کد خبر: 66931 | زمان مخابره: ۷:۰۶:۲۹ - شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 571 views | |

گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۵/۱۰/۱۷

تصاویر – محمد فراست

img_4958

نماز شکوهمند جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین زمانی در مسجد جامع میمه برگزار گردید . امام جمعه ی بخش میمه در خطبه ی اول نماز پس از حمد و ثنای الهی نمازگزارن جمعه را به رعایت تقوای الهی فراخواند . اهم مطالب خطبه ی اول نماز بدینشرح است .

– داشتن دوست و دشمن بخشی از زندگی انسان است که با مدیریت می توان از مکر دشمن در امان و به کمک دوستان به تکامل و سعادت دست پیدا کرد.

img_4975

یکی از دشمنان سرسخت انسان شیطان است که با اغواگری و وعده های دروغ در صدد فریب انسان بر می‌آید و برای هر کس از راه مناسب با او وارد می‌شود در بعضی موارد چراغ دست انسان می‌دهد و گاهی بدی‌ها را زیبا جلوه می دهد و بدین وسیله باعث آلوده شدن انسان به گناه و انحراف از مسیر حق می‌شود. چه بسا قدرت ها و افرادی که با انسان در ارتباط می‌باشند نیز با فتنه انگیزی در صدد فریب انسان برآیند و ایمان و سرمایه او را غارت کنند.

img_4973
– پیامبر اکرم می‌فرمایند : هرگاه شیطان را پیروی کنید مانند آن است که او را پرستش کرده اید. حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: ای انسانها از شیطان بپرهیزید که مبادا شما را دچار تکبر کند و به کمک نیروهای خود به شما هجوم آورد.
– امام امت آمریکا را شیطان بزرگ نامید و این هشداری بود که غیر قابل اعتماد بودن قدرت های استکباری را برای همیشه اثبات می‌کند. یکی از راههایی که باعث امنیت از وسوسه شیطان می‌شود یاد خدا و توجه به نماز می‌باشد.

img_4980
خطبه ی دوم نماز با حمد و ثنای الهی و درود و صلوات بر معصومین علیهم السلام آغاز شد . اهم مطالب خطبه ی دوم نماز بدینشرح است :

– با تبریک میلاد امام حسن عسکری علیه السلام آن حضرت فرموده اند :  : آن حضرت ما را به تقوی ، صداقت و امانتداری دعوت می‌نماید.

img_4982
حجت الاسلام زمانی اختلاف مسئولین را مایه دلسردی مردم و امیدوار شدن دشمن دانست و گفت حاشیه سازی و رسانه ای کردن اختلافات زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و باید با وحدت و اجرای قانون با مفاسد اجتماعی و اقتصادی به صورت جدی مبارزه و منافع ملی نباید فدای مصلحت احزاب و اشخاص گردد. وی با اشاره به حادثه کشف حجاب گفت رضاخان و ایادی او نتوانستند چادر از سر زنان بردارند اما متاسفانه امروز در اثر سهل انگاری شاهد پدیده بدحجابی و ناهنجاری های اجتماعی هستیم.

img_4984
امام جمعه بخش میمه با انتقاد از مهاجرت های بی‌رویه و عدم ایجاد اشتغال برای جوانان گفت فراوانی اتباع در این بخش باعث تحمیل هزینه های اضافی بر ادارات و مردم شده است که امور اتباع باید پاسخ گوی این معضل باشد.
وی خواستار تجهیز بیمارستان و توجه بیشتر به مسائل بهداشتی درمانی بخش میمه شد.

img_4994

بر اساس گزارش نماز جمعه ،پس از اقامه ی نماز عصر از برندگان مسابقه ی فرهنگی ۹ دی با اهدای جوایزی تقدیر گردید .

img_4971
آقای مهدی وطنخواه ، مجری نماز امروز
۲ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه ی میمه – ۹۵/۱۰/۱۷ " ارسال شده است.

  1. میمه می‌گه:

    از بیان مشکلات توسط رسانه نماز جمعه تقدیر می نمایم امید است باپی گیری مردم ومسولان نتیجه بخش باشد

    (-2)
  2. میمه ای می‌گه:

    آیا این عکس آخری مهدی وطن خواه است .لطفا سری یکی جواب بده

    (0)
ارسال نظر


هفت − = 0


آخرین خبرها