کد خبر: 27190 | زمان مخابره: ۷:۰۸:۵۶ - یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ | ۶۲ نظر | دفعات مشاهده : 3,622 views | |

عبدالوهاب شهیدی : پیش از انقلاب هیچ برنامه ضد اسلامی و ضد عرفی را نمی‌پذیرفتم

1

با تشکر از میمه نیوز

 

– حقوق 300 هزار تومانی وزارت ارشاد برای عبدالوهاب شهیدی/ نمی‌دانم چرا طردم کردند
دست‌اندرکاران موسسه هنرمندان پیشکسوت امروز با استاد عبدالوهاب شهیدی پیشکسوت موسیقی کشور دیدار کردند که وی درباره برخوردهایی که با وی شده است گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه 23 آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به دیدار عبدالوهاب شهیدی هنرمند عودنواز و خواننده آهنگ‌های خاطره‌انگیز و تصنیف‌های قدیمی رفت.

عبدالوهاب شهیدی در این دیدار از وضعیت عمومی خود گفت که چند روزی است از بیمارستان مرخص شده و به خانه آمده است. وی بیان کرد: پیشکسوتان هنر زحمات خود را کشیده‌اند و باید اکنون به آنها درست رسیدگی شود تا خیالشان راحت باشد.

شهیدی از میزان حقوق‌های ماهانه‌ای که به هنرمندان داده می‌شود گلایه کرد و گفت: حقوق‌هایی که به هنرمندان پیشکوست می‌دهند کافی نیست. برای مثال وزارت ارشاد ماهانه 300 هزار تومان به من حقوق می دهد. من این حقوق را در کنار مستمری که از ارتش می گیرم قرار داده و با آن زندگی می کنم.

وی همچنین به بیان خاطرات خود از روزهای انقلاب پرداخت و بیان کرد: قبل از انقلاب لیستی از هنرمندانی که در اماکن نادرست نمی‌رفتند و ارزش هنر خود را حفظ می‌کردند، تهیه شد. این لیست 12 نفر بیشتر نداشت. نمی دانم چگونه شد که بعد از انقلاب نام بیش از 3 هزار نفر در این لیست وجود داشت و اتفاقاً برخی از آن 12 نفر که یکی از آنها من بودم مورد بی توجهی واقع شد.

این هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی در مورد کارکردش در سال‌های قبل از انقلاب توضیح داد: من در آن سال‌ها بسیاری از آهنگ‌های فولکلور و محلی را پیدا می‌کردم و به آنها سمت و سوی موسیقیایی می دادم و بسیاری از این آهنگ ها را من زنده کردم. ما در موسیقی های محلی و سنتی بسیار قوی هستیم ولی چند دهه اخیر به آنها پرداخته نشده و این یک ضعف بزرگ است.

عبدالوهاب شهیدی که فرزند حجت الاسلام عبدالباسط شهیدی از روحانیون شهیر اصفهان است همچنین به بیان خاطراتی از پدرش پرداخت و گفت: پدر من روحانی بود ولی به بیشتر سازها آشنایی داشت. اولین‌بار پدرم به من درس موسیقی داد، دستگاه های شور و ماهور و همایون را او به من آموخت. پدرم روحانی بود ولی آنقدر به هنر علاقه داشت که ما را شیفته هنر بار آورد.

وی در بخش دیگری ا از این دیدار به گلایه از صدا و سیما پرداخت و گفت: کارها و آثار من مدام از صدا و سیما به گوش همگان می رسد. من هنرمند رادیو بودم و پیش از انقلاب هیچ برنامه ضد اسلامی و ضد عرفی را نمی‌پذیرفتم تا آنجا که سال ها در میمه اصفهان کشاورزی می‌کردم اما بعد از انقلاب به ناگهان مرا طرد کردند و هیچکس از این سازمان سراغی از من نگرفت.

شهیدی به انتقاد از برنامه چهره های ماندگار  پرداخت و گفت: نمی خواهم از روی غرور صحبت کنم و بگویم که آدم بزرگی هستم ولی سالیان سال برای هنر این کشور زحمت کشیدم. نمی دانم چگونه است که برخی خوانندگان خاص را چهره ماندگار می‌کنند اما من را نه. کم‌لطفی به من زیاد شده که ای کاش دلیلش را می دانستم.

این فعال موسیقایی درباره چگونگی ضبط قطعه “آن نگاه مست تو” نیز توضیح داد: ما این قطعه را از موسیقی محلی گرفتیم و با اندکی تغییر و حفظ اصالتش آن را با گروه پایور اجرا کردیم. این قطعه برای نخستین بار در سال 1347 در جشن هنر شیراز اجرا شد که من خواننده این قطعه بودم.

وی در پایان سخنان خود در مورد وضعیت عمومی‌اش توضیح داد: هوا بد است و نمی توانم زیاد از اتاقم بیرون روم. راه رفتنم تنها به اتاق محصور شده ولی در کل از خداوند تشکر می کنم که من را تا این سن که زنده هستم سرپا نگه داشته است.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در این دیدار به تشریح چند و چون عملکرد موسسه متبوع خود پرداخت و گفت: این موسسه یک سال است که راه افتاده تا هنرمندان بالای 60 سال را تحت پوشش قرار دهد.

وی موسسه هنرمندان پیشکسوت را طفلی نوپا نامید که احتیاج به گذر زمان برای اثبات خود دارد.

عظیمی در پایان سخنانش خود بیان کرد: هرچند از زمان تاسیس موسسه ما زمان زیادی نمی گذرد ولی تا کنون نزدیک به 500 نفر از هنرمندان را تحت پوشش خود قرار داده ایم. بحث ما بحث صنفی نیست بلکه موضوع کار ما کاملاً حمایتی است و تنها امیدمان حمایت های رئیس جمهور است.

عبدالوهاب شهیدی، خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده عود است. وی در میمه اصفهان و در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمد. او از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد.

عبدالوهاب شهیدی در سال ۱۳۳۹ با برنامه گل‌ها شروع به فعالیت و همکاری در رادیو کرد و تا سال ۱۳۵۷ در بسیاری از این برنامه‌ها شرکت کرد. وی همچنین چندین بار در برنامه‌های هنری شیراز شرکت کرد و در این برنامه‌ها با استادانی چون جلیل شهناز، فرامرز پایور، اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی همکاری کرد. قطعه معروف زندگی با مطلع “زندگی بی چشم تو” از این هنرمند است.
۶۲ ديدگاه مطلب براي " عبدالوهاب شهیدی : پیش از انقلاب هیچ برنامه ضد اسلامی و ضد عرفی را نمی‌پذیرفتم " ارسال شده است.

 1. 0111 می‌گه:

  درود بر استاد عبدالوهاب شهیدی…واقعا تاسف باره…البته هنر و هنرمند جایگاه خاصی تو مملکت ما ندارن..تابوده همین بوده وهست.کیه که ارزش این گنجهای مملکتو بدونه…یکمی هم کم لطفی از خودمونم هس که ارزش این هنرمند شهیر شهرمونو نمیدونیم که حداقل دعوتی.تجلیلی.چیزی….اصلا یادمون رفته که میمه ما همچین کسی رو هم داره.چه توقع از غریبه هاست………

  (0)
 2. پرچمت بالاست استاد می‌گه:

  واقعا میمه باید به این هنرمنده خودش بباله وافتخار کنه اما چه فایده تا حالا چند بار شده تویه مراسمی از این هنرمند یاد کنند یا ازش دعوت کنند. یه روز یه عکس از استاد شجریان دیدم که در برابر استاد شهیدی سر تعظیم فرود اورده بود اون روز خیلی احساس غرور کردم ولی حیف که تو این شهر اعتقادات و افکاره پوچ جاشو به هنر داده

  (0)
 3. رها می‌گه:

  زنده باد عبدالوهاب شهیدی افتخار میییییییییییییمه

  (-1)
 4. علی اسماعیلی می‌گه:

  وجه و بعد هنرمندی ایشان قابل احترام و تقدیر است اما گذشته ها فراموش نمیشوند

  (0)
 5. سلام می‌گه:

  خیلی دوست داریم عبدالوهاب جان

  (0)
 6. میمه می‌گه:

  درود بر استاد مسلم آواز ایران ؛ استاد عبدالوهاب شهیدی.
  امید که همواره سربلند و پاینده باشید.

  (0)
 7. ??? می‌گه:

  اقای اسماعیلی استاد شهیدی چه گذشته بدی دارد که فراموش شما نمیشود .فکر نکنم در زمان گذشته ایشان شما شما به دنیا امده بودید.همین افکار شما و امثال شماست که هیچ گاه میمه با فرهیختگانی همچون استاد عبدالوهاب شهیدی به جایی نرسیده است .وقتی خبرگزاری مهر دسته جمعی به دیدار استاد میروند و ملاقات با استاد شهیدی را افتخار برای رسانه خودشان میدانند من و شما دیگر نباید راجع به استاد حرف بزنیم .جایی که عقاب پر بریزد از پشه لاغری چه خیزد

  (0)
 8. میمه ای می‌گه:

  اسماعیلی از گذشته خوب خودت بگو

  (0)
 9. خسرو مقصودی می‌گه:

  جناب آقای عبدالوهاب شهیدی باسلام
  جنابعالی به عنوان هنرمندعودنواز وخواننده ی آهنگهای خاطره انگیزوسنتی افتخارمیمه بوده وبه شما اطمینان میدهم که مردم شریف وهنردوست وهنرپرورمیمه قدردان زحمات شما درعرصه ی هنری بوده ونامتان درتاریخ میمه ودرردیف چهره های ماندگاراین دیاروایران عزیزثبت خواهدشد همشهریان شما هیچگاه سرتعظیم فرودآوردن استادشجریان رادرمقابلتان فراموش نخواهندکرد به سلامت باشید

  (0)
 10. قاضی می‌گه:

  لطفا آقای اسماعیلی در مورد گذشته های غیر قابل فراموش شدن توضیح دهند .

  (0)
 11. سید می‌گه:

  من میمه ای هستم که خارج از میمه سکونت دارم عزیزان باورکنید هرکس که بابنده اشناس ورابطه ای دارد
  ومیداند که من میمه ای هستم امکان نداشته که نام این بزرگ مرد عرصه ی هنر نبرده باشد واز ان به
  نیکی یاد نکرده باشد
  این یعنی افتخار برای دیار میمه.واما قابل توجه اقای اسماعیلی:برادر شما هروقت احترام وشخصیتد
  درحدی بود که مردم پذیرای حرفت درمورد این مسایل باشند ابراز نظر کن
  امثال شهیدی قیصر گرانمایه صدر خردمند ناصرعیسی وموسی گرانمایه برای رشد واعتلای میمه بسی تلاش کرده اند که مجال گفتنش نیست.لطفاباعقاید سیاسی این افراد وکارهایشان رازیر سوال نبریم.موفق باشید

  (0)
 12. رضا می‌گه:

  آقای اسماعیلی با این دیدگاهش ثابت کرده که هنوز نیاز به رشد دارد.ما به این استاد فرزانه افتخار می کنیم و هر جا از ایران که اسم و آوازه این شهیر را می شنویم سرمان را بالا می گیریم و با غرور تمام می گوییم که خاک میمه است که این چنین بزرگانی در دامن خود پرورش می دهد.

  (0)
 13. ح می‌گه:

  استاد عبدالوهاب شهیدی باعث افتخار میمه است باید قدرش را بدانیم.

  (0)
 14. علیرضا ایراندوست - شاهین شهر می‌گه:

  دایی عزیزم ، استاد مسلم عود و اواز ایران همیشه پاینده باشی .

  (0)
 15. قاضی می‌گه:

  استاد عبدالوهاب شهيدی فرزند مرحوم حسن (صدرالاسلام) متولد 1301 در بخش ميمه اصفهان در خانواده ای روحانی به دنيا آمد، تحصيلات ابتدايي را در ميمه و بقيه را در تهران به پايان رساند. در سال 1318 به خدمت آموزش و پرورش به سمت آموزگاری درآمد و در سال 1320 به سربازي مي رود. پس از پايان خدمت سربازی رسما به عنوان افزارمند در ارتش استخدام می شود.

  http://upload.tehran98.com/img1/4me8pxlowj21gfdfwpmb.jpeg

  شهيدی كار هنری را در سال 1322 در گروهي كه عنوان “هنردوستان” را داشت شركت كرده و مدت سه سال تابلو موزيكال (مولانا، ديد موسي يك شباني را براه) و (گل و بلبل از اشعار حافظ) را اجرا و به روی پرده آورد و در كلاس جامعه باربد كه زير نظر استاد اسماعيل مهرتاش اداره می شد به فرا گرفتن سنتور و عود و آموختن آواز اشتغال داشت و در حال حاضر ساز تخصصي او عود (بربط) است. عبدالوهاب شهيدی در سال 1339 در راديو با برنامه “گلها” فعاليت و همكاري خود را شروع كرد و تا سال 1357 در بسياری از اين برنامه ها شركت جسته و در طول اين مدت آثار بزرگي از خود بر جای گذاشت و شهيدی تاكنون هفت صفحه 33 دور از ساز سلوی خود پر كرده و برای شناساندن و آشنايي موسيقي اصيل و سنتي ايران سفرهايي به فرانسه، انگلستان، آمريكا، آلمان، افغانستان كرده و برنامه ای نيز در بزرگداشت مولانا جلال الدين در تركيه بر مزار وی اجرا كرده بود كه با شور و حالي خاص همراه بوده است.

  عبدالوهاب شهيدی، احترام فوق العاده ای برای استاد آواز و ساز خود، اسماعيل مهرتاش قائل است و پس از آن به اساتيدي چون: مرتضي محجوبي، مهدی خالدی، حبيب الله بديعي، علي تجويدی، پرويز ياحقي، حسين تهراني، رضا ورزنده، فرامرز پايور،اصغربهاري، حسن كسايي، حسن ناهيد و جليل شهناز عشق مي ورزد. از ميان آهنگ هايي كه تاكنون خوانده، بيشتر از همه به ترانه محلي “آن نگاه گرم تو” كه تنظيم آن از استاد فرامرز پايور و شعر آن از هما ميرافشار است علاقه دارد.

  استاد عبدالوهاب شهیدی به همراه استادان اکبر گلپایگانی و حسین قوامی تنها خوانندگانی هستند که در همه سلسله برنامه های گلها از جمله گلهای جاویدان ، برگ سبز ، گلهای رنگارنگ ، یک شاخه گل ، گلهای تازه و موسیقی ایرانی شرکت داشته است. استاد عبدالوهاب شهیدی جزء اولین خوانندگان برنامه گلها بوده است که به همراهی استادان گلپا ، بنان و قوامی برنامه گلهای جاویدان را با همکاری برترین نوازندگان آن دوران اجرا می کرده اند. استاد شهیدی چندین بار هم در برنامه های جشن هنر شیراز شرکت کرده و در این برنامه ها اجراهایی ناب با همکاری استادان جلیل شهناز ، فرامرز پایور ، اصغر بهاری ، حسین تهرانی ، رحمت الله بدیعی ، حسن ناهید و محمد اسماعیلی و… به یادگار گذاشته است. استاد شهیدی در اجرای آوازها و ترانه های محلی بختیاری نبوغ ویژه ای داشته است و این آواز در اجراهای ایشان به وفور یافت می شود.

  (0)
 16. پرچمت بالاست استاد می‌گه:

  آقای اسماعیلی که نمی دونم کی هستین دوستم ندارم بدونم ولی تو جوابتون بگم امثال شما آدما بزرگترین لطمه رو دارن به فرهنگ و تمدن این شهر میزنند به خدا گذشته افرادی چون استادشهیدی شرف داره به زندگی بعضی افراد که با اسم انقلاب واسه خودشون کاخی دوروس کردن واقا واسه چنین طرز فکری متاسفم

  (0)
 17. پرچمت بالاست استاد می‌گه:

  خیره سرتون این همه پول واسه موزیکال کردن پارک قدس هزینه کردین چی میشود هر بار یکی از اهنگا استاد شهیدی رو میزاشتین همون آهنگ معروفشون که به زبون خودمون خوندن هزینش خیلی واستون سنگینه البته تقصیری هم ندارن امثال آقای اسماعیلی زیاده

  (0)
 18. ؟؟؟؟؟ می‌گه:

  آقای اسماعیلی ما رو از شبهه بیار بیرون و نام پدرتو رو بگو. امدی یه چیزی گفتیو فرار کردی؟

  (0)
 19. جواب سوال می‌گه:

  اینقدر پی گیر قضیه کدوم اسماعیلی نباشید .ایشان فرزند محمد اسماعیلی برادرزاده استاد غلامعلی اسماعیلی میباشند .دیگه ولش کنید یه چیزی پروند و رفت و جوابی هم نداشت که به کامنتها بده چون زمانی که استاد عبدالوهاب شهیدی یکه تاز عرصه اواز و موسیقی ایران در قسمت اواز سنتی بودند ایشان پای به عرصه حیات نگذاشته بودند .

  (0)
 20. شاغلام می‌گه:

  با ارزوی بهبودی برای استاد شهیدی و امید وارم که سخن برخی از دوستان ایشان را ازرده خاطر نکند.
  زبان موسیقی زبان مشترک همه مردم دنیا است .

  (0)
 21. نترس و بگو می‌گه:

  پس چی شد آقای اسماعیلی نام پدر رو نگفتی؟

  (0)
 22. از شهر وزوان می‌گه:

  در زمان حیات از ایشان تجلیل فرمائید نه خدای ناکرده زمانیکه ایشان از دنیا رفتند ما هم شما را دوست داریم

  (0)
 23. رنو مدل 70 می‌گه:

  اقای اسماعیلی بلد نهی بهنگری بلد نهی نهنگری.خوب بیید.

  (0)
 24. میمه ای اصیل می‌گه:

  استاد جون دوست داریم

  (0)
 25. منتقد می‌گه:

  با سلام
  آقای اسماعیلی شما که درس معارف خوندی شما که دم از فرهنگ میزنید!
  متولد چه سالی هستید که دم از گذشته میرنید؟
  میمه و میمه ای به استاد عبدالوهاب شهیدی افتخار میکنند و خواهند کرد.
  همه ایران به استاد شجریان می بالند.استاد شجریان سر تعظیم برابر پدر عود ایران فرود آورده.
  کمی به خودمان بیاییم.

  (0)
 26. هم ولایتی می‌گه:

  زنده باد استاد شهیدی.زنده باد بهار

  (0)
 27. از نسل اریا می‌گه:

  درود بی شائبه وفراوان بر این استاد عزیز.از نظر سنی شاید من به جای نوه استاد شهیدی باشم ولی مفتخرم که اگر در جا ومکانی سخن از ایشان شد بگویم از یک خطه هستیم .ارزو میکنم سالهای سال با توان هر چه تمام به کار و زندگی خود ادامه داده و ای کاش جوانان داخل میمه هم از عزیزانی همانند استاد شهیدی وگرانمایه و…………درس زندگی بیاموزنند و ای کاش زمینه ای فراهم شود برای تجلیل وتشکر از این عزیزان .

  (0)
 28. علي ازوزوان می‌گه:

  استاد عبدالوهاب شهيدي نه تنها افتخار بخش ميمه هستند بلكه افتخار ايران هستندونام ميمه را اين شخصيتها جهاني كردند بايد قدر اينهارا دانست وبه خود باليد كه در ديار ميمه هچنين افرادي بجاي رسيدند من صداي ايشان را در راديو خيلي گوش كردم ولذت بردم كه چقدر دل نشين ميخواند وسخني كه از دل برايد لاجرم بردل نشيند

  (0)
 29. احمدرضا ایراندوست می‌گه:

  تعداد کامنتهایی که ذیل این پست درج گردید، همه حکایت از علاقه قلبی مردم منطقه به استاد شهیدی را نشان میدهد .وقتی نظر اقای اسماعیلی را خواندم به یاد این هجمه ای که این روزها در صفحه شخصی لیونل مسی بهترین بازیکن فوتبال جهان که در چهار دوره توانسته توپ طلا را از ان خود کند افتادم .افرادی با هماهنگی یا بدون هماهنگی به صفحه ایشان حمله برده و جملات ناشایستی را که لااقل در فرهنگ ایرانی جایی ندارد به ایشان نثار کرده اند که اینک از طرف باشگاه استقلال اقای جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت و محبوب کشورمان به عنوان سفیر صلح به اسپانیا سفر کرده تا از لیونل مسی دلجویی نموده و به ایشان بگوید که در فرهنگ ایرانی ها توهین جایی ندارد و مردم ایران شما را دوست دارند .اما در این پست شخصی به نام اسماعیلی بی مبالاتی کرده و بدون این که میزان علاقه مندی مردم منطقه را به استاد شهیدی بداند ، کامنتی را گذاشته که مورد قبول اکثریت نیست .اینک سفیر صلحی باید تا بتواند از استاد شهیدی دلجویی نماید و بگوید اکثر قریب به اتفاق مردم منطقه میمه استاد را دوست دارند و احترامش را واجب میدانند .زیرا از تعداد کامنتهایی که در ذیل این پست درج گردیده به خوبی می شود پی به واقعیت امر برد .

  (0)
 30. م . متّقی می‌گه:

  به نام فرمانروای جاوید و مطلق اقالیم گوهر و هنر

  سلام بر عاشقان کوی حق و درود بر زنّاربندان معبد هنر باد
  در کمال مفاخره و مباهات به فضایل ستاره ی درخشان آسمان هنر ایران زمین ،
  هنرمند فرّخ تبار و وارسته ی میمه ای ؛ زبده جناب استاد عبدالوهاب شهیدی

  فرهنگ و هنر که حاصل عقل سلیم و ذوق لطیف است با انسان هایی از این تبار ، اعتبار می یابد.از فحوای کلام چنین بر می آید که : فرهادوار به دنبال معشوقتان كه انسانيت است، گشته اید و كمتر يافتید ، در تنهايی به گنجينه ی وجود خود رسيدید و این بی همتاست. بدانید هستند هنردوستانی كه با حمایت از اصالت و شرافت هنر، گنج هنر را در ويرانسرای دل‌های هنرمندانی چون حضرتعالی می جويند چرا که فرهنگ و هنر ایران ، این مرز پرگهر ، همواره با تلاش عالمانه ی هنرمندان ارزشمند، تازگی و غنا یافته است و چنین است که مشعل فروزان و مشعشعى كه درموسیقی و آوازاصیل و سنتی ایران برافروخته اید تا ابد، همچنان مشتعل خواهد ماند.
  اینجانب با تقدیم چامه ای نغز از نخل بند شاعران ایرانی ؛ خواجوی کرمانی مراتب تجلیل ، تبجیل و ارادت خود را به محضر پرافتخار حضرتعالی اهدا می نمایم:
  ای نغمه ی خوشت دم داود را شعار
  وی عندلیب را نفست کرده شرمسار
  انفاس روح بخش تو جان را حیات بخش
  و اعجاز عیسوی ز دمت گشته آشکار
  دستانسرای گلشن روحانیون ز شوق
  بردارد از نوای خوشت نغمه ی هزار
  وین چرخ چرخ زن ز سماع تو هر زمان
  چون صوفیان به چرخ درآید هزار بار
  ای بس که بلبل سحر از شوق نغمه‌ات
  بر سر زند بسان مگس دست اضطرار
  مرغ چمن که رود زن بزم گلشن ست
  پر می‌زند ز شوق تو بر طرف جویبار
  با لحن دلفریب تو هنگام صبحدم
  بر عندلیب قهقهه زد کبک کوهسار
  قولت چو با عمل بفروداشت می‌رسد
  بر گو غزل ترانه ازین بیشتر میار
  بلبل ز بام و زیر تو با نغمه‌های زیر
  خواجو به زیر بام تو با ناله های زار
  به امید روزگاری که در پرتو عنایات خاصه ی حق و به پشتوانه ی غنای فرهنگی ، هنرفاخر موسیقی در جایگاه و شأن و منزلت شایسته ی خود قرار گیرد ، از خالق زیبایی ها تمنّا دارد همواره پاینده باشید و سراینده ؛
  نغمه هایتان پایدار و ماندگار باد . ایدون باد .
  با احترام ،
  م . متّقی

  (0)
 31. بوکسور می‌گه:

  بابا این بنده خدا (آقای علی اسماعیلی) از روی نادونی یه چیزی گفت . بیچاره رو بردین گوشه رینگ وچپ وراست می کوبید.این دفعه رو هم ببخشیدش به خاطر استاد.

  (0)
 32. منتقد می‌گه:

  با سلام
  خدمت آقای ایراندوست
  نظر بسیار جالبی دادید.بسیار مشتاق هستم که در مراسم با شکوهی از استاد شهیدی تجلیل به عمل آید.

  (0)
 33. بابا ایول دارید!!!!! می‌گه:

  کامنت هایی که تو این صفحه دیدم و خوندم حسابی تحسین من رو بر انگیخت!!!!!
  تو این دو سه روزه خیلی صبر کردم ببینم آخرش کسی جرآت میکنه واقعیت رو بگه، دیدم خیر! از این خبرا نییییییییییی.
  جالبیش اینه که همه میدونیم منظور آقای اسماعیلی چیه، ولی به طور بسیار ماهرانه ای خودمونو زدیم به کوچۀ علی چپ، جوری که خودمون هم گم شدیم!!!!
  بابا شماها خیلی باحالین…..

  (0)
  • سوال می‌گه:

   سلام به بابا ایول دارید!!!!! عزیز
   شما که جرات میکنی واقعیت رو بگو ما هم بدونیم بلکه روشن شیم

   (0)
  • هنر دوست و حامی شهیدی می‌گه:

   سلام.پیشنهاد میکنم مطلب پارادوکس سکوت آقای مقصودی را حتما مطالعه کنید.تحسین من را هم افرادی برانگیختند که با نام و نام خانوادگی برای این مطلب کامنت ارسال کردند اعم از حامیان و منتقدان.منتقدی مثل آقای علی اسماعیلی که به صراحت نظرشخصی را اعلام می کند بهتر از من حامی استاد شهیدی است که با نام واقعی خودم جسارت ارسال کامنت ندارم و شاید بهتر از شمای منتقد و یا مخالف شهیدی که با نام واقعی خودتان نظر شخصی تان را نمی گویید و عجیبا غریبا! که به بقیه هم ایراد می گیرید.با احترام به تمامی منتقدان عبدالوهاب شهیدی،در این روزگار وانفسا هستند کسانی هم که در امور مختلف (نه در این مورد خاص) سکوت را به رشوه ای کلان می خرند و با سودی سرشار به اسم حق السکوت می فروشند!

   (0)
  • محمد می‌گه:

   اقای بابا ایول دارید شما که خیلی با هوشی و IQ بالاست بگو که منظورش چی بود؟
   اسماعیلی میخواست بگه که منم هستم یا به قول دوستمون تی تاب خورد

   (0)
 34. جواب با با ایول دارید !!!!!! می‌گه:

  ما که نفهمیدیم منظور اقای اسماعیلی چیه ، ولی شما که فهمیدین منظورش چیه مدیون ما هستی که ما را روشن نکنی .لااقل شما ما را از کوچه علی چپ در بیار تا بیش از این گم نشیم .بعد به ما بگو ایول دارید .

  (0)
  • مقصودی مسعود می‌گه:

   به خود بالیدم وقتی عکسی رو دیدم که استاد مشایخی بر دستان پدر عود ایران واستاد اواز ایران بوسه میزد

   (0)
 35. عشق است شهیدی می‌گه:

  به گزارش ايسنا، محمدرضا شجريان که براي تجليل از عبدالوهاب شهيدي روي سن آمده بود، بعد از مدتها که پشت ميکروفون نرفته بود و صحبتي نکرده بود، درباره شهيدي گفت: «او بزرگ مرد آواز هنر ايران است و ساليان درازي است که دستش را بوسيده‌ام و در حضور او کُرنش کردم و هيچگاه به خود اجازه ندادم که در حضور او عرض هنر کنم و از اين بابت که من آمده‌ام جايزه او را تقديم کنم متاسفم، استاد مرا ببخش و من در اندازه‌اي نيستم که جايزه شما را بدهم».

  دیگه حرفی نمیمونه…
  یکی خواست بگه منم هستم… برادر اسماعیلی تی تاپ میل نفرمایید…

  (0)
 36. صادق توكلي می‌گه:

  استاد شهيدي موجب افتخار كشور و منطقه ماست . برايش ارزوي سلامتي و تندرستي مي كنم.
  در هر كجا باشم كه از استاد شهيدي ياد كنند من به خود مي بالم .

  (0)
 37. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 38. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 39. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 40. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 41. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 42. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

 43. […] به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز شنبه ۲۳ آذر سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت …http://www.sobhemeymeh.ir/?p=27190 […]

ارسال نظر


شش − = 1


آخرین خبرها