کد خبر: 86604 | زمان مخابره: ۷:۱۰:۴۵ - یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ | ۸ نظر | دفعات مشاهده : 123 views | |

دوران بلوغ و هجوم کووید ۱۹ بقلم امام جمعه ی سابق میمه

photo_2018-03-29_00-32-48

دوران بلوغ و هجوم کووید ۱۹ بقلم امام جمعه ی سابق میمه
حدود ۹ ماه از پیدایش و شیوع ویروس منحوس کرونا میگذرد و هر روز دامنه آن گسترده تر و فراگیری آن نیز بیشتر میشود. کوویده ۱۹ در مدت کوتاهی توانست به سرعت پیشروی و تقریبا تمام کشور ها را درگیر و بیش از از ۳۰ میلیون نفر را مبتلا نموده و هزاران نفر را نیز از زندگی محروم نماید.
همچنین فعالیت‌های اجتماعی اقتصادی و فرهنگی را نیز مختل و بعضا تعطیل نماید. مطالعه تاریخ و بررسی داده ها نشان می دهد دنیا کمتر ویروسی را به این خطرناکی و فراگیری گسترده سراغ دارد. دست اندکاران علوم پزشکی نیز بر ناشناخته و مرموز بودن این ویروس تاکید می کنند و به همین دلیل از اعلام درمان قطعی یا دستیابی به واکسن آن نیز خودداری می‌نمایند. از ویژگیهای ویروس کووید ۱۹ آن است که فراز و فرود آن غیر قابل پیش بینی و احتمال فروکش نمودن یا اوج گرفتن آن نیز قابل پیش بینی نیست.
بدیهی است در چنین شرایطی تجویز نسخه درمانی و ارائه شیوه نامه ها برای پیشگیری نیز مشکل خواهد بود البته نباید از تأثیر رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی در مهار آن غافل شویم زیرا در شرایط کنونی بهترین راه برای کنترل این ویروس اعمال محدودیت ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی می باشد. بدیهی است کرونا در دوران بلوغ جولان بیشتری می دهد و هجوم آن نیز بیش از گذشته می باشد و البته خطر ابتلا به آن نیز زیادتر خواهد بود همانطور که آمار روزمره و بالا رفتن تعداد جان باختگان نیز تهاجم کشنده آن را تایید می کند.
حال که این ویروس خطرناک با تمام توان به میدان آمده، ما نیز باید از تمام ظرفیت ها برای مقابله با آن استفاده نماییم و ضمن رعایت توصیه های پزشکی نوع مهار آن را نیز آموزش دهیم. البته نباید فراموش کنیم که اظهار عجز و ناتوانی و القای ناامیدی خود زمینه ساز شیوع بیشترآن را فراهم خواهد نمود.
انتظار می رود رسانه ملی با آموزشهای کارآمد و آحاد جامعه نیز با رعایت کامل توصیه های پزشکی و البته با امید به خداوند متعال و بهره گیری از دعا و معنویت، شاهد افول و غروب کرونا باشیم.
والسلام
زمانی گندمانی
امام جمعه شلمزار
۸ ديدگاه مطلب براي " دوران بلوغ و هجوم کووید ۱۹ بقلم امام جمعه ی سابق میمه " ارسال شده است.

 1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  دورود بر استاد گندمانی عزیز

  (1)
 2. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  یک قلمی برای امام جمعه جدید کاش بخریم چرا ایشان هیچ گاه قلم نمی زنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (0)
 3. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  صوت زیبا وبیان رسای حاجاقا طباطبای امام جمعه محتر ستودنی وقابل تقدیر می باشد

  (0)
 4. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  درود بر حاج آقا طباطبائی عزیز و حضرت استاد حاج آقا داود شجاعی این بزرگ مرد خدوم مردم منطقه

  (2)
 5. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  استاد شجاعی بزرگوار فعالیت های کثیری کرده اند که در غالب پیام نگنجد
  جذب جوانان به مسجد و نماز جمعه، ترویج فرهنگ مطالعه، برگزاری جلسات نهج البلاغه و اخلاق و رفع شبهات دینی، تلاش در جهت اجرای طرح های اشتغال زایی در منطقه، تلاش های بی فقه در ایام کرونا در ضدعفونی کردن سطح شهرها و روستا رسیدگی به فقرا با بسته های حمایتی برگزاری جلسات روضه خانگی و کوچه به کوچه تلاش های بی وفقه در فضای مجازی در رفع سوالات و مشگلات مردم اینها تنها گوشه ای از این کارهای بزرگ مرد است ایشان شبانه روز خود را وقف مردم منطقه میمه کرده اند و در جهت اعتلای این منطقه گام های بلندی بر داشته اند و درعین حال کاملاً مخلصانه و جهادی وارد شدند و نمی خواستند اسمشان سر زبانها بیفتد حتی بسته ها را مخفیانه و با لباس مبدل به فقرا می رساندند
  خدا کند قدر دان این نعمت بزرگ الهی برای منطقه مان باشیم

  (19)
ارسال نظر


9 − چهار =


آخرین خبرها