کد خبر: 85726 | زمان مخابره: ۱۵:۲۷:۵۵ - سه شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 164 views | |

بازدید رئیس منابع طبیعی شهرستان از آبخیزداری های میمه

photo_2020-06-16_14-29-54

بازدید رئیس منابع طبیعی شهرستان از آبخیزداری های میمه

آبخیزداری ها بمنظور کاهش فرسایش خا ک و رسوب دهی ، کنترل هرز آب‌ها ، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی ، کاهش سیل خیزی و بهره‌وری بهینه از نزولات آسمانی احداث می گردد .

شمال شهر میمه حوضه ی آبریز قنوات و چاههای کشاورزی پایین دست است و اصلاح و توسعه ی این آبخیزداری ها در تغذیه ی سفره های آب زیرزمینی قنوات و چاههای کشاورزی میمه ، زیاد آباد ، وزوان و ونداده نقش انکارناپذیری دارد .

با پیگیری های شورای کشاورزی و دفتر نماینده ی محترم در سال جاری از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و اعتبارات ملی  با نگاه ویژه ی مهندس تاجمیری فرماندار ،  اعتباری بالغ بر دومیلیارد و پانصد میلیون ریال به اصلاح و مرمت یکی از حوضچه های آبخیزداری شمال میمه اختصاص و پروژه ی اصلاح و مرمت عملیاتی گردیده است .

در همین رابطه مهندس اکبری رئیس اداره ی منابع طبیعی شهرستان باتفاق خانم مهندس مرادی رئیس منابع طبیعی بخش میمه از پروژه ی  اصلاح و مرمت یکی از آبخیزداری های شمال میمه بازدید کردند .

در این بازدید که اعضای شورای کشاورزی میمه نیز حضور داشتند ضمن تاکید بر نقش آبخیزها در تغذیه ی سفرهای آبهای قنوات و چاههای کشاورزی ، بر ضرورت اختصاص اعتبارات بیشتر در جهت توسعه و ترمیم آبخیزداریهایی که با گذشت چند دهه از احداث آنها ، فرسایش کلی داشته اند ، تاکید گردید .ارسال نظر


9 − = پنج


آخرین خبرها