کد خبر: 85437 | زمان مخابره: ۱۵:۴۵:۳۴ - یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 112 views | |

توییت وزیر فرهنگ و ارشاد درباره مداحی خبرساز محمود کریمی

t3_1588493174_674106_367

“محمود کریمی نوحه‌خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد و اولین بار در مسجدی در شاهین شهر اصفهان مداحی کرد و از پدرش دو تومان صله دریافت کرد.”

محمود کریمی مداح اهل بیت (ع) است. محمود کریمی در مراسم مختلف مداحی می کند. آستان مقدس امامزاده علی اکبر (ع) در چیذر تهران مکان دائمی روضه خوانی و مداحی محمود کریمی است. محمود کریمی متاهل و دارای دو فرزند است.

 

محمود کریمی (زاده ۱۳۴۷ در تهران) ، مداح ایرانی است. او مداح مناسبت‌های متعدد عزاداری در بیت رهبری با حضور سید علی خامنه‌ای بوده است. در زمستان سال ۱۳۹۲، ماجرای جنجالی تیراندازی از جانب خودرو وی به یک خودروی دیگر در شرق تهران خبرساز شد.

پدر محمود کریمی در سال ۱۳۶۱ در جنگ ایران و عراق و در عملیات فتح‌المبین مفقودالاثر شده و برادرش در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهید شده‌است. کریمی سه برادر دیگر دارد. وی در سال ۱۳۷۰ ازدواج کرده و یک پسر و یک دختر دارد. او از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ معلم تربیتی دبستان محمد منتظری در خیابان بهشتی تهران بوده‌است. او در کودکی بنایی و نجاری کرده و اکنون در بازار سفال و آجر فعالیت می‌کند. به گفته خود کریمی از راه مداحی امرار معاش نمی‌کند و در فعالیت‌های صنعتی حضور دارد.

نوحه‌خوانی
محمود کریمی نوحه‌خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد و اولین بار در مسجدی در شاهین شهر اصفهان مداحی کرد و از پدرش دو تومان صله دریافت کرد.

او مرثیه سرا است و بیشتر شعرهای نوحه‌هایش را خود می‌گوید. کریمی در حسینه امامزاده علی اکبر چیذر در هیئت رزمندگان اسلام نوحه‌خوانی می‌کند. وی با نوحه عشق یعنی در رثای حضرت زهرا س به شهرت رسید . او در سال ۱۳۹۱ در حسینه چیذر با سنج و دمام نوحه‌خوانی کرد که مورد توجه قرار گرفت.

دیدگاه درباره سیاست
کریمی معتقد است که مداح باید در برخی مسائل سیاسی دخالت کند و اظهار نظر نماید. او سال ۱۳۹۱ در گفتگویی با خبرگزاری تسنیم گفت:

«در پاسخ به آقایانی که می‌گویند مداحان نباید در کار سیاست دخالت کنند من پاسخ می‌دهم که خودشان در سیاست دخالت نکنند چون این حرفشان از بی‌سوادی سیاسی‌شان نشأت می‌گیرد بهتر است به کار خودشان برسند. چون ما این بینش را داریم که در سیاست اظهار نظر کنیم، ولی آن‌ها ندارند.»ارسال نظر


+ چهار = 8


آخرین خبرها