کد خبر: 86115 | زمان مخابره: ۷:۰۱:۵۱ - سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 98 views | |

جداسازی دانش آموزان اتباع انگونه نیست که خارجی ها می گویند

۱۴۰۵۴۰۹

جداسازی دانش آموزان اتباع انگونه نیست که خارجی ها می گویند

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده ی میمه و شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره جداسازی دانش آموزان ایرانی و افغانی، اظهار داشت: تعداد دانش آموزان افغانستانی در بخش برخوار و میمه اصفهان بسیار قابل توجه است و تعداد این دانش آموزان در این بخش مرکزی شاهین شهر بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: این اتفاق بدین صورت بود که این دانش آموزان بتوانند از لحاظ تحصیلی و مسائلی که مجموعا در آموزش و پرورش مخصوص خودشان است استفاده و تحصیل کنند و همچنین دانش آموزان ایرانی بتوانند در چارچوب خودشان به تحصیل بپردازند.

نماینده شاهین شهر و میمه  در مجلس گفت: این اتفاق اینگونه است که من متذکر شدم که هم دانش آموزان افغانستانی و هم ایرانی بتوانند طبق آداب و رسوم و فرهنگ خود تحصیل کنند و آن طوری نیست که رسانه‌های خارجی بازگو می‌کنند.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: با توجه به اعدادی که از دانش آموزان افغانستانی در دست هست این اتفاق جداسازی مشکلاتی ایجاد نمی‌کند بلکه باعث می‌شود طبق رسوم خود در ایران تحصیل کنند و از این رو بود که این تذکر را بنده به مسئولان آموزش و پرورش دادم.

وی با اشاره به فضاسازی رسانه‌های فارسی زبان خارجی، بیان داشت: هر مردمی آداب و رسوم فرهنگ خود را داراست از این رو این مورد نیز برای دانش آموزان افغان نیز رعایت باید شود و طبق آداب و رسوم و فرهنگ خودشان باید تحصیل کنند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان افغانی به حد نصاب کلاس‌ها می‌رسد این پیشنهاد را دادیم که اگر جداسازی صورت گیرد آثار بهتری دارد و از مشکلات آتی فرهنگی و اجتماعی ممکن است پیش بیاید جلوگیری شود.ارسال نظر


5 − = سه


آخرین خبرها