراهای وزوان و لای بید نرفتند؟ هزینه این سفرهای تفریحی با عوارض مردم است یا دولت می دهد؟ البته شورای میمه همه رفتند با چند کارمند شهرداری و خانمهایشان . فقط آقا مصطفی صانعیان نرفته اند .

  (1)
 2. انتقاد شدید می‌گه:

  لطفا در آشکارسازی نظرات مردم دقت کنید . از شورای وزوان هیچکس به کیش نرفته است . در جلسه ی معاون وزیر نیرو هم که برای فاضلاب بود همه حضور داشتند . در بخش میمه فقط شورای میمه رفته بودند .

  (-2)
 3. نمازگزار می‌گه:

  امیدواریم آقای ایراندوست امام جمعه ی دائمی میمه شوند ایشان هم با سوادند و هم امتحان داده اند .

  (12)
 4. کیشوند می‌گه:

  سفر کیش شورایی ها و … شهرداریچی ها به جزیره زیبای کیش مبارک شهروندان میمه ای باشه

  (0)
 5. طلبه ی میمه می‌گه:

  از ویل دورانت مطلبی شنیدم که گفته فراموش کردن تاریخ باعث تکرار آن است
  اعتقاد بنده اینه که بد تر از تکرار تاریخ پس رفت بشر ،به جای کسب تجربه و پیشرفته
  درس کربلا برای امتحانات مداوم بشره که مدام خودشو بالا ببره
  چون کربلا و درسش همیشگی است کل یوم کربلا مطرح است
  مردم امروز امیدوارند شخصی امامشان بشود…
  مردم کوفه نامه نوشتند ،درخواست کردن،و…
  تاریخ می گوید مردم حتی اگر درخواست جدی داشته باشند،وفا نمی کنند و بد امتحان پس می دهند
  حکمت الهی هم می گوید سیر و سیره ی ائمه آنجا که مردم قدر نشناختند غیبت باشد و انتظار
  تا آگاه شوند…

  (0)
 6. پناه بر خدا می‌گه:

  .راه حل این است که دو شهر میمه و وزوان اختلافات را بزارند کنار حدا اقل در مورد قضییه نماز جمعه به جای اختلافات متحد بشوند ویک محل را انتخاب کنند(البته من نمی تونم محلی راپیشنهاد بدم ممکنه سوء برداشت بشه) مثلا یک مصلی برای نماز جمعه ….. و همیشه نماز جمعه به طور ثابت در یک محل اقامه شود.
  و به جای این اختلافات یک شخصیت عالم و فعاّل را برای امامت جمعه بخش انتخاب کنند.زیرا امام خمینی گفتند امام جمعه هر شهر به منزله روح آن شهر است.
  و به حق شخصیتی فعال می تواند مشکلات فرهنگی را حل کند مثلاً من سراغ دارم امام جمعه هایی که دفترشان همه روزه محل رجوع مردم است و خیل کثیری مشکلاتشان را در آنجا حل می کنند اما متاسفانه دفتر امام جمعه این بخش تا کنون اینگونه نبوده

  (2)
ارسال نظر


5 + = هشت


آخرین خبرها