کد خبر: 56813 | زمان مخابره: ۶:۲۰:۵۲ - چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۳۷ نظر | دفعات مشاهده : 2,188 views | |

روستای هدف گردشگری در بخش میمه تصویب شد

۱۵۶c2399bf938ae353b4aad83a9d15fe

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از توسعه همه جانبه گردشگری در شاهین شهر و میمه خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ؛ کارگروه میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور معاون گردشگری استان، فرماندار و اعضاء کارگروه شهرستان برگزار گردید.

محسن یار محمدیان در این رابطه عنوان کرد: یکی از مهمترین اولویت های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در سال ۱۳۹۴ ، توسعه همه جانبه گردشگری در شهرستان شاهین شهر و میمه است.

وی افزود: در این راستا در نشست کارگروه میراث فرهنگی شهرستان موافقت اصولی طرح تفرجگاه روستای هدف گردشگری «حسن رباط» به تصویب رسید. همچنین مقرر گردید تا دومین جشنواره انگور این روستا با هدف توسعه گردشگری روستائی در شهریور سال ۱۳۹۵ برگزار گردد.

یارمحمدیان از تصویب طرح مرمت قلعه تاریخی مورچه خورت خبر داد و افزود: با توجه به عظمت این قلعه تاریخی و مسکونی بودن آن، طرح مرمت اضطراری این قلعه با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی شهرستان و فرمانداری به زودی اجراء می گردد.

یار محمدیان به تهیه پرونده ثبت جهانی دوقنات تاریخی «وزوان» و «مزد آباد» در این شهرستان اشاره کرد و افزود: پرونده ثبت جهانی این قناتها برای طرح در شورای ثبت جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به سازمان بین المللی یونسکو ارسال گردیده، با این وصف برای توسعه گردشگری شهرستان از این منظر، مقرر گردید تا از یکسو طرح ساماندهی مظهر قنات مزد آباد طبق طرح مصوب ادامه یافته و از سوی دیگر طرح تبدیل خانه های تاریخی، روستاهای پیرامون دو قنات وزوان و مزدآباد به اقامت های بوم گردی در کارگروه میراث فرهنگی شهرستان به تصویب رسید.

در پایان این نشست اعضاء کارگروه میراث فرهنگی شهرستان از طرح مرمت «مظهر» قنات مزد آباد و قلعه تاریخی قلعه مورچه خورت بازدید کردند.

شهرستان شاهین شهر شهر میمه از جمله شهرستانهای مرکز استان اصفهان به شمار رفته و دارای ۶۵۰۰ کیلومتر مساحت است. این شهرستان از شمال و شمال شرق با استان مرکزی و شهرستان کاشان، نطنز و برخوار، از جنوب با شهرستانهای اصفهان و فلاورجان و از غرب با شهرستانهای نجف آباد و گلپایگان هم مرز است.

ازجمله جاذبه های تاریخی این شهرستان می توان به مسجد جامع شهر گز متعلق به سدهای پنجم و ششم هجری قمری، موزه مردمشناسی میمه قلعه تاریخی مورچه خورت و کاروان سراهای تاریخی این شهرستان در مسیر شاهراه شمال به جنوب کشور اشاره کرد.
۳۷ ديدگاه مطلب براي " روستای هدف گردشگری در بخش میمه تصویب شد " ارسال شده است.

 1. منتقد می‌گه:

  سلام قابل توجه برادر شیبانی و رییس دوره سوم شورای اسلامی روستای ازان که فقط مالکین فاز دو بنیاد مسکن روستای ازان را آواره نمودند و به مدت چند سال ساخت و ساز ازان را راکد و باعث مهاجرت چندین خانواده از ازان به شاهین شهر و اصفهان و تهران شدند و نزدیک به ۱۶ هکتار زمین را دو دستی تقدیم میراث فرهنگی نموده در صورتیکه این سازمان حتی برای گمانه زنی در این زمینها یا نصب تابلو یا تعیین محدوده هم اقدام نکرد و فقط و فقط آه و ناله و نفرین خیلی از مالکین و خانوادههایشان که بسیار متضرر شدند را فراهم آوردند. حالا روستای هدف حسن رباط معرفی شد. این زباله دانی همیشه در منظر چشمان هست و بانیان آوره شدن مالکین هم تا سالهای سال مد نظرند خیانتی بزرگ که هرگز فراموش نخواهد شد. امیدوارم انتقاد پذیر باشید

  (0)
 2. حسن رباطی می‌گه:

  جای شکر و سپاس دارد *bravo* *bravo*

  (19)
 3. ................... می‌گه:

  روستای هدف باید خسروآباد انتخاب می شد چون چندخانه تاریخی دارد. حسن رباط چی دارد ؟ به لطف اقایی که در فرمانداری شاهین شهر ومیمه هست شدگردشگری؟؟

  (-35)
 4. عصر میمه می‌گه:

  زمزمه هایی در پیش است که قصد دارند کوه کهرو را به عنوان بهترین چشم انداز در منطقه میمه که یکی از خاصیتهای آن که تاکنون مورد کنکاش واقع نشده حالت مقناطیسی بودن آن است به عنوان محل گردشگری تعیین و طرح مطالعاتی ان تهیه ومقدمات کار فراهم شود ، ضمن اینکه از چشم انداز بسیار بالایی برخوردار است ، جا دارد سازمان میراث فرهنگی با همکاری شرکت تعاونی دهیاران بخش ودهیاریهای روستاهای اذان و زیادآباداقدامات لازم را فراهم نمایند ، شاید ندانیم سطح کوه دارای زمینی مسطح بالغ بر ده هکتار با خاک بسیار حاصلخیز برای درختکاری و…. جا دارد سازمان میراث کمی هشیارانه در بخش بیکس میمه عمل کند !!!!!

  (1)
 5. صدا می‌گه:

  هوووووورا
  اینهم از نتیجه اش *give_rose*

  (17)
 6. بشورای شهر میمه می‌گه:

  طبق مهمول شورای شهر میمه مینشیند و نگاه میکند وقتی کوه کهرو میمه را بنام زیاداباد و اذان ثبت کردند انوقت شروع میکند مکاتبه کردن . چند سالی است که این طرح درمیمه مطرح است اما چون حاج حسین کریمی مجوز بهره برداری از کوه را دارد ابتدا بایستی هزینه جاده کشی و کنکاش و غیره را بنامبرده پرداخت نمود سپس اقدامات بعدی را شروع کرد . لازم بذکر است که حداقل هزینه جاده و بهره برداری ان بالغ بر ده میلیارد میشود .

  (-13)
 7. حسن رباط دوست می‌گه:

  من از تلاش کسانی که بطور مستمر موضوعات مختلف را دنبال می کنند متشکرم بخصوص شورای اسلامی (آقای محمد امیری)

  (35)
 8. میراث دوست می‌گه:

  منطقه باستانی و تاریخی تخت سر مزداباد میمه در مجاورت مظهر قنات تاریخی و باستانی و یونسکویی مزداباد میمه همان محل واقعی و تاریخی و میراثی میمه قدیم یا اهورامزداباد می باشد که توسط مغولها خراب شد وبقایی از ان همان دیوراهای قدیمی در محل وجود دارد که میمه جدید بعدها در محل فعلی امروزی ساخته شد از مسولین و دلسوزان و فعالان اجتماعی شهر میمه خواهشمندیم به باسازی این نقطه مهم تاریخی در کنار یکی از معدود سازه های ابی و تاریخی و اخیرا هم جهانی شده شهر و بخش میمه یعنی قنات مزداباد میمه توجه و پیگیری ویژه تری داشته باشند ضمن اینکه ساخت یا مرمت خانه های تاریخی جدید در زمینهای جنوبی شهر میمه یعنی دشت بلغادی میمه و در مجاورت بند قنات تاریخی و یونسکویی و باستانی وزوان با نظارت و محوریت سازمان میراث فرهنگی و شهرداری محل /حوزه استحفاظی شهر میمه/ مورد حمایت مردم میمه می باشد

  (2)
 9. صد درصد می‌گه:

  نمایندگی یا دفتر میراث فرهنگی بخش میمه با توجه با اثار فاخر میراثی و متعدد فرهنگی بخش میمه هرچه زودتر باید استقرار یابد بهترین مکان ان هم تنها نمایندگی و ارگان میراث فرهنگی بخش میمه یعنی موزه مردم شناسی و حمام عهد صفوی شهر میمه می باشد

  (0)
 10. میلاد می‌گه:

  طبق مهمول دیگه چه ضیغه ایه؟!

  (4)
 11. میلاد می‌گه:

  اقا مگه مسجد جامع میمه تاریخی نیست ؟؟؟؟؟؟ جواب بدید لطفا

  (4)
 12. از ویو می‌گه:

  خدا وکیلی روستای حسن رباط چی داره که روستای هدف تعیین شده نه خدا وکیلی یکی جواب بده
  خیلی خنده داره /روستایی که حتی نتونسته یک چهارم جمعیت خود را حفظ کنه چه جوری روستای هدف گردش گری تعیین شده؟
  روستایی که نمی تواند یک اثر را به عنوان هدف گردشگری معرفی کنه چطور به این موقعیت رسیده؟
  روستای حسن رباط عملا خالی از سکنه محسوب می شود/

  (-30)
 13. حسن رباطی می‌گه:

  خلاقیت، ابتکار،پشتکار،همبستگی
  بعد که این مجموعه ۹۵هکتار ساخته شد بعد ببین چی داره
  حسن رباطی حتی اگر چیزی هم نداشته باشه خلق میکنه،
  همینجوری که تو تهران دریا چه ساختند

  (22)
 14. علی می‌گه:

  حسن رباط چی داره رو از آقا ی امیری بپرس

  (21)
 15. حسن رباطی می‌گه:

  از وی یو که بیشتردارد یه قلعه ای آجری درست کردن وروی آجرهارا کاه گل کردند انگار همه چیز دارند بعدشم قلعه از عابدیان هستش زیادآباد چه کاره هست
  حسن رباط وازان از روستاهای تاریخی ودارای پیشینه در بخش میمه هستند زیادآباد بیست سال بیشتر قدمت ندارد

  (15)
  • میمه ای می‌گه:

   زیادآباد بیست ساله قدمت دارد ؟؟ آقای حسن رباطی فکر کنم تو باغ نیستید!! زیادآباد حتی بیش تر از میمه قدمت دارد

   (-7)
 16. حسن رباطی 2 می‌گه:

  حسن رباط چی می خواد یه ابر مرد داره مثل امیری ره صد ساله یه شبه می شه قلعه می سازه دریاچه میسازه همین طور که تهران ساختن عجله نکن فقط تماشا کن *

  (18)
 17. میمه ای می‌گه:

  انصافا هم حسن رباط با طبیعت گردشگری و پاکش و کوههای سربه فلک کشیده اش و با مردم زحمتکش و باصفایش زیباست و باید گردشگری شود و همچنین جاده حسن رباط و لایبید به اتوبان اصفهان تهران دوبانده شود و هم روستای هنرمند پرور زیاد اباد با قلعه تاریخی و محلات و قناتهای تاریخی اش زیبا و دلنشین است وباید اباد تر از اینها و گردشگری شود به همراه تمامی شهرها و روستاهای پر استعداد و بکر و پر ظرفیت بخش میمه

  (21)
 18. مرجان می‌گه:

  بابا بیخیال ویو و اذان و حسربا فقط کامو رو عشقه

  (-8)
ارسال نظر


یک + = 9


آخرین خبرها