کد خبر: 87404 | زمان مخابره: ۷:۲۶:۲۹ - سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 76 views | |

چکامه‌ای پیرامون دانشمند شهید محسن فخری زاده

image_2020_1_4-21_53_48_784_llc

🔸بقلم امام جمعه ی سابق میمه

بسم الله الرحمن الرحیم
چکامه‌ای پیرامون دانشمند شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند برجسته هسته ای

یرفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوا العلم درجات
آیه ۱۱ سوره مجادله
امتیاز انسان‌ها بر اساس داشته‌های معنوی و کسب رتبه علمی اخلاقی و رفتار شایسته آنها می باشد. همانطور که قرآن کریم می فرماید: ان اکرمکم عندالله اتقاکم
همانا گرامی ترین شما نزد پروردگار متعال باتقواترین شماست و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: هیچ امتیازی نژاد عرب بر عجم و سفید بر سیاه ندارد، مگر به خاطر تقوا و پرهیزگاری.
حضرت علی علیه السلام نیز در خطبه متقین می فرماید:
در میان همه انسانها اهل تقوا دارای فضائل و برتری می باشند. بنابراین ثروت، نژاد، زبان، حسب و نسب و موقعیت و مقام ممکن است در بعضی موارد معیار برتری قرار گیرند اما باید توجه داشته باشیم که همه این ها اعتباری و محدود می باشند و آنچه ماندگار است و اصالت دارد میزان ایمان و عمل صالح انسان می‌باشد.
علم اگر موجود در عالم نبود امتیازی بر بنی آدم نبود
آدم از خاک و ملک از نور بود
سجده بر خاک از ملائک دور بود

علم اسما چون به او تعلیم شد
لایق آن رتبه و تعظیم شد
بنابراین
انسان هایی که دارای علم و ایمان بوده و در خدمت به جامعه و انجام وظیفه به شهادت می رسند باعث مباهات و افتخار انسان بر ملائکه ونشانه شایستگی انسان برای اشرف موجودات می با شد.
بدون شک شهدای هسته‌ای که علاوه بر گمنامی، مورد حسد و کینه جریان نفاق و هدف تیر بدترین دشمنان اسلام و مسلمانان یعنی صهیونیست‌های کینه توز قرار می‌گیرند و بعضاً در مقابل چشم همسر و فرزند مظلومانه به شهادت می‌رسند.
البته وقتی نتانیاهو با اشاره به نام محسن فخری زاده، می گوید این اسم را به یاد داشته باشید، گویا تاریخ تکرار می‌شود و انسان را به یاد لحظه ای می‌اندازد که هند جگرخوار مدافع پیامبر را به وحشی نشان می دهد و می گوید او را به خاطر بسپار و در گرماگرم جنگ هدف نیزه قرار داده
معلوم می شود حلقه های متعدد و اسیر شدگان فراوانی به خط می شوند تا سرو قامتی را بر زمین اندازند و به خیال خام خود چراغی را خاموش نمایند اما غافل از اینکه ولله متمم نوره و لوکره المشرکون
در پایان یاد و نام شهدای هسته‌ای شهید مسعود علیمحمدی، شهید مجید شهریاری، داریوش رضایی نژاد، مصطفی احمدی روشن و شهید محسن فخری زاده را گرامی داشته و خواهان تداوم راه پر افتخار این دانشمندان شهید و پیگیری برای انتقام خون پاکشان میباشیم.
والسلام
زمانی گندمانی
امام جمعه شهرستان کیارارسال نظر


چهار − 4 =


آخرین خبرها