کد خبر: 86093 | زمان مخابره: ۱۳:۰۲:۳۵ - یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 263 views | |

حاجی : مبتلایان به کرونا آب و مایعات مصرف کنند

ویروس-کرونا

حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص ابتلا به بیماری کرونا و شکست این بیماری محنوس گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، از داروی امام کاظم(ع) استفاده کردم، این دارو در جهت پیشگیری بسیار موثر بود همچنین باعث شد به نوع سخت کرونا مبتلا نشوم.

داروی امام کاظم یکی از داروهای طب اسلامی است که در دوران کرونا بحث زیادی بر سر تاثیرات آن بر مبتلایان در گرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در دوران ابتلا و برای درمان عمدتا از داروهای طب اسلامی و ایرانی مصرف کردم و رو به بهبودی رفتم، این بیماری خسته کننده و آزاردهنده است، به کسانی که مبتلا به کرونا می شوند توصیه می کنم آب و مایعات مصرف کنند، بنده در طول شبانه روز بالغ بر ۶ لیتر آب مصرف کردم که در کاهش تب و افزایش اکسیژن خون بسیار موثر بود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی احتمال می دهد که در یکی از دو بازدیدی که داشته است، به کویید ۱۹ مبتلا شده است و اظهار داشت: من چند جلسه ای که رفتم فکر می کنم در یکی از جلسات مبتلا شدم، پیش از مبتلا به همراه محمدباقر نوبخت و فرمانده ارتش از صنایع هواپیما سازی در شاهین شهر بازدید داشتم، همچنین از مجموعه اسنوا سرکشی کردم و احتمال می دهم در از این دو بازدید بیمار شدم، اما با قطعیت نمی توان گفت از کجا بیماری را گرفتم، همزمان با بنده نیز خانواده مبتلا به کویید ۱۹ شدند، در منزل دوران کرونا را سپری کردیم و از پزشکان هم کمک گرفتیم.

وی در این باره که چه اندازه ماسک زدن در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است، گفت: ماسک مهمترین عاملی است که مستقیما مانع انتقال ویروس از راه تنفس می شود، اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که لمس اشیا از جمله کلید، دستگیره در و قفل می تواند عامل انتقال بیماری باشد، از این رو افراد باید دست‌هایشان را هر دو ساعت ضدعفونی کنند، باید در لمس اشیاء احتیاط لازم را داشته باشیم.

ضعف در مدیریت کرونا

حاجی دلیگانی با انتقاد ازمدیریت دولت در زمینه شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: ضعف هایی در زمینه مدیریت بیماری وجود دارد، ضمن تشکر از کارکنان بخش سلامت، باید گفت انتظار می رود که با دلسوزی بیشتر با بیماران بستری شده در بیمارستان ها رفتار شود، نباید سهل انگاری یا بی انگیزشی ها افراد باعث شود جان بیماران به خطر بیفتاد.

وی با تاکید بر ضرورت غربالگری، گفت: از آنجایی که در تولید کیت های آزمایشگاهی مشکلی نداریم، ضرورت غربالگری احساس می شود، در ماه های اول شیوع کرونا غربالگری مهم جلوه می کرد اما این روزها این امر به فراموشی سپرده شده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: با جداسازی افراد آلوده به کرونا، می توان مانع گسترش بیماری در جامعه شد اما قرنطینه کردن فراموش شده است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اشاره به اختلاف بین آمار رئیس جمهور و وزارت بهداشت، اظهارداشت: اختلافاتی بین مجموعه و خانواده دولت وجود دارد این اختلاف بی اثر در نتیجه مقابله با کرونا نیست، این اختلاف آمار نشان می دهد انتقاداتی که به آمارهای دولت وجود داشت، درست بوده، از طرف دیگر عدم اختصاص بودجه کافی به زیر ساخت ها و افراد خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا از منابعی که با اذن ولی فقیه از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت، مورد انتقاد است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که به موفق به تولید کیت آزمایشگاهی کرونا شده ایم، باید هر چه سریع تر، با انجام آزمایش کرونا در تمام شهرهای کشور، نسبت به جداسازی افراد آلوده به ویروس کرونا و قرنطینه اقدام شود.
۵ ديدگاه مطلب براي " حاجی : مبتلایان به کرونا آب و مایعات مصرف کنند " ارسال شده است.

 1. سرجوخه می‌گه:

  حالا که در سطح کشور غربالگری انجام نمیشه !!!
  بهتر نیست از شهرهای کوچیک شروع کنید؟؟؟؟
  بهتر نیست مشخص بشه فرد یا افرادی که مبتلا هستند و علائم مشخصی ندارد تا پایان زمان بهبودی کامل در منزل باشن؟؟؟؟؟؟؟؟
  همش حرف می‌زنیم !!!
  طوطی ها هم میتونن اینکارو بکنند و حرف بزنن…
  واقعا وقتی سرنوشت جاااااااان عزیزامون بستگی به این داره که بعضی ها یه ماسک ساده استفاده کنند و این اتفاق ………….
  لعنت به کرونا….

  (4)
 2. م پ می‌گه:

  اقای مدیر سری به کانال پاسخگویی به سوالات که توسط اقای کریمی (تبلیغات ) ایجاد شد ودر حال حاظر طلاب ازان ان را اداره می کنند بزنید ونوشته های انها راهم در مورد نماز جمعه ببینید

  (0)
 3. سرجوخه می‌گه:

  ممنون از لطف شما سپاسگزارم…
  فک میکنم تا این لحظه که این پیام و ارسال میکنم همه شهر به بیماری مبتلا شده باشند دیگه زحمت نکشید غربالگری هم انجام شد ! همه مبتلا شدیم…
  صمیمانه تشکر و سپاس !

  (0)
 4. پرستار می‌گه:

  من یک پرستارم
  من یک پرستارم. شغلم پرستاری است. وظیفه ام این است که به بیماران خدمت کنم و به ازای آن هیچ منتی به دوش کسی ندارم. چون شغلم این است و خود آن را انتخاب کرده ام. با تمام خوبی و بدی هایش. نمی گویم فقط به خاطر رضای خدا انتخاب کرده ام. که این حرف منتی بیش نیست! با میل خود انتخاب کرده ام و در کارم رضای خدا را هم در نظر می گیرم. ولی اگر بگویم پرستار شده ام تا خدا از من راضی باشد و به بندگانش خدمت کنم و تنها هدفم همین بوده است ، که به حتم سخنی گزاف گفته ام!
  با همه این حرف ها، می دانم که یک پرستارم و وظیفه ام خدمت رسانی است.
  اما در کنار شغلم
  انسان نیز هستم.
  مادر نیز هستم.
  دلم می خواهد روزی برسد که دامادی پسرم را ببینم.
  دلم می خواهد روزی دخترم را روانه خانه بخت کنم.
  دلم می خواهد روزی خانه ام پر از خنده های کودکانه نوه هایم شود.
  دلم خیلی چیزهای دیگر را هم می خواهد ….
  همه آن چیزهایی که یک مادر آرزو می کند! برای خودش، بچه هایش و زندگی اش…..
  من به واسطه شغلم از بسیاری از آرزوهایم چشم پوشیده ام.
  حتی از بسیاری از آرزوهای خانواده ام
  ولی پذیرفته ام که اقتضای شغلم است! سعی کرده ا م به خانواده ام نیز بقبولانم
  اما ! اما امروز صحبت از چیز دیگری است
  کرونا
  من به واسطه شغلم وظیفه دارم در کنار همه خدماتی که به جامعه ارائه می دهم از بیمارم، خودم، همراه بیمارم و خانواده ام در مقابل کرونا نیز محافظت کنم.
  من در بخش کرونا کار نمی کنم، ولی تمام بیمارانم را غیر از خدماتی که می گیرند باید از نظر کرونا هم بررسی کنم. باید مواظب باشم بیماری که برای دریافت هر خدمتی به منمراجعه کرده است، دچار کرونا نیز نشود! خودم هم دچار نشوم! همراهان بیمارن نیز همین طور و …..
  خودم هر روز و هر روز در معرض خطر هستم و ….
  همه این ها وظیفه من است.اما هموطن! اینکه شما با عدم رعایت مقررات بهداشتی اجازه قطع زنجیره کرونا را ندهید و با شرکت در مجالس مهمانی و تولد و عزا و عروسی و …. روز به روز شرایط را از قبل بدتر کنید و کار من را بیشتر و سخت تر کنید، وظیفه من است!؟
  اینکه برای آرامش دلتان در دسته های عزاداری شرکت کنید و نذری بدهید و نذری بگیرید و کار من را بیشتر کنید وظیفه من است!؟
  این روزها آنقدر مواد ضدعفونی کننده در بخش هایمان استفاده می شود که صدای سرفه هایمان قطع نمی شود….
  آنقدر دست هایمان را الکل زده ایم که انگشتهایمان زخم شده ا ست!
  آنقدر ماسک روی صورت گذاشته ایم که جای بندهای آن تاول زده است!
  برای وظایفمان منتی به دوش کسی نداریم ولی برای اهمال کاری هایی که باعث افزایش کارمان می شود چه!؟
  نمی دانم زنده می مانم تا روزهای آرامش را ببینم یا نه!
  اگر به خطر انجام وظایفم زنده نماندم که هیچ، ولی اگر به خاطر اهمال کاری دیگران بود …….
  من پرستارم! می خواهم زنده بمانم
  می خواهم زندگی کنم
  ماه هاست اجازه نداده ام کودک خردسالم به من نزدیک شود ، چون به احتمال زیاد ناقلم !
  می خواهم بار دیگر مانند هر مادری فرزندم را در آغوش بگیرم و از خنده های کودکانه اش سرمست شوم
  بگذارید زنده بمانم……
  بگذارید زنده بمانم…..

  ——————-
  با سلام و تشکر در صفحه ی اصلی سایت و کانال صبح میمه کار شد .

  (1)
ارسال نظر


7 − = پنج


آخرین خبرها