کد خبر: 82647 | زمان مخابره: ۱۳:۲۱:۱۴ - سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 142 views | |

اعضای پنهان شورای شهر … بهمن اورانی / روزنامه نگار

photo_2016-10-20_07-22-367

اعضای پنهان شورای شهر …

بهمن اورانی / روزنامه نگار

♦️ اظهارت یک عضو شورای شهر شاهین شهر در خصوص تشکیل بعضی جلسات مهم شورای این شهر در باغ ۴ میلیاردی صاحبان ثروت ، خبر از فراگیر شدن پدیده غیر قانونی ایجاد نهادهای غیر رسمی در کنار یک نهاد رسمی دارد …
انتخاب دو شهردار مستعفی و عزل شده دوره پنجم شورای این شهر در این باغ نشان می دهد ، اعضای پنهان و تصمیم گیرنده شورا در جای دیگر و لابد با پذیرایی متفاوتی دور هم می نشینند…
♦️ کسانی که باغ نامحرمان را به پارلمان شهری ترجیح می دهند حتما منافع ️شهروندان را در همان باغ محصور می کنند …
♦️ شهرداری که در باغ انتخاب می شود حتما جز کاشتن گل برای صاحبش و باغبانی وظیفه ای احساس نمی کند …
♦️ و شهری که دو سال است هنوز نتوانسته یک شهردار ثابت داشته باشد ، حتما رنگ رشد و توسعه را نخواهد دید …
راست گفت شاعری که دنیای ما را نخواست …
ای داد ، کس به داغ دل باغ دل نداد…

مرداد ماه ۱۳۹۸
۵ ديدگاه مطلب براي " اعضای پنهان شورای شهر … بهمن اورانی / روزنامه نگار " ارسال شده است.

 1. ایرج میرزا می‌گه:

  ﻫﺮ ﻭﻋﺪﻩ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺑﺎﺩ ﻫﻮﺍ ﺑﻮﺩ
  ﻫﺮ ﻧﮑﺘﻪ ﮐﻪ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﻏﻠﻂ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺭﯾﺎ ﺑﻮﺩ

  ﭼﻮﭘﺎﻧﯽ ﺍﯾﻦ ﮔﻠﻪ ﺑﻪ ﮔﺮﮔﺎﻥ ﺑﺴﭙﺮﺩﻧﺪ
  ﺍﯾﻦ ﺷﯿﻮﻩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻋﺪﻩ ﻫﺎ ﺭﺳﻢ ﮐﺠﺎ ﺑﻮﺩ ؟

  ﺭﻧﺪﺍﻥ ﺑﻪ ﭼﭙﺎﻭﻝ ﺳﺮ ﺍﯾﻦ ﺳﻔﺮﻩ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ
  ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻫﻤﻪ ﺍﺯ ﻏﻔﻠﺖ ﻭ ﺑﯿﺤﺎﻟﯽ ﻣﺎ ﺑﻮﺩ!

  ﺧﻮﺭﺩﻧﺪ ﻭ ﺷﮑﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺩﺭﯾﺪﻧﺪ ﻭ ﺗﮑﺎﻧﺪﻧﺪ
  ﻫﺮ ﭼﯿﺰ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﯽ ﺑﺮﮒ ﻭ ﻧﻮﺍ ﺑﻮﺩ .

  ﮔﻔﺘﻨﺪ ﭼﻨﯿﻨﯿﻢ ﻭ ﭼﻨﺎﻧﯿﻢ ﺩﺭﯾﻐﺎ …
  ﺍﯾﻨﻬﺎ ﻫﻤﻪ ﻻﻻﯾﯽ ﺧﻮﺍﺑﺎﻧﺪﻥ ﻣﺎ ﺑﻮﺩ !

  ﺍﯾﮑﺎﺵ ﺩﺭ ﺩﯾﺰﯼ ﻣﺎ ﺑﺎﺯ ﻧﻤﯽ ﻣﺎﻧﺪ
  ﯾﺎ ﮐﺎﺵ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮔﺮﺑﻪ ﮐﻤﯽ ﺷﺮﻡ ﻭ ﺣﯿﺎ ﺑود

  (9)
 2. تنبان می‌گه:

  یک سری گلوگاه‌های فساد در کشور وجود دارد که تاکنون راجع به آن حرفی زده نشده و به تاریک‌خانه‌ها و کلونی‌های قدرت تبدیل شده‌اند.

  یکی‌اش اتاق بازرگانی است. در بیش از ۶۰ «شورای حاکمیتی» عضو است و حتی درخواست عضویت در ۶۰ شورای حاکمیتی دیگر همچون شورای عالی امنیت ملی و هیئت دولت را هم داده است که با رانت‌های اطلاعاتی و لابی‌هایی که دارند فسادهای عجیبی رقم می‌زنند.

  یک رقم کوچک فساد در اتاق بازرگانی، ۲۷ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در حوزه کارت بازرگانی است که تنها یکی از اختیارات این اتاق است! دیگر رسما مجلس کشور را اتاق بازرگانی مشخص می‌کند.

  یکی دیگر از آن‌ها سازمان نظام پزشکی است. رسما یک نهاد صنفی به کلونی قدرت تبدیل شده است. فقط یک کار اینها همین هزینه کردن چند ده هزار میلیارد تومان پول کشور در شرایط تحریم به اسم طرح تحول سلامت بود با آن فسادی که رقم زد. نهایتا هم وزیر استعفا کرد و نظام سلامت کشور ورشکسته شد.

  (0)
 3. رکوردشکنی می‌گه:

  بحث فرزندان خارج‌نشین مسئولان مدتی‌ست که دگرباره داغ شده است.

  سایت «اسکان نیوز» در این میان به یک رکوردشکنی پرداخته است. به گفته این سایت، «سیدمرتضی سقاییان‌نژاد» از جمله مسئولین کشور است که هر شش فرزند او در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

  حامد، مهدی، حسین، هدی، حمید، محمد صادق سقاییان‌نژاد، فرزندان شهردار قم مدت‌هاست در آمریکا و آلمان تحصیل و زندگی می‌کنند.

  سقاییان نژاد پیش از این شهردار اصفهان بود و بعد با حمایت علی لاریجانی که به عنوان نماینده قم در مجلس حضور دارد، به شهرداری قم رسید.

  سید مرتضی سقاییان نژاد که خودش نیز دوران تحصیلش قبل از انقلاب ۵۷ در ایالات متحده گذشته است، متولد سال ۱۳۳۲ در اصفهان است و در طیف اصولگرا دسته‌بندی می‌شود.

  (0)
 4. «ترور شخصیت» می‌گه:

  «یک منبع نزدیک» به علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، گفته است که برخی با «اغراض سیاسی» اقدام به «خبرسازی مغرضانه و هدفمند» درباره شمخانی و خانواده او می‌کنند.

  این «منبع آگاه» به خبرگزاری صداوسیما گفته که اخبار مطرح شده درباره اموال خانواده شمخانی، «فضاسازی غیرمستند و بی‌اساس» بوده که هدف آن «ترور شخصیت» است.

  این خبر در واکنش به پخش گزارش‌هایی درباره ساخت‌وسازهای خانوادگی شمخانی منتشر شده است.

  سید مهدی صدرالساداتی، طلبه‌ای که در اینستاگرام مطالبی درباره فساد در ایران منتشر می‌کند، طی دو روز گذشته سه پست درباره این ساخت‌وسازها منتشر کرده است. صدرالساداتی داماد محمدرضا مدرسی، عضو شورای نگهبان، است.

  او در مطالب تازه‌اش درباره خانواده شمخانی، با انتشار یک ویدئو ادعا کرد که یک مجموعه آپارتمانی به ارزش هزار میلیارد تومان در خیابان فرشته تهران متعلق به آذرمیدخت طباطبایی، همسر علی شمخانی، است.

  به نوشته صدرالساداتی، خانواده شمخانی همچنین مجوز ساخت‌وساز گسترده در تهران، لواسان، اهواز، شوش و شمال ایران دریافت کرده‌اند.

  او همچنین تصاویر اسناد مالکیت خانواده شمخانی بر برخی از این مجتمع‌های ساختمانی در تهران را در اینستاگرام خود منتشر کرده است.

  صدرالساداتی مهرماه پارسال نیز گزارش‌هایی درباره حضور حسن و حسین شمخانی در شرکت کشتیرانی «آدمیرال» منتشر کرده و نوشته بود که برادر و برادرزاده‌های شمخانی نیز از طریق رانت خانوادگی برخی سمت‌های دولتی گرفته‌اند.

  علاوه بر این، در ماه‌های گذشته اتها‌م‌های گسترده‌ای درباره حسن میرمحمدعلی، داماد علی شمخانی، در خصوص ساخت‌وساز غیرمجاز مطرح شده است.

  میرمحمدعلی در منطقه لواسان تهران در حال ساخت یک ویلای بزرگ بود که انتشار تصاویر آن جنجال‌ساز شد.

  ۲۱دی‌ماه پارسال، یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار منتقد، خبر داد که داماد علی شمخانی، «با بیل و کلنگ به همراه کارگران ساختمانی» به منزل خبرنگاری که درباره ویلاها افشاگری کرده بود، حمله کرده است.

  پس از این ماجرا، میلاد گودرزی، خبرنگاری که برخی پرونده‌های فساد را تعقیب می‌کند، ویدئوهایی از گفت‌وگو با داماد شمخانی منتشر کرد که خود را پیمانکار ویلاها معرفی کرد و گفت در جریان ساخت‌وساز غیرمجاز در لواسان شش میلیارد تومان به عنوان خسارت پرداخت کرده است.

  با افزایش ابهامات در این زمینه، کمیسیون ماده صد شهرداری لواسان چهارم اردیبهشت امسال رای به تخریب اضافه طبقات یک ویلای متعلق به آقای میرمحمدعلی را صادر کرد.

  پس از انتشار این گزارش‌ها، روزنامه «فرهیختگان» وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از «یک منبع آگاه در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی» نوشت که علی شمخانی از این سوءاستفاده‌ها «ناراضی» بوده و «در حال پیگیری موضوع از مجاری قانونی» است.

  شمخانی تاکنون گزارشی از نتایج پیگیری‌ها درباره تخلفات دامادش منتشر نکرده است.

  دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دو سال اخیر از مقام‌های دولتی و حکومتی خواسته بود که کمتر اهل تشریفات باشند و تصاویر حضور او در مترو و خیابان در کنار مردم به عنوان نمادهایی از ساده‌زیستی مسئولان حکومت جمهوری اسلامی تبلیغ می‌شد.

  در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی درباره فساد مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی و خانواده‌های آنها منتشر شده که در برخی موارد به تشکیل پرونده‌های قضایی منجر شده است.

  گزارش تازه «شفافیت بین‌المللی» نشان می‌دهد که ایران در سال ۲۰۱۸ در میان ۱۸۰ کشور جهان، از نظر فساد مالی، گسترش و مقابله با آن، در جایگاه ۱۳۸ قرار گرفته‌است؛ این بدترین رتبه ایران طی چند سال اخیر بوده است.

  (0)
 5. عیدغدیر نیز روز تعطیلی است مثل تعطیلات دیگر می‌گه:

  برای آن بنده‌خداهایی که نه باور و نه ادعایی دارند به امامت علی ع، حرجی نیست و عیدغدیر نیز روز تعطیلی است مثل تعطیلات دیگر. برای شیعیان اما، امروز که احیانا به عیددیدنی می‌روند اگر حتی تلنگری نخورند از دیدن گدایی کودکانی هم‌سن فرزندان خودشان، به خدا که صدجای ولایت‌شان می‌لنگد…

  (0)
ارسال نظر


شش + 1 =


آخرین خبرها