کد خبر: 71895 | زمان مخابره: ۶:۳۱:۰۱ - سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 400 views | |

گویش گز و میمه هم به ثبت رسیده است

۱۴۳۱۸۵۱

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در آئین تجلیل از پیر غلامان حسینی و رونمائی از لوح ثبت ملی مراسم سوگواری ایام محرم روستای سه

میراث ناملموس، میراث زنده ائی است که به صورت مستمر بازآفرینی می شود

فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، در مراسم تجلیل از پیرغلامان حسینی و رونمائی از لوح ثبت ملی مراسم سوگواری ایام محرم روستای سه از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه عنوان کرد: میراث ناملموس شکل زنده میراث است که به صورت مستمر بازآفرینی می شود و در محیط خود تداوم می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در روز تاسوعای حسینی ۸ مهرماه به همراه محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، جواد چهررازی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان و مسئولین شهرستان شاهین شهر و میمه در مراسم تجلیل از پیرغلامان حسینی و آئین رونمائی از لوح اولین ثبت ملی میراث ناملموس شهرستان شاهین شهر و میمه (مراسم سوگواری و ایام محرم روستای هدف گردشگری سه) حاضر شدند و از پس از رونمائی از لوح اولین ثبت ملی میراث ناملموس این شهرستان از پیرغلامان روستای سه تقدیر نمودند.

الله یاری در حضور عزاداران حسینی و مسئولین این شهرستان عنوان نمود: میراث ناملموس، شکل زنده میراث است که به صورت مستمر بازآفرینی می شود و در محیط خود تداوم می یابد و از نسلی به نسلی منتقل می شود و باعث ایجاد حس تعلق و هویت در انسانها و بشر می گردد.

شایان ذکر است بعد از ثبت مراسم عزاداری ایام محرم روستای سه، گویش گز و گویش میمه نیز در این شهرستان به عنوان میراث ناملموس به ثبت ملی رسیده است.

همچنین جدای از این مراسم، گویش مردم شهر گز و گویش مردم شهر میمه نیز از توابع شهرستان شاهین شهر و میمه از جمله میراث ناملموسی هستند که در این شهرستان به ثبت ملی رسیده است.
۱ ديدگاه مطلب براي " گویش گز و میمه هم به ثبت رسیده است " ارسال شده است.

  1. همشهری می‌گه:

    گویش میمه ای و گویش گزی شباهت های زیادی به یکدیگر دارند خصوصا در بکارگیری کلمات مشابه
    و همچنین گویش دلیجانی و خوانساری و نایینی و بخشی از شهرستان کاشان و برخوار شبهاتهای زیادی به گویش میمه دارند

    (1)
ارسال نظر


هشت − = 4


آخرین خبرها