کد خبر: 82599 | زمان مخابره: ۱۳:۱۳:۰۵ - شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲ نظر | دفعات مشاهده : 169 views | |

جشنواره ها نشان می دهد مردم ناراحت و افسرده و ناامید نیستند

IMG19395628

عباس رضایی شور و نشاط مردم در جشنواره ها را بیان‌گر جریان داشتن زندگی مردم کشور دانست که این بر خلاف احساس یاس و نا امیدی است که استکبار جهانی انتظار دارد مردم ایران به آن مبتلا باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گلپایگان، «عباس رضایی» در جشنواره کباب گلپایگان با اشاره به نزدیک بودن عید غدیر، آن را یکی از دلایل اجتماع مردم شهید پرور گلپایگان در جشنواره کباب دانست و گفت: برگزاری جشنواره های مختلف در این زمان نه تنها به دلیل شرایط اقتصادی بلکه برای نشان دادن نشاط و زندگی علی رغم همه مشکلات ناشی از تحریم استکبار جهانی است به طوری که هر هفته شاهد برگزاری جشنواره های مختلف و استقبال مردم از آنها است.

 

استاندار اصفهان با یادآوری اینکه شهر گرگاب دو روز پیش جشنواره خربزه برگزار کرد و در این دو روز گلپایگان، جشنواره کباب و لبنبات برگزار کرده است، افزود: شور و شعف و نشاط زندگی مردم فهیم با همه مشکلات یک پیام بزرگ به استکباری است که می خواهد نشان دهد مردم ایران ناراحت، افسرده و نا امید هستند ولی شور و شعف مردم در سراسر کشور از زندگی جاری سخن می گوید.

 

وی نشاط و شادی که در جشنواره ها بر پا است را نشان دهنده هماهنگی، همدلی، همنوایی و هم زبانی مردم با مسئولان نظام  دانست و بیان کرد: گرچه مسائل و مشکلاتی وجود دارد ولی ملت زنده است و زنده بودنشان را از راه شرکت در جشنواره ها و جشن ها در مناسبتهای مختلف نشان می دهند.

 

رضایی از شور و نشاط مردم و از دست اندرکاران جشنواره کباب و لبنیات گلپایگان به دلیل اجرای فکر خوب که نشان گر هم تولید اقتصادی و هم شور و نشاط  و جریان داشتن زندگی  است، تشکر کرد./
۱۲ ديدگاه مطلب براي " جشنواره ها نشان می دهد مردم ناراحت و افسرده و ناامید نیستند " ارسال شده است.

 1. ابو نشاط ابن عباس سیخی شورآبادی می‌گه:

  اتفاقا وقتی می بینم مردم گوشت صدتومنی و مرغ ۱۵ تومنی و تاید ۷ تومنی و خرمای ۳۰ تومنی و بقیه چیزای خداتومنی را همچنان می خرند اونجا هم پی می برم که هنوز شور و نشاط و زندگی جریان داره .
  عباس جان بیا من و تو یک شرکت تحلیل بزنیم . تحلیل هامون رو دست حسین شریعتمداری بلند میشه *crazy*

  (0)
 2. رونق تولید می‌گه:

  مریدی ترسان نزد شیخ برفت و عرض کردند شیخا مریدت را دریاب که کابوسی دیدم بس عجیب.
  فرمود : خوابت بگوی ببینم.
  عرض کرد : در خواب بدیدم ۳ غول به من حمله کردندی ، هر یک ز دو تای دگر فربه تر ، از چنگ هرکدام که رهیدم به دام دوتای دگر فتادم.
  شیخ فرمود : آن سه غول قبض آب و برق و گازت باشند که در خواب هم رهایت همی نکنند.
  و مریدان بیهوش گشتندی.

  (0)
 3. زندگانی می‌گه:

  شیخ را پرسیدند : اینترنت ایران به چه ماند؟
  فرمود : به زنبور بی عسل.
  عرض کردند : یا شیخ ، اینکه قافیه نداشت.
  فرمود : واقعیت که داشت .
  و مریدان رم کردندی و به صحرا برفتندی.

  (0)
 4. جریان زندگی می‌گه:

  روزی شیخ از بازار گذر کردی،
  گوسفند مذبوحی را دید در قصابی آویزان و مردمان هیچ یک توان و یارای خرید نداشت.
  شیخ فرمود: عمر این گوسفند بعد از مرگ درازتر است از عمرش قبل مرگ.
  و مریدان مدهوش گشتند و نعره ها زدند.

  (0)
 5. تشکر کردندی می‌گه:

  روزی مریدان نزد شیخ رفتند و از او پرسیدند:
  یا شیخ! فیلترینگ بدتر است یا کم بودن پهنای باند؟
  شیخ نگاه معنی‌ داری به آنها کرد و فرمود:
  هیچکدام! چیزی در اینترنت هست که از هر دوی اینها بدتر و اعصاب خردکن تر است!
  مریدان با حیرت به شیخ نگریستند و فرمودند:
  یا شیخ! از فیلترینگ بدتر چیست؟
  شیخ فرمود:
  .
  .
  “مشاهده این لینک تنها برای اعضا سایت امکان پذیر است. برای ثبت‌ نام اینجا کلیک کنید”!
  بعد از این سخن، مریدان نعره‌ها زدند و خشتک ها دریدند
  و لپ‌ تاپ‌ های خود را به زمین کوبیدندی
  فغان کشان به رشته کوهای آلپ پناه بردندی!!‬

  (0)
 6. مریدان نعره ها و فغان ها زدند. می‌گه:

  مریدی «تگری زنان» نزد شیخ برفت و گفت یا شیخ حالم دریاب که بغایت رسید.
  شیخ فرمود : مریدا تو را چه شده ؟
  عرض کرد : مرادا ! چشمانم ز حدقه درآمده ، خون در کله ام جمع بشده ، جهان در پیش چشمانم تیره گشته و شاخی بر سرم سبز شده.
  شیخ فرمود : چیزی نیست ، یحتمل بعد از اخبار BBC ، اخبار بیست و سی بدیده ای.
  و مریدان نعره ها و فغان ها زدند.

  (0)
 7. تولید اقتصادی می‌گه:

  در کتاب فوائد الرضویه از مرحوم شیخ بها نقل شده است که می فرمود:
  آباء و اجداد ما در جبل عامل (لبنان) دائماً مشغول عمل و عبادت و اهل زهد و تقوا بودند و صاحب مقامات و کرامات بودند آن وقت کرامتی از جدش شیخ شمس الدین نقل می کند که:

  روزی برف فراوانی آمده بود و در منزل جد ما هیچ غذائی نبود و اطفال از گرسنگی گریه می کردند و غذا می خواستند. شیخ به همسرش می گوید: تو کودکان را ساکت کن تا من دست به دعا بردارم شاید خداوند غذائی برساند که هم کودکان و هم ما بخوریم.
  آن وقت به جای خلوتی رفته و مشغول دعا می شود.
  جده ما (یعنی عیال شیخ ) نیز برای اینکه بچه ها راسرگرم کند تنور را آتش می کند و به بچه ها می گوید ساکت شوید تا برایتان نان بپزم آن وقت از آن برفها جمع کرده گلوله کرده بصورت نان می زند به دیوار تنور که با این بهانه بچه ها ساکت شوند، پس از مدت کمی که شیخ مشغول دعا بود جده ما می بیند دیواره تنور پر از گرده های نان شده است. پس آنها را بیرون می آورد شیخ چون این را می بیند شکر خدا را می کند.
  مرحوم شیخ پس از ذکر این داستان می گوید:
  ما در جبل عامل چنین بودیم ولی آمدیم عجم (ایران) و آب و نان اینجا را خوردیم سلب توفیق شدیم و دیگر خبری از آن همه کرامات نیست.

  (فوائد الرضویه ص۱۴۰ )

  (0)
 8. چگونه تب نوزاد بعد از واکسن را پایین بیاوریم؟ می‌گه:

  تب بعد از واکسن گاهی به دغدغه بزرگ والدین بدل می‌شود. همین که نوزادشان واکسن می‌گیرد، بعد از گذشت چند ساعت تب می‌کند و خب این‌طور وقت‌ها می‌توان نگرانی را در نگاه و حرکات والدین دید. اما بدانید و آگاه باشید که تب بعد از بعد از واکسن، اتفاقی معمول است. همراه ما باشید تا در این مقاله به شما بگوییم وقتی نوزادتان واکسن گرفت و تب کرد، به جای نگرانی چه کارهایی انجام دهید. این شما و این پاسخ به این سوال: چگونه تب نوزاد بعد از واکسن را پایین بیاوریم؟

  تب بعد از واکسن به چه دلیلی ایجاد می شود؟

  واکسیناسیون عبارت است از فرایندی برای محافظت از ابتلا به بیماری، تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل عفونت و آماده کردن آن برای مبارزه با تهدید بالقوه بیماری‌ها. واکسن یک آنتی‌ژن است که یا از عوامل ایجاد کننده بیماری تهیه شده است یا به صورت مصنوعی ایجاد می‌شود تا ایمنی را برای مبارزه با یک یا چند بیماری فراهم کند.

  با تزریق واکسن، مکانیسم دفاعی بدن برای حذف باکتری‌های مضر یا ویروس‌ها از بدن، آموزش داده می‌شود. تعدادی از واکسن‌هایی مانند DTaP، MMR و PCV برای نوزاد استفاده می‌شود تا در برابر چند بیماری بد از بدن او محافظت کند.

  پس از واکسیناسیون، ممکن است بدن کودک شما به دلیل واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به چند واکسن، گرم شود. این تنها یک مکانیسم دفاعی بدن است تا از شر عفونت خلاص شود که معمولا به عنوان تب شناخته می‌شود. از این رو، برخی از واکسن‌ها در نوزاد ایجاد تب می‌کنند.

  چند ساعت بعد از واکسن، نوزاد تب می‌کند؟

  تب بعد از اکثر واکسن‌ها ۱۲ ساعت بعد از واکسن شروع می‌شود و ۲ تا ۳ روز نیز ادامه پیدا می‌کند. این تب نرمال و بدون ضرر است و معمولاً می‌تواند مفید باشد. اما در صورتی که تب نوزاد بالای ۳۹ درجه بود می‌توانید از محصولات استامینوفین به او بدهید.

  چطور متوجه شویم که نوزاد بعد از واکسن تب دارد؟

  معمولاq درجه حرارت بیش از ۳۷.۵ درجه سانتیگراد در کودکان به عنوان تب شناخته می‌شود و نباید نادیده گرفته شود. در صورتی که فرزند شما نشانه‌های زیر را داشته باشد، لازم است که برای آن اقدامی کنید و از پزشک کمک بگیرید.

  – سن نوزادتان کمتر از ۳ ماه باشد و دمای بدنش ۳۸ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر

  – سن نوازدتان بین ۳ تا ۶ ماه باشد و دمای بدنش ۳۸ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر

  – نشانه‌هایی از ضعف و خواب آلودگی همراه با تب از خود نشان دهد

  چگونه تب نوزاد بعد از واکسن را پایین بیاوریم؟
  راهنمایی برای کمک به نوزادان در زمان تب بعد از واکسن

  با وجود اینکه تب بعد از واکسن در برخی از کودکان طبیعی است، اما شما به عنوان پدر و مادر سعی بر این خواهید داشت تا نوزادتان راحت‌تر باشد و احساس بهتری کنید. در ادامه به چند نکته درباره درمان تب بعد از واکسن اشاره می شود.

  برای کمک به او حاضر باشید

  شاید ضروری نباشد اما آرامش والدین برای نوزادان بهترین چیز است. صرف حضور شما برای نوزاد می‌تواند موثر باشد و موجب آرامش او شود تا بتواند استراحت کند. بنابراین، کارهای خود را طوری برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید حداقل ۳ تا ۴ ساعت بعد از واکسن کنار کودک خود باشید.

  لباس‌های سبک به تن نوزاد کنید

  لایه‌های اضافی لباس را بردارید. کودک خود را با لباس‌های سبک و راحت بپوشانید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز از یک پتوی نازک برای پوشاند او استفاده کنید.

  مایعات زیادی به او بدهید

  تب، مایعات را از بدن دفع می‌کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی از مایعات به او بدهید تا بدنش هیدراته بماند. می‌توانید در مورد مایعات مورد نیاز نوزاد از پزشک مشورت بخواهید.

  هوای اتاق باید تهویه شود

  مطمئین شوید که هوای اتاق تهویه می‌شود و دمای اتاق مناسب برای نوزاد است. برای نوزادان در این شرایط ۱۸ درجه ایدئال است. پنجره را باز بگذارید تا هوا جریان یابد. همچنین می‌توانید دمای رادیاتورها را طوری تنظیم کنید که مناسب برای کودک باشد.

  چه موقع باید تب را با دارو درمان کنم؟

  اگر کودک شما پس از واکسیناسیون (یا هر زمان دیگر) دمایی بالاتر از ۳۸.۵ درجه سانتی‌گراد داشته باشد و این باعث ناراحتی یا پریشانی او شود، پاراستامول یا ایبوپروفن (مخصوص کودکان و نوزادان) می‌تواند برای کاهش هرگونه ناراحتی کمک کند.

  پاراستامول برای کودکان کمتر از دو ماه (زیر ۴ کیلوگرم) مناسب است. ایبوبروفن هم برای کودکان بالای ۳ ماه (بالای ۵ کیلوگرم) مناسب به نظر می‌رسد.

  این داروها ممکن است دمای بدن کودک را کاهش دهد، اما هدف این نیست که دمای بدن را به حالت عادی بازگردانیم چرا که تب کمک به سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت است.

  به مقدار توصیه پزشک از این داروها به نوزاد خود بدهید و یا این که دستورالعمل آن را مطالعه نکنید. هرگز بیش از حداکثر دوز مجاز به کودک خود دارو را ندهید و ضمن این که بیش از دو روز دارودرمانی شما طول نکشد.

  چگونه تب نوزاد بعد از واکسن را پایین بیاوریم؟
  چه موقع به دکتر مراجعه کنیم؟.

  قرمزی که بعد از ۲ روز شروع شود

  قرمزی بزرگتر از ۵ سانتی‌متر

  درد یا قرمزی که بعد از ۳ روز شدیدتر می‌شود و یا این که ۷ روز طول می‌کشد

  تبی که بعد از ۲ روز شروع می‌شود یا بیش از ۳ روز طول می‌کشد

  در صورتی که احساس می‌کنید حال نوزاد بدتر می‌شود

  کارهایی که هنگام تب نوزاد نباید انجام دهیم

  غوطه‌ور کردن کودک با آب ولرم یا سرد و یا پوشاندن او با لباس‌های مرطوب توصیه نمی‌شود.

  این امر می‌تواند باعث افزایش دمای بدن به‌خاطر نزدیک کردن رگ‌های خونی شود چرا که بدن در این شرایط می‌خواهد خود را گرم نگه دارد.

  در صورتی که فرزند شما سابقه تشنج ندارد، استفاده از داروهایی مثل پاراستامول برای پیشگیری از تب توصیه نمی‌شود. چرا که تب به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و مضر نیست.

  (0)
 9. اقدس خانم می‌گه:

  عجب گیری افتادیم توی این مملکت

  (5)
 10. ترفندهای تمیز کردن پشت انواع قابلمه و ماهیتابه می‌گه:

  دیگر نیازی نیست که برای تمیز کردن پشت قابلمه‌های کثیفتان آنقدر آن را بسابید تا مچ دستتان آسیب ببیند، با سرکه و جوش شیرین به راحتی می‌توان این لکه‌ها را تمیز کرد.

  پشت ظروف تفلون و چدن بعد از مدتی استفاده دچار تیرگی و لک‌هایی می‌شوند که به راحتی هم قابل تمیز شدن نیستند ولی با استفاده از مواد پاک کننده مخصوص که در این بخش از نکات خانه داری در مثبت زندگی معرفی خواهیم کرد می‌توانید این مشکل را حل کنید.

  روش تمیز کردن پشت قابلمه ها و ظروف تفلون و چدنی

  ۱- آب داغ و مایع ظرفشویی

  اول از همه با استفاده از آب داغ ،مایع ظرفشویی و اسکاچ می توانید سیاهی و لکه های پشت قابلمه تفلون و چدنی را تمیز کنید.

  ۲- استفاده مستقیم از سرکه سفید

  روش دیگر برای برق انداخت پشت قابلمه تفلون و چدنی استفاده از سرکه سفید است به طوریکه سرکه سفید را مستقیما روی لکه بریزید و با اسکاچ یا ابر شروع به شستشو کنید.

  ۳- استفاده از جوش شیرین به همراه آب اکسیژنه

  برای پاک کردن سیاهی و لکه های پشت قابلمه این دو ماده را با هم ترکیب کرده و به صورت یک لایه ضخیم روی قسمت سوخته به مدت ۱۰ دقیقه قراردهید و سپس با اسکاچ بشویید.

  ۴- ترکیب بیکینگ پودر و سرکه سفید

  برای تمیز کردن پشت قابلمه تفلون و چدن ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر را در ظرفی ریخته و با آب مخلوط کنید. بعد از مخلوط شدن کامل اسکاچ را در محلول فرو کرده و با آن به جنگ چربی ها بروید! می توانید سرکه سفید را هم به این محلول اضافه کنید.

  ۵- شستشو با مواد پاک کننده و لکه برهای قوی آشپزخانه

  علاوه بر سرکه سفید و جوش شیرین می توانید از لکه برهای رایج در آشپزخانه هم استفاده کنید مثل مواد سفید کننده و گاز پاک کن ،پودر رخشا.

  ۶- ساخت محلول رفع سیاهی پشت قابلمه با سرکه سفید ، آب اکسیژنه و جوش شیرین

  برای استفاده از این مواد برای تمیز کردن سیاهی پشت قابلمه تفلون و چدن به این روشکه جوش شیرین را روی محل مورد نظر ریخته و آب اکسیژنه روی آن بریزید به مقداری که کمی مرطوب شود. بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه در این حالت بماند،بعد از آن سرکه سفید روی آن اسپری کنید و اجازه دهید ۱ ساعت مواد روی ظرف بماند، بعد با اسکاج و آب کاملا بشویید .

  (0)
 11. محمد می‌گه:

  [جناب آقای تولید اقتصاد درجبل آمل لبنان که برف نمی آید اگر دربندرعباس برف آمد درجبل آمل باچنددرجه گرمتر از بندرعباس هم برف می آید انتصاب این گفته ها به شیخ بهایی از دروغ های شبکه های مجازی است آنها راباور نکنید

  (0)
 12. شمخانی و روحانی دستور دخالت در بازار ارز را دادند می‌گه:

  احمد عراقچی، معاون سابق ارزی بانک مرکزی و از متهمان اصلی پرونده موسوم به “مدیران سابق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران” در مصاحبه با خبرگزاری فارس به نوسانات بازار ارز در سال‌های اخیر پرداخته و جزئیات “دخالت دولت در این بازار” را تشریح کرده است.
  احمد عراقچی، برادرزاده عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، با اتهام اخلال در نظام ارزی روبروست و با قید وثیقه خارج از زندان به سر می‌برد.
  او مرداد ماه ۱۳۹۶ به معاونت ارزی بانک مرکزی منصوب شد و یک سال بعد بازداشت شد.
  متهم اصلی پرونده مدیران سابق بانک مرکزی سالار آقاخانی، کارگزار خرید و فروش ارز بود که بنابر اعلام مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی متواری است.آقای عراقچی یکی از دلایل اصلی نوسانات شدید ارز در نیمه دوم سال ۹۶ را معاملات “بازار فردایی” و غیررسمی ارز برشمرده است که مدیریت آن در دستور بانک مرکزی قرار گرفت.
  بازار فردایی به بازاری اطلاق می‌شود که خریداران و فروشندگان با نهایی کردن حجم و قیمت، معامله را به روز انجام ‌دهند ولی تحویل در روز بعد انجام می‌شود.
  احمد عراقچی گفته: “خاطرم هست در یکی از گزارشاتی که یکی از نهادها داده بود (در سال ۱۳۹۵) میزان معاملات فردایی میانگین بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار در روز شده بود؛ البته باید تأکید کنم که در اغلب این معاملات فیزیک ارز کمتر ردوبدل می‌شود و مابه‌التفاوت ریالی قیمت‌ها تسویه می‌شود.”
  به گفته معاون سابق ارزی بانک مرکزی اواخر مهرماه ۹۶ دبیر شورای عالی امنیت در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران “بازار فردایی” را یکی از عوامل “مخل بازار” اعلام می‌کند و از آقای روحانی می‌خواهد به بانک مرکزی اجازه “مداخله پوششی” بدهد؛ که به گفته آقای عراقچی با دستور آقای روحانی دخالت در بازار فردایی به بانک مرکزی ابلاغ می‌شود.آقای عراقچی گفته برای مداخله پوششی سالار آقاخانی انتخاب شد.
  او گفته: “این فرد باید قابل اعتماد و شناخته‌شده باشد. هم برای بانک مرکزی و هم برای بازار. چون در بازاری که عده‌ای دلال دور هم جمع می‌شوند آدمی باید وارد شود که او را بپذیرند و در آن بازار پذیرفته شود؛ با افراد مختلفی در آن مقطع صحبت شد. در نهایت با فردی به نام سالار آقاخانی توافق صورت گرفت.”
  با وجود این آقای عراقچی گفته به عنوان کسی که منتقد سیاست‌های دولت است قبول ندارد که “دولت به دنبال بالا بردن قیمت ارز برای حل مسائل ریالی خودش بوده است. هیچ وقت چنین مسائلی مطرح نشد و اصلا منطقی هم نیست. دولت همزمان هم بزرگترین عرضه‌کننده ارز است و هم بزرگترین مصرف کننده ارز.”
  دولت ایران بارها کسب درآمد ریالی از طریق بالا بردن قیمت ارز و مداخله در این بازار را رد کرده است.آقای آقاخانی که هم اکنون متهم ردیف اول پرونده مدیران سابق بانک مرکزی است یکی از کارگزارانی بود که از قبل با بانک مرکزی در ارتباط بود.
  او از سال ۹۴ در بانک مرکزی رفت و آمد داشت و از جمله کارگزاران شناخته شده برای بانک مرکزی بود که این سازمان در آن زمان عملکرد او را “قابل قبول و مثبت” ارزیابی کرده بود.
  آقای آقاخانی نماینده صرافی یکی از بانک‌ها بود که با بانک مرکزی کار می‌کرد؛ او قبل از حضور احمد عراقچی در بانک مرکزی، به نمایندگی یک صرافی بانکی با بانک مرکزی قراردادی داشت که این صرافی برای اجرای این قرارداد آقای آقاخانی را معرفی کرده بود.
  معاون سابق ارزی بانک مرکزی گفته قرار شده بود آقای آقاخانی حق‌الزحمه‌ای دریافت نکند.
  آقای عراقچی گفته: “البته یک سری هزینه اجرایی داشت که با موافقت آقای سیف (رئیس وقت بانک مرکزی) قرار شد به ایشان پرداخت کنیم و درواقع از هر مرحله فروش کسر کنیم؛ میزان آن هم به ازای هر دلار ۲ تومان (۲۰ ریال) بود. کل آن هم نهایتا در ۱۵۹ میلیون دلار و ۲۰ میلیون یورو، شد ۳۳۰ میلیون تومان که آن هم نهایتا به حساب خزانه برگشت.”
  به گفته آقای عراقچی این مداخلات بازار را به “آرامش” رساند.
  او همچنین گفته: “از ۱۷ آذر ۹۶ تا ۲۳ بهمن ۹۶ و از آن به بعد مداخله‌ای انجام ندادیم. از آن به بعد مداخله‌ای انجام ندادیم. تا اینکه در ۲۰ اسفند به دلیل مسائلی که ایجاد شد و صفی که پشت در صرافی‌ها ایجاد شد و مسائلی که بود، دوباره این اقدام شروع شد که در همان روز هم با دستگیری سالار آقاخانی خاتمه پیدا کرد. “به گفته معاون سابق ارزی بانک مرکزی بعد از دستگیری سالار آقاخانی روال افزایش قیمت ارز سرعت گرفت.
  قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید از سالار آقاخانی متهم ۲۸ ساله این پرونده بزرگ ارزی به احمد عراقچی رسیده است.
  در کیفرخواستی که برای آقای آقاخانی در دادگاه قرائت شده، اتهام او “مشارکت در اخلال نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان یافته در حد کلان به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و دو پرداخت رشوه به میزان ۱۱۸ هزار دلار به متهم میثم خدایی و نیز پرداخت رشوه به متهم رسول سجاد مدیر بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی بابت خرید یک دستگاه رنو به قیمت ۳۰ میلیون تومان، یک جفت ساعت امگا به مبلغ ۳۲ میلیون تومان، پرداخت هزینه سفر هوایی به کیش و اقامت در هتل برای نامبرده و اعضای خانواده است”.
  میثم خدایی، مشاور محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی حسن روحانی از دیگر متهمان پرونده است که قوه قضاییه می‌گوید رابط بین سالار آقاخانی و احمد عراقچی بوده است.
  آقای عراقچی گفته “این هم یکی از نکات عجیب کیفرخواست است که گفته‌اند فردی به نام میثم خدایی معرف سالار آقاخانی بود و موجب آشنایی من با وی شده است.”

  (0)
ارسال نظر


4 + = هشت


آخرین خبرها