کد خبر: 82611 | زمان مخابره: ۱۴:۲۷:۴۹ - یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 219 views | |

سومین جشنواره قنات و قالی میمه برگزار می شود

photo_2017-09-15_15-14-41

سومین جشنواره قنات و قالی میمه برگزار می شود

جواد چهراضی در گفتگو با خبرنگار شاهین پرس؛ از برگزاری سومین جشنواره قنات و قالی میمه در ۳۱ مرداد خبر داد و اظهار کرد: جشنواره قنات و قالی میمه با هدف معرفی پتانسیل های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بخش میمه به علاقمندان و گردشگران و ایجاد نشاط است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه، با بیان اینکه بخش میمه آثار میراث تاریخی و فرهنگی متعدد و مشهوری از جمله قنات مزدآباد و قنات وزوان دارد، خاطرنشان کرد: قنات مزدآباد با یکی از آثار تاریخی کشورمان محسوب می شود که دارای سد زیرزمینی است و قدمت تاریخی آن به قبل از اسلام می رسد، ۲۵ تیرماه سال ۹۵ در اجلاس استانبول به ثبت جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) رسید.

وی از برگزار همزمان این جشنواره با یازدهمین المپیاد ورزش های بومی محلی استان اصفهان خبر داد و افزود: نمایشگاه گردشگری، صنایع دستی، غذا‌های سنتی و محلی استان اصفهان با غرفه های متعدد و متنوع، رونمایی از سرود شهر میمه از برنامه های جنبی این جشنواره است که روز پنج شنبه ۳۱ مرداد از ساعت ۱۶ در مجموعه ورزشی شهید ایراندوست شهر میمه برگزار می شود.

در سومین جشنواره قنات و قالی میمه که با هنرنمایی حجت اشرف زاده خواننده پاپ کشورمان و اجرای سید مرتضی حسینی، مجری صدا و سیما برگزار می شود، یازدهمین المپیاد ورزش های بومی محلی نیز برگزار و تیم‌های ۱۰ نفره آقایان و بانوان از ۲۴ شهرستان استان اصفهان در رشت‌های طناب کشی، دال پلان، لی لی، هفت سنگ و کشتی باهم رقابت خواهند کرد.

لازم به ذکر است؛ بخش میمه شهرستان شاهین شهر و میمه که در شمال استان اصفهان واقع شده است، دارای سه شهر به نام‌های میمه، وزوان و لای بید و روستاهای متعددی از جمله زیادآباد، ازان، خسروآباد، ونداده، حسن رباط، لوشاب و موته است.
۳ ديدگاه مطلب براي " سومین جشنواره قنات و قالی میمه برگزار می شود " ارسال شده است.

 1. فاعتبرو یا اولی الابصار می‌گه:

  آقای مرتضی اسفندی بهتر برنامه را اجرا می کند تا مجری انتخاب شده

  (-16)
 2. یک دوست می‌گه:

  ضمن تشکر از ستاد برگزاری مراسم. اما در باب برگزاری این جشنواره که سه سال است برگزار میشود نکاتی حائز اهمیت است که امیدوارم اعضای شورای شهر و اعضای ستاد برگزاری این جشنواره پاسخگو باشند.
  ۱- آیا اعضای محترم شورای شهر به مردم گزارش داده اند یا قصد دارند گزارش بدهند که مجموع هزینه برگزاری این جشنواره در سال گذشته چقدر بوده؟ هزینه مجری و خواننده و …. چقدر بوده است؟
  ۲- از زمان برگزاری اولین جشنواره تا ۳۱ مرداد ۹۸ تاکنون تغییری در فضای اطراف قنات مزد آباد و چاه ملی و طبیعت اطراف آن ایجاد شده است؟ آیا مسئولی یا مدیری یا بازیگر و هنرمندی یا سلبریتی خاصی اشتیاق پیدا کرده برای یک ساعت بیاید اینجا را ببیند؟اگر خیر پس هدف از برگزاری این جشنواره ها چیست؟ اگر جشنواره قنات میمه نمی تواند احیا کننده باشد و نمیتواند توسعه و پیشرفت ایجاد کند بیشتر شبیه مجلس ختم است تا جشنواره.
  ۳- آیا ما فقط باید به یونسکویی شدن قنات میمه دلخوش کنیم؟ اقدامات کاربردی مسئولان ما برای جذب گردشگر و معرفی این اثر بین المللی چه بوده است؟ بهتر نیست به جای پز های توخالی مقایسه ای بکنیم و ببینیم در ایران و دنیا برای احیا و حفظ و معرفی آثار بین المللی چه کارهایی انجام میدهند؟
  ۴- آیا بهتر نیست که هزینه برگزاری این مراسم را صرف بهسازی فضای اطراف قنات و چاه ملی و… نماییم. بهره یک روزه اش را خواننده و مجری و… ببرند بعد مردم شهر خودمان در طول سال در کنار قنات جهانی مزد آباد و در فضای زیبای چاه ملی که میخواهند برای استراحت و تفریح بروند خاک بخورند.
  ۵- چطور شورای شهر محترم بودجه دارند هزینه مجری و خواننده از تهران را بدهند اما بودجه ندارند در فضای طبیعت چاه ملی و اطراف قنات چند سطل زباله استاندارد بگذارند که آنجا مملو از زباله نباشد؟
  ۶- ما اگر نخواهیم شما ما را جهانی کنید و برای این جهانی شدن جشن بگیرید و هزینه کنید چه کسی را باید ببینیم؟ از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید.

  (0)
 3. مخالف می‌گه:

  با این روکود و بیکاری هزینه برآوردی یک روز جشنواره و دعوت از مجری و خواننده و … چقدره؟ بهتر نیست این جور پولها که مال بیت الماله صرف کارهای دیگری بشه ؟

  (-19)
ارسال نظر


+ 4 = سیزده


آخرین خبرها