کد خبر: 72532 | زمان مخابره: ۶:۱۸:۳۰ - شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 438 views | |

گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۸/۱۹

علیرضا هاشمی      خبرنگار نماز

تصاویر       حسین عمرانی

IMG_5820

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز جمعه این هفته میمه به امامت حجت الاسلام والمسلمین زمانی با شکوهی هرچه تمامتر در مسجد جامع شهراقامه شد.

خطیب جمعه میمه خطبه های خود را با سفارش به تقوای الهی آغاز کرده و در ادامه مباحث خطبه های پیشین خود در مورد شناخت امام حسین و درس های عاشورا، موضوع خطبه اول خود را به بیان مساله وفای به عهد و پیمان اختصاص داد.

IMG_5817

حجت الاسلام زمانی در این خصوص بیان داشتند که صداقت در عمل و عمل به پیمان از ابتدایی ترین نشانه های ایمان به خدا است و نمونه بارز آن هم  اصحاب سید الشهدا (ع) هستند که  به عهد و پیمانی که با خدای خویش و امام زمان خود بسته بودند صادقانه عمل کردند و تا پای جان بر عهد و پیمان خود ماندند.

IMG_5818

ایشان عمل به عهد و پیمان را علاوه بر یک مسئولیت دینی ،یک مسئولیت وجدانی هم معرفی کردند و با بیان این حدیث از امام محمد باقر(ع) :”سه چیز است که خدا اجازه تخلف به آن را نداده است، ۱- ادای امانت ۲-وفای به عهد و پیمان و ۳-نیکی به پدر و مادر  خطبه اول خود را به پایان رساندند.

IMG_5819

خطبه دوم با بیان این نکته که حماسه  بزرگ پیاده روی اربعین باعث  آشکار شدن تلاش بیهوده پیروان آل ابوسفیان  یعنی آل سعود، برای کمرنگ کردن و در حاشیه قرار دادن اسلام وتشیع می شود و همچنین عامل جاودانه ماندن نام و سیره سید الشهدا در طول  تمامی ادوار است، آغاز شد   و به بیان مناسبت های هفته اختصاص یافت که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتاب خوانی

آغاز هفته وقف

و ایام پایانی ماه صفر رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)

حجت الاسلام زمانی در پایان خطبه ی دوم نماز از مدیران شهرستانی و استانی خواست که اعتبارات لازم برای برون رفت بخش میمه از مشکلات مختلف را به دستگاههای خدماتی این بخش نیز اختصاص دهند .
۱ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۶/۸/۱۹ " ارسال شده است.

  1. ستاد نماز جمعه می‌گه:

    برندگان مسابق سیزده آبان درصورت عدم دریافت هدیه خود تماس بگیرند.

    (0)
ارسال نظر


نُه − = 6


آخرین خبرها