کد خبر: 82743 | زمان مخابره: ۱۳:۴۰:۲۸ - شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 211 views | |

سومین جشنواره گردشگری قنات و قالی در میمه برگزار شد

۳۸۶۷۰۸۹_۱۹۴

سومین جشنواره گردشگری قنات و قالی در میمه برگزار شد

به گزارش خبرگزار صداوسیما ،مرکز اصفهان ؛ دبیر سومین جشنواره قنات و قالی شهر میمه گفت: این رویداد گردشگری  یک روزه  باهدف آشنایی با صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و غذا‌های سنتی و محلی میمه  به همراه  استقبال خوب گردشگران در مجموعه ورزشی شهید ایراندوست این شهر برگزار شد .

حمیدرضا خردمند به اجرای سرودها و غرفه هایی باهدف ایجاد رونق در صنعت گردشگری و صنایع‌دستی میمه در حاشیه این جشنواره اشاره کرد و افزود: برپایی  یازدهمین المپیاد ورزش‌های بومی و محلی استان اصفهان از دیگر برنامه های این جشنواره محلی بود .
وی افزود: در این المپیاد تیم‌های ۲۳شهرستان استان اصفهان در گروه‌های ۲۰ نفره بانوان و آقایان در رشته‌های طناب‌کشی، دال پلان، لی‌لی، هفت‌سنگ و پیاده‌روی  و در مجموعه ورزشی شهید ایران‌دوست شهر میمه باهم  به رقابت پرداختند .

قنات مزد آباد یکی از آثار تاریخی و مشهور  شهر میمه در ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۵ در اجلاس استانبول به ثبت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) رسیده است .
۱ ديدگاه مطلب براي " سومین جشنواره گردشگری قنات و قالی در میمه برگزار شد " ارسال شده است.

  1. میمه ای می‌گه:

    سلام ضمن تشکر از زحمات دست اندر کاران برگزاری جشنواره
    واما سرود…….. ای کاش قبل از ضبط نهایی سرود یکبار از شاعر محترم شعر میخواستند تا شعر را برای خواننده بازخوانی کند…..در بیت مربوط به سید صالحه خواننده چی میخونه ؟؟!!جوید(جستجو)را جوید(جویدن)میخونه ؟؟؟؟!!!

    (0)
ارسال نظر


+ هفت = 12


آخرین خبرها