کد خبر: 72630 | زمان مخابره: ۲۰:۲۶:۵۹ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 327 views | |

آقای جهانگیری تسویه حساب سیاسی جوانمردی نیست

۱۴۹۴۸

آقای جهانگیری تسویه حساب سیاسی جوانمردی نیست

وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری درباره پروژه‌های مسکن مهر مناطق زلزله زده واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم متن پاسخ علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری در ادامه می‌آید؛

«”انالله و انا الیه راجعون”
اتفاق ناگوار زلزله اخیر غرب کشور، سبب تاسف عمیق اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مردم عزیز ایران اسلامی و بخصوص مردم غیور و شریف غرب کشورمان و خانواده های عزادار جانباختگان و مجروحین ناچارم مطالبی را به استحضار مردم عزیزمان برسانم.

۱-  در حالیکه همه نیروهای لشکری و کشوری، امدادی و سایرین مشغول امداد و نجات و اسکان موقت زلزله زدگان هستند، برخورد سیاسی و جناحی و غیر اخلاقی، جفا در حق مردم و زلزله زدگان می باشد و سیاسیون از آب گل آلود ماهی میگیرند .
۲-  مسکن مهر، طرحی ملی و مبتنی بر قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن (مصوب مجلس شورای اسلامی) می باشد که در چارچوب مقررات و ضوابط فنی و با نظارت سازمان نظام مهندسی و براساس پروانه های صادره از سوی مراجع ذیصلاح و توسط پیمانکاران و انبوه سازان و سازندگان و تعاونی ها احداث گردیده است و براساس آمارهای صحیح و دقیق هیچ موردی از تخریب سازه ساختمانهای مسکن مهر در این زلزله ارائه نگردیده است و تنها در مواردی تخریب دیوارهای جانبی و دیوارهای داخلی تعدادی از ساختمانها که (توسط شرکت تعاونی مشاغل آزاد احداث گردیده ) گزارش گردیده است که در جای خود لازم است بررسی و علت یابی گردد.

۳-  اینکه معاون اول محترم رییس جمهور بر خلاف واقعیت اعلام نماید که اکثر خانه های تخریب شده مربوط به مسکن مهر است بسیار تاسف آور و پرداختن به اغراض سیاسی در چنین شرایط بحرانی دور از شان مقامات عالی رتبه کشور است و در اولین ساعات وقوع زلزله بدون حضور میدانی چطور به این نکته کارشناسی رسیده است ؟ جای بسی تعجب و حیرت است .

۴-  از مجموع ۸۸۸۴۰  واحد مسکن مهر شهری و روستایی احداثی در استان کرمانشاه  در دولت نهم و دهم تنها دیوارهای تعدادی از واحدهای مسکونی دچار آسیب گردیده و این در حالی است که درهمین منطقه تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی تخریب گردیده و فرو ریخته است و اشاره مقامات رسمی دولت به عمومیت تخریب ها در مسکن مهر دور از واقعیت است.

۵-  بنابر آمارهای رسمی از مجموع ۴۳۲ عزیزی که در این حادثه دلخراش جان باخته اند، تنها ۲ نفر از ساکنین واحدهای مسکن مهر بوده اند و بزرگنمایی برخی افراد نسبت به تلفات و خسارات ناشی از مسکن مهر جای تاسف دارد در این حادثه با توجه به اینکه بالغ بر ۳۰۵۰۰ واحد شهری و روستایی تخریب شده است اگر گفته معاون اول صحیح می باشد باید عمده تلفات در مسکن مهر می بود آیا این چنین است؟

۶-  با وجود شدت ۷٫۳ ریشتری زلزله از این منطقه، با عنایت به نوسازی ۳۷۰۰۰ واحد مسکن روستایی در دولت نهم و دهم، خوشبختانه تلفات و خسارات ایجاد شده در روستاها به حداقل رسیده است اگر بازسازی مسکن های روستایی در دولت نهم و دهم در استان کرمانشاه نبود تکرار غم بار تلفات زلزله بم با ۶٫۵ ریشتر بیش از ۲۶ هزار جانباخته و دهها هزار مجروح دور از انتظار نبود
۷-  متاسفانه معاندان و مغرضان با انتشار تصاویر خرابی های ایجاد شده توسط تروریستها در سوریه و مصر در تلاش هستند تا این خرابی ها را به مسکن مهر نسبت دهند که انتظار می رود دستگاهای مسئول با روشنگری از این اقدام غیر اخلافی ممانعت نمایند.

۸-  دولت مردان بدانند که از عمر دولت شان نزدیک به ۵ سال گذشته است بجای پاس دادن همه ی نابسامانی ها به دولت گذشته از عملکرد خودشان بگویند و رئیس محترم دولت هم بداند پروژه اعلامی تان در کرمانشاه را تعاونی مسکن مشاغل آزاد ساخته است نه دولت قبلی ، دولت قبل تسهیلات ارزان قیمت و زمین ارزان به افراد واجد شرایط طبق قانون واگذار نموده است . آیا اگر ۸۸۸۴۰ واحد مسکن مهر شهری و روستایی ساخته نمی شد و مردم در ساختمان غیرمسکن مهر و غیر مقاوم اسکان می یافتند ویرانی آن مسکن ها فاجعه مصیبت بار بر مردم بوجود نمی آورد ؟

۹-  اکنون زمان تمرکز بر امداد و نجات و رساندن آب و برق تامین نیازهای اولیه زلزله زدگان عزیز از جمله پتو و غذا و پوشاک و لوازم گرمایشی می باشد و پرداختن به تسویه حسابهای سیاسی دور از جوانمردی است.

انشاالله خداوند با همه ما با نیات و اعمالمان رفتار کند و مردم بزرگ ایران را از این امتحان سر بلند بیرون آورد.




۴ ديدگاه مطلب براي " آقای جهانگیری تسویه حساب سیاسی جوانمردی نیست " ارسال شده است.

 1. ‌‌وجدانی می‌گه:

  اقای صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اعلام نمودند که تعداد تلفات انسانی مسکن مهر در مناطق زلزله زده غرب کشور ۲۵۰نفر بوده نه ۲ نفر
  قابل پیش بینی است که مسببین امر و گروههای سیاسی حامی دولت متولی مسکن مهر دین قضیه تاسف بار را تکذیب می کنند
  باید همانند اختلاسهای نجومی در دولت مهر پور قبل دادگاه و پرونده تشکیل شود و نتایج ان رسما اعلا م شود

  (0)
 2. مسكن اجتماعي می‌گه:

  طرح مسأله تخریب و کشته شدن مردم در مسکن مهر و کشته شدن چه تعداد در مسکن مهر و اینگونه صحبتها در وضعیت فعلی یک حماقت و خیانت به مردم آن مناطق و کشور است که متاسفانه از طرف سران دولت و در اولین ساعات وقوع زلزله که هیچکس اطلاعی از وضعیت نداشت مطرح شد .این موضوع بیانگر این است که معاون اول رئیس جمهور کشور بجای دلسوزی و همدردی برای زلزله زدگان و چاره اندیشی برای آن مردم زجر کشیده و سرپوش گذاشتن روی بی لیاقتی خود در ایجاد مسکن اجتماعی قول داده شده به مردم که نتوانست حتی یک واحدش را بسازد ، به فکر تسویه حساب سیاسی است . در کشوری که در دولتهای قبل برخی مسؤلین رده بالای کشور و در دولت فعلی برادران رئیس جمهور و معاون اول ،مفسد اقتصادی هستند ، عدم رعایت اصول ساختمان سازی توسط پیمانکار و یا مهندسین ناظر و تخریب و کشته شدن مردم بی گناه به خاطر ثروت اندوزی چیز عجیبی نیست . وقتی دولت باید انتظار داشته باشد همه درست کار کنند که خودش و وابستگانش پاک دست باشند . آمار دادن از تعداد کشته های مسکن مهر فقط و فقط بخاطر منحرف کردن اذهان عمومی از ناتوانی دولت در مقاوم سازی مسکن مردم که حق مسلم مردم یک کشور است ،می باشد و ما مردم نباید فریب اینگونه دغل بازی تنبلان را بخوریم هرچند که برخورد با عاملین سهل انگار باید در صدر دستور کار قوه قضائیه باشد تا شاید این قبیل سهل انگاریها کاهش یابد.

  (6)
  • کلبه اجتماعی می‌گه:

   در جلسه رئیس جمهور با مسؤلین کرمانشاه رئیس جمهور می گوید ساختمانهای مسکن مهر در سر پل ذهاب کامل خراب شده ولی ساختمانهای شخصی در همان مکان سالم مانده و حتی شیشه های ساختمان شخصی ریزش نکرده . در همان فیلم ساکنین ساختمانهای مسکن مهر سر پل ذهاب می گویند دو نفر در این ۷۵ واحد کشته شدند و ما آسیبی ندیدیم و کشته ها مال ساختمانهای شخصی است .
   تصاویر تلویزیونی هم همین را نشان می دهد چون ستون و سقف ساختمانهای مسکن مهر سالم است و ساختمانها فرو نریخته است .سؤال این است که چرا رئیس جمهور که لباس روحانیت را بر تن دارد دروغ می گوید .
   به قول سخنگو و معاون قوه قضائیه ،اگر کلمه دولت قبل را از دهان دولت جدید بگیرند دیگر هیچ حرفی برای گفتن ندارند. رئیس جمهور سرمایه مملکت را به باد داده و در برجام جز دست خالی هیچ نصیب کشور نشد ولی باز هم با کمال پررویی دروغ می گوید . اقای رئیس جمهور! پس چرا می گویید دروغ بد است و گناه بزرگی است . اگر بد و گناه است که برای شما بدتر و گناهش بیشتر است .نکند برای ما مردم گناه است و برای برخی معممین توجیه شرعی دارد . چرا مردم را احمق فرض کردید .اگر مردم احمقند که همین مردم به شما رای دادند

   (5)
   • .................. می‌گه:

    به قول وحید حقانی نماینده رهبر در منطقه زلزله زده “خدا لعنت کند جهانگیری را که اولین بار در جلسه ستاد بحران این تخم لق را در دهان دیگران انداخت”

    (11)
ارسال نظر


− 2 = سه


آخرین خبرها