کد خبر: 83151 | زمان مخابره: ۱۳:۲۹:۵۲ - یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 167 views | |

درخواست نمایندگان برای رسیدگی به عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

download

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم  میمه و شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: جمعی از نمایندگان در نامه‌ای خطاب به هیات رئیسه مجلس خواستار رسیدگی به موضوع عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قالب ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس شدند.

به گزارش فارس، بر اساس ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس هر گاه حداقل جمع ۱۰ نفر از نمایندگان خواستار رسیدگی به یک موضوع خاص شوند، هیاتی برای بررسی آن موضوع تشکیل و گزارش بررسی انجام شده در صحن علنی قرائت می‌شود و چنانچه تخلفی در موضوع مورد رسیدگی صورت گرفته باشد، پرونده آن برای رسیدگی قضایی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

متن کامل نامه نمایندگان برای رسیدگی به موضوع عدم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قالب ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس به شرح زیر است:

هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

احتراما، به استحضار می‌رساند سازمان برنامه بودجه و وزارت اقتصاد، اجرای بند «الف» و تبصره مربوط به ماده ۱۲ قانون برنامه ششم و تبصره‌های قانون بودجه ۹۷ و ۹۸ در خصوص تادیه بدهی حسابرسی شده به سازمان تامین اجتماعی را ناقص و سازمان تامین اجتماعی نیز از اجرای بند «ب» ماده فوق‌الذکر نسبت به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی استنکاف نموده. لذا به استناد ماه ۲۳۴ تقاضای رسیدگی داریم.

اسامی امضاءکنندگان:

 1. حسینعلی حاجی دلیگانی
 2. سید محمدجواد ابطحی
 3. علیرضا محجوب
 4. نادر قاضی‌پور
 5. محمدعلی پورمختار
 6. سید جواد حسینی‌کیا
 7. حسن کامران
 8. احد آزادی‌خواه
 9. محمدرضا صباغیان
 10. محمدمهدی زاهدی
 11. قاسم احمدی لاشکی
 12. علی‌اصغر یوسف‌نژادارسال نظر


سه + = 10


آخرین خبرها