کد خبر: 83694 | زمان مخابره: ۱۷:۵۵:۰۲ - دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 206 views | |

حاجی خواستار بارورسازی ابرها در دشت برخوار و میمه شد

۸۲۶ (۱)

مدیرکل هواشناسی استان اصفهان در جلسه بارورسازی ابرها در شهرستان شاهین‌شهر و میمه ابرها گفت: بارورسازی در شرایط استاندارد حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش بارندگی را در بر خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان اصفهان، حمیدرضا خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان در جلسه بارور سازی ابرها در محل دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان این‌که بارورسازی ابرها در شرایط استاندارد حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش بارندگی را در بر خواهد داشت، افزود: این میزان بارش در صورتی محقق خواهد شد که تمام پارامترهای هواشناسی لحاظ و مطالعات اولیه در خصوص موقعیت جغرافیایی و شرایط منطقه در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر انجام مطالعات دقیق کارشناسی شده اولیه، تصریح نمود: مقرون به صرفه بودن اجرای طرح بارورسازی در منطقه برخوار و اینکه از لحاظ کشاورزی مشکل کم آبی این بخش را حل خواهد کرد از مواردی هست که باید کاملا” توسط تصمیم گیران مورد بررسی قرار گیرد.

خورشیدی با اشاره اینکه اطلاعات جو بالا در کشور بسیار محدود است و در استان ما فقط یک ایستگاه جو بالا داریم از اعلام امادگی هواشناسی برای ارائه پارمترهای جوی و پیش بینی های هواشناسی برای انجام طرح های مطالعاتی بارورسازی ابرها در هر نقطه‌ای از استان که مستعد تشخیص داده شد خبر داد.

حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان‌های برخوار و شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشتر جمعیت این شهرستان ها کشاورز هستند و با مشکل تامین آب روبرو هستند خواستار تسریع در انجام مطالعات اولیه طرح بارورسازی ابرها در دشت برخوار و میمه شد.

نماینده وزارت نیرو با اعلام اینکه سرشاخه‌های زاینده رود و منطقه فریدن، بخشی از منطقه سمیرم، بخشی از ارتفاعات کرکس و ارتفاعات سحره مشرف به دشت برخوار از مناطق مستعد برای اجرای طرح بارورسازی ابرها است، گفت: ما برای اجرای بارورسازی ابرها نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله هواشناسی داریم و این پروژه بدون مطالعه و بدون تعامل و همکاری موفق نخواهد شد.ارسال نظر


− 2 = چهار


آخرین خبرها