کد خبر: 82847 | زمان مخابره: ۸:۰۴:۳۳ - شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 182 views | |

حسن رباط برای جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار مفید است

۱۵۶۵۸۲۸۸۱

اصفهان – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: برگزاری جشنواره های محلی به توسعه گردشگری می‌انجامد و باعث رونق حضور گردشگران و سرمایه گذاران در نقاط کمتر شناخته شده استان می شود.

فریدون اللهیارری روز جمعه در مراسم جشنواره انگور روستای حسن رباط میمه افزود: در استان نقاط بسیار زیادی وجود دارد که می توان با برگزاری برنامه های مدون و مستمر مانند جشنواره های سالانه و یا فصلی باعث رونق گردشگری در آنها شد.

وی اضافه کرد: یکی از این نقاط روستای حسن رباط از توابع شهرستان میمه است که می‌تواند برای جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار مفید باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان ادامه داد: به غیر از حضور گردشگران حضور موثر فعالان اقتصادی و بخش خصوصی می‌تواند زمینه توسعه دیگر بخش ها را در این مناطق فراهم کند.

الهیاری توسعه گردشگری روستایی را ضروری خواند و افزود: در این راستا حمایت از بوم گردی و اطلاع رسانی جامع و کامل می‌تواند نقش ویژه‌ای در آن داشته باشد.

فرماندار میمه در این مراسم گفت: در اولین سال برگزاری این جشنواره شما را بسیار کمی از مردم در این جشنواره حضور پیدا کردند اما هم اکنون یکی از استان های مختلف در این جشنواره حضور می‌یابد و این نشان دهنده توسعه این جشنواره و تاثیرگذاری خوبه آن بوده است.
اسفندیار تاجمیری با بیان اینکه قصد داریم در سال‌های آینده این جشنواره را به صورت گسترده تری برگزار کنیم خاطرنشان کرد: اقتصادی در کنار دیگر بخش ها در دستور کار قرار گرفته است.
پنجمین جشنواره انگور، گردشگری و بومگردی روستای حسن رباط از توابع شهر میمه روز جمعه مشتمل بر نمایشگاه، غرفه های عرضه محصولات و صنایع دستی برگزار شد.

توسعه بومگردی و گردشگری، معرفی نمونه های گیاهی و جانوری منطقه، برداشت و معرفی انگور به عنوان اصلی ترین محصول این منطقه از جمله اهداف این جشنواره است.

روستای حسن رباط که در جنوب و ابتدای دشت موته واقع شده، در طرح ساماندهی شهرستان برخوار و میمه شهرستان شاهین شهر و میمه به عنوان بخشی از شهرستان برخوار و میمه است.

میمه شمالی ترین و بزرگترین بخش استان اصفهان دارای سه شهر به نام های میمه، وزوان و لای بید و هفت روستای واجد حد نصاب تشکیل شورا به نام های زیاد آباد، ازان، خسروآباد، ونداده، حسن رباط، لوشاب و موته است.

از ۲۵۰ هکتار باغ بخش میمه، سالانه بین ۸۰۰ تا یک هزار تُن انگور برداشت می شود که ۴۰ درصد آن به تازه خوری، ۱۰درصد به تولید غوره و ۵۰ درصد به صنایع تبدیلی اختصاص داده می شود.

بخش میمه در ۱۰۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.




۱ ديدگاه مطلب براي " حسن رباط برای جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار مفید است " ارسال شده است.

  1. ناشناس می‌گه:

    سلام‌‌علیکم‌امیراکبرابرامازاهالی‌میمه‌درمسابقات‌قران‌نیروهای‌مسلح‌به‌میزبانی‌نیروی‌انتظامی‌دررشته‌تفسیرموفق‌به‌کسبرتبه‌نخست‌شدند‌امیرحسین‌دوشتعلی‌شماره‌تماس۰۹۱۹۷۳۹۹۴۹۸

    (0)
ارسال نظر


شش + 2 =


آخرین خبرها