کد خبر: 82487 | زمان مخابره: ۱۲:۵۴:۵۴ - پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰ نظر | دفعات مشاهده : 132 views | |

سرهنگ بساطی : رسانه ها به نیروی انتظامی کمک کنند

photo_۲۰۱۹-۰۸-۰۸_۱۱-۵۱-۴۰-۱
سرهنگ بساطی : رسانه ها به نیروی انتظامی کمک کنند
فرمانده نیروی انتظامی شاهین‌شهر و میمه گفت: رسانه‌ها به‌خصوص خبرنگاران باید در حوزه آموزش مسائل اجتماعی و فرهنگی به کمک نیروی انتظامی بیایند.

وی افزود: چشم تیزبین، جان آگاه، زبان حق گو و اندیشه پویای خبرنگاران که به‌مانند قلبی تپنده، جامعه را به حرکت، اصلاح، مطالبه گری، نظارت بر عملکرد مسؤولین و نقد و نظر فرا می‌خوانند، سرمایه ایست بی‌بدیل که ضامن رشد و تعالی و بالندگی هر دیاری است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه رسانه‌ها به‌خصوص خبرنگاران باید در حوزه آموزش مسائل اجتماعی و فرهنگی به کمک نیروی انتظامی بیایند، تصریح کرد: نیروی انتظامی تافته جدا بافته‌ای نیست و همیشه خود را جزو بدنه جامعه و مردم می‌داند.

وی بیان داشت: دشمنان اسلام و انقلاب امروز با ترفندهای مختلف همچون جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی تلاش می‌کنند جوانان را تبدیل به ابزار شهوانی کرده و جامعه را به ورطه نابودی بکشاند.

بساطی با بیان اینکه بصیرت و دشمن‌شناسی مهم‌ترین ابزار برای مقابله با ترفند دشمنان است، یادآور شد: با توجه به توطئه‌های دشمن در عرصه جنگ نرم و تلاش‌هایی که در این زمینه انجام می‌دهد، باید فرزندان کشور را به‌گونه‌ای پرورش داد که بتوانند دشمنان نظام را به‌راحتی شناسایی و با آن مقابله کنند.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده از سطح نهادها و ارگان‌های مختلف استان اصفهان، نیروی انتظامی توانسته است، جایگاه اول را در حوزه اعتماد مردم و پاسخگویی به ارباب‌رجوع در بین این نهادها کسب کند، تصریح کرد: به‌زودی پلیس فتا در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه با یک ساختار جدید و کاملاً تخصصی‌تر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی شاهین‌شهر و میمه نشست‌های مسجد محور با همراهی دادستان را در راستای دو محور پاسخگویی به مطالبات مردمی و شنیدن انتقادها و پیشنهاد جهت پیگیری آن‌ها عنوان کرد و گفت: این نشست‌ها نقش بسزایی در هم‌افزایی بیشتر مردم داشته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای امسال نزدیک به ۵۴۰ معتاد متجاهر دستگیر و تحویل مراکز ترک اعتیاد داده شدند، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون کشفیات نیروی انتظامی در حوزه مواد مخدر ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

بساطی از افزایش ۸۳ درصدی دستگیری قاچاقچیان، خرده‌فروشان مواد مخدر خبر داد و گفت: در حوزه تأمین امنیت مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه هم‌اکنون طرح‌های خوبی توسط قسمت‌های مختلف نیروی انتظامی در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه روزانه ۶۰ دستگاه خودرو تعویض پلاک یا پلاک جدید دریافت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید در بین مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه گسترش یابد.

فرمانده نیروی انتظامی شاهین‌شهر و میمه از برخورد بدون اغماض با پدیده بی‌حجابی و بدحجابی و ترویج کنندگان فرهنگ غربی در خبر داد و گفت: شهرستان شاهین‌شهر و میمه در بین تمامی شهرستان‌های استان اصفهان تنها شهرستانی است که جرائم آن تثبیت و روند کاهشی داشته است.

وی از افزایش ۸۰۰ درصدی کشفیات قاچاق کالا با ارزش ریالی ۶۶ میلیارد در محور ترانزیتی اصفهان-شهرستان شاهین‌شهر و میمه خبر داد و گفت: بالای ۸۵ درصد جمعیت شهرستان شاهین‌شهر و میمه از فضای مجازی استفاده می‌کنند به همین خاطر تعداد تشکیل پرونده‌های شکایت در پلیس فتا بسیار بالاست.

بساطی با بیان اینکه در طرح ضربت به‌شدت با مخلین نظم و امنیت برخورد خواهیم کرد، بیان داشت: طرح‌های کاهش تکدی گری به‌خصوص در سر چهار راه‌ها که چهره شهر شاهین‌شهر را مخدوش کرده است در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

وی از اجرای طرح ناظر جهت  برخورد با بی‌حجابی چه در داخل خودرو و چه در معابر عمومی در شاهین‌شهر خبر داد و گفت: طرح ناظر محدود به خودرو نیست.

در پایان این مراسم از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان شاهین‌شهر و  میمه پایگاه خبری صدای جویا، شاهین پرس، ایسنا، کیمیای وطن، زاینده‌رود، اصفهان امروز، خبررسان و… با ارائه لوح یادبودی تقدیر به عمل آمد.
۱۰ ديدگاه مطلب براي " سرهنگ بساطی : رسانه ها به نیروی انتظامی کمک کنند " ارسال شده است.

 1. تنها شهرستان می‌گه:

  فرمانده نیروی انتظامی شاهین‌شهر و میمه از برخورد بدون اغماض با پدیده بی‌حجابی و بدحجابی و ترویج کنندگان فرهنگ غربی خبر داد و گفت: شهرستان شاهین‌شهر و میمه در بین تمامی شهرستان‌های استان اصفهان تنها شهرستانی است که جرائم آن تثبیت و روند کاهشی داشته است.

  دم شاهین شهری ها گرم *bravo*

  (-4)
 2. کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین می‌گه:

  کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین در اطلاعیه نوشت طبق اطلاع سازمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی آلمان، درصد قبولی پناهجویان ایرانی پس از مصاحبه با اداره امور پناهجویان، در چند ماه گذشته به وضوح به زیر ۵۰ درصد رسیده است.

  بنابر اعلام کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین، با کاهش آمار قبولی پناهجویان ایرانی، دولت فدرال آلمان تصمیم گرفته برخی از تسهیلاتی که تا پیش از این در اختیار پناهجویان ایرانی قرار می‌داد را قطع کند. در پی این تصمیمات جدید، پناهجویان ایرانی دیگر قادر نخواند بود، با گذشت سه ماه ورودشان به آلمان، از دوره‌های ادغام در جامعه (Integrationskurs) بهره‌مند شوند.

  آموزش‌های مربوط به ادغام در جامعه، شامل آشنایی با قوانین و فرهنگ آلمان و یادگیری زبان آلمانی است.

  همچنین کانون پناهندگان سیاسی ایرانی در برلین به نقل از سازمان فدرال برای مهاجرت و پناهندگی آلمان اعلام کرد در شش ماه اول سال جاری ۵۱۷۳ تازه وارد ایرانی و ۵۳۰۷ تازه وارد افغانستانی ( رده پنجم) در آلمان تقاضای پناهندگی داده

  بر اساس این آمار، ایران در رده ششم و افغانستان در رده پنجم کشورهایی قرار دارند که بیشتر از آنجا بیشترین پناهجویان عازم آلمان می‌شوند.

  کانون پناهندگان می‌گوید “با توجه مشکل‌تر شدن ورود پناهجویان به آلمان، تعداد پناهجویان از هر دو کشور در این مدت، بسیار قابل توجه” بوده است.

  (0)
 3. هشدار عفو بین الملل درباره سفر به امریکا می‌گه:

  در پی حملات مرگبار اخیر با سلاح گرم به شهروندان در آمریکا، سازمان عفو بین‌الملل به گردشگرانی که در ایالات متحده سفر می‌کنند یا قصد سفر به این کشور را دارند، هشدار داده‌است.

  هشدار این سازمان در پیوند با «خشونت‌های شایع با استفاده از سلاح گرم» صادر شده‌است.

  به گفته این نهاد ناظر فرادولتی، این خشونت‌ها «به یک بحران حقوق بشری» تبدیل شده‌است.

  بیانیه عفو بین‌الملل که لحنی شبیه هشدارهای سفری وزارت خارجه ایالات متحده دارد، از گردشگران خواسته «در تمام زمان شدیدا هوشیار باشند و در هر زمان و مکانی به‌دلیل همه‌گیر بودن سلاح گرم در بین مردم احتیاط را رعایت کنند».

  طی چند روز گذشته در جریان حملات با سلاح گرم به شهروندان در نقاط مختلف آمریکا ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

  از جمله این حملات، حمله مسلحانه در ال‌پاسو در مرز تگزاس و مکزیک بود که در پی آن ۲۲ نفر کشته شدند. در حمله دیگری، ساعاتی پس از حمله تگزاس، این‌بار در اوهایو ۹ نفر جان خود را از دست دادند.

  ششم مرداد ماه نیز در جریان حمله به یک جشنواره خوراکی در کالیفرنیا ۳ نفر کشته و ۱۲ تن زخمی شدند.

  دست‌کم در یک مورد از حملات روزهای گذشته، در تگزاس، مقام‌های ایالتی گفته‌اند احتمالا به‌دلیل نفرت نژادی علیه لاتین‌تبارها صورت گرفته‌است.

  رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش «نژادپرستی، تعصب و برتری نژاد سفید را محکوم» کرده‌است.

  پیش از آن شماری از اعضای حزب دمکرات، انتقادهایی را علیه اظهارات و سخنرانی‌های خود آقای ترامپ مطرح کرده و گفته بودند این اظهارات به اختلافات نژادی و در نتیجه وقوع رخدادهایی مانند حمله ال‌پاسو دامن زده‌است.

  سازمان عفو بین‌الملل در «هشدار» خود در عین حال از دولت آمریکا انتقاد کرده و می‌گوید دولت «تمایلی به تضمین حفاظت در برابر خشونت‌های مسلحانه ندارد».

  دونالد ترامپ از سوی دیگر خواستار کنترل شدیدتر اینترنت، اصلاح مقررات مربوط به سلامت روانی و اجرای گسترده‌تر مجازات اعدام برای عاملان تیراندازی شده‌است.

  گزارش وب‌سایت اکسیوس نشان می‌دهد که موضوع سلاح گرم در هفته گذشته به مهم‌ترین موضوع بحث‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ تبدیل شده‌است.

  (0)
 4. چنگن می‌گه:

  رسانه‌های جمهوری چک روز چهارشنبه، ۱۶ مردادماه، از «رسوایی اعطای ویزای شنگن» به ده‌ها تبعه ایران در سفارت این کشور در تهران و فراخوانده شدن سفیر چک خبر دادند.

  به گزارش نشریه «دنیک ان» چاپ پراگ، اسواتوپلوک چومبا، سفیر وقت چک در تهران، با اعطای ویزای شنگن به «۴۰۰ تبعه ایران» خارج از روال اداری و قانونی مرسوم موافقت کرده است.

  در این گزارش آمده است که در پی اطلاع اداره بازرسی وزارت خارجه جمهوری چک، آقای چومبا از تهران فراخوانده شده و به کارش به عنوان سفیر در تهران پایان داده شده است.

  این گزارش می‌گوید که ماموران اداره بازرسی وزارت خارجه چک «چند ماه پیش» به تهران سفر کرده‌اند.

  این در حالی است که سفیر سابق در گفت‌وگو با نشریه چکی اعلام کرده که پس از سه سال کار در تهران دوره ماموریتش به پایان رسیده است.

  دنیک ان در گزارش خود می‌گوید که آقای چومبا با توصیه اتاق بازرگانی چک و اسلوواکی و ایران و بر اساس فهرستی که از این اداره گرفته ویزاهای شنگن را صادر کرده است.

  یان کاوان، وزیر خارجه سابق چک، که ریاست این اتاق بازرگانی را بر عهده دارد در گفت‌وگو با رسانه‌ها از جمله رادیوی چک این اتهام را رد کرده و حتی اشاره کرده است که احتمال شکایت این اتاق بازرگانی از وزارت خارجه چک هست.

  (0)
 5. دادستان کل ایران می‌گه:

  دادستان کل ایران ضمن مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال، گفته است که فیفا دلش برای زنان ایران نسوخته است.

  محمدجعفر منتظری که روز چهارشنبه ۱۶ مرداد در دانشگاه خوارزمی سخنرانی می‌کرد، درخواست فیفا برای حضور زنان در استادیوم فوتبال را از مصادیق «نفوذ دشمن» توصیف کرده و گفته که هدف از نفوذ، از بین بردن «مقاومت» است.

  او تاکید کرده است که نباید بحث فیفا برای ورود زنان به ورزشگاه را «ساده گرفت» و با کنایه پرسیده است که «دل‌شان برای این سوخته که زن‌ها هم از فیوضات عالیه تماشای فوتبال محروم نباشند؟»

  (-2)
 6. شمسی بوره می‌گه:

  اگه راست میگید بساط بی عدالتی و دزدی را جمع کنید آقای بساطی
  زورتان به چهارتا موی زن رسیده و شلوار تنگ؟
  این شلوار تنگها که ما می پوشیم به خاطر اینه که ارزونه . گشاداش گرونتره .خیلی
  من که پول ندارم
  خزر را به روسیه بخشیدید که سگ بپایتان باشد، دنیا هم همه دارایی های ایران را بلوکه کرد و بالا کشید اگر عرضه دارید از حق مردم در دنیا دفاع کنید نه اینکه مثل داعش پدر سگ فقط زورتان را سر زنان بی دفاع خالی کنید

  (1)
 7. خراباد می‌گه:

  در ال‌پاسو و دیتون کسی به ترامپ خوش‌آمد نمی‌گوید. در آمریکا بسیاری عقیده دارند حوادث خونینی که در این دو شهر روی داد، تا حد زیادی از مواضع ضدخارجی و گفتمان خشونت‌آمیز رئیس جمهوری الهام گرفته است.

  (0)
 8. طیبه سیاوشی می‌گه:

  طیبه سیاوشی، نماینده مجلس می‌گوید: «در یکی از روستاهای کشور ۱۲ کودکی که زیر ۱۳ سال ازدواج کرده بودند را به من معرفی کردند تا با آن‌ها دیدار کنم من فقط تحمل دیدن سه نفر از این دختران را داشتم و نتوانستم با بقیه دیدار کنم.»

  (0)
 9. RFI می‌گه:

  طرح جدید علیه آزار و اذیت جنسی زنان در اماکن عمومی از سال گذشته به این سو موجب جریمه شدن بیش از ۷۰۰ نفر در فرانسه شده است.

  طرح جدید علیه آزار و اذیت جنسی زنان در اماکن، و وسایل حمل و نقل عمومی در فرانسه سال گذشته به اجرا درآمد. تا کنون این طرح موجب صدور ۷۰۰ برگه جریمه برای کسانی که این قانون را زیر پا گذاشته اند شده است.

  هر چند که این طرح یک پیشرفت مثبت در زمینه حقوق زنان در فرانسه به حساب می‌آید، اما با این حال، انجمن‌های فمینیستی کشور در مورد محدودیت‌های این طرح هشدار می‌دهند.

  طرح یاد شده بخشی از قانونی است که در سال ۲۰۱۸ در فرانسه تصویب شد. هدف از تصویب این قانون مبارزه با آزار و اذیت جنسی و جنسیتی علیه زنان در فرانسه بیان شده بود.

  بر اساس این قانون، افرادی که دست به آزار و اذیت جنسی و جنسیتی علیه زنان بزنند،۹۰ یورو جریمه می‌شوند. در موارد خاص، به طور مثال هنگامی قربانی آزار و اذیت جنسی و جنسیتی زیر ۱۵ سال سن داشته باشد، این جریمه نقدی به ۱۵۰۰ یورو نیز می‌رسد.

  تهدید به تجاوز، پرخاشگری و خشونت لفظی در اماکن، و وسایل حمل و نقل عمومی از جمله اذیت و آزار‌های جنسی و جنسیتی به شمار می‌روند که زنان فرانسوی با آن‌ها روبه رو هستند.

  (0)
 10. شاباجی می‌گه:

  طیبه سیاوشی

  @TayebehSiavash
  تیر ۴
  در تذکری شفاهی در مجلس گفتم متأسفانه امروز با مسئله‌ای فراتر از حجاب اجباری مواجه هستیم و آن، سلب امنیت روانی از شهروندان است!
  پافشاری بر این رویه، اعتبار و حرمت قانونیِ نهادهای نظم‌دهنده به جامعه را خدشه‌دار کرده و نهایتا برقراری امنیت اجتماعی را با مخاطرات جدی مواجه خواهد کرد
  https://twitter.com/TayebehSiavash

  (1)
ارسال نظر


− 3 = چهار


آخرین خبرها