کد خبر: 82350 | زمان مخابره: ۱۴:۴۶:۵۹ - چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 152 views | |

حمیدرضا یعقوبی از محرومیتهای ورزشی روستاها می گوید

۱۵۸۵۲۷۱

حمیدرضا یعقوبی از محرومیتهای ورزشی روستاها می گوید

حمیدرضا یعقوبی، سرپرست اداره ورزش و جوانان شاهین‌شهرومیمه می‌گوید: ارتقاء سطح کمی سرانه فضای سرپوشیده و روباز ورزشی در روستاها، فراهم نمودن زمینه ترویج و همگانی کردن رشته‌های ورزشـی، فراهم کردن زمینه شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی در روستاها، ایجاد زمینه دسترسی دانش‌آموزان به فضاهای ورزشی، توسعه فضاهای ورزشی به منظور احیاء و ترویج ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی و محلـی  و  ارتقاء سطح بهره‌وری و توانمندی جامعه روستایی از مهم‌ترین برنامه‌های اداره ورزش و جوانان است.

وی ادامه می‌دهد: در راستای حمایت، رسیدگی و توسعه فعالیت‌های ورزش روستایی علاوه بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی باید از زمینه مشارکت مردم در توسعه زیر ساخت‌های اماکن ورزشی استفاده کرد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شاهین‌شهرومیمه اظهار می‌کند: در این شهرستان ۱۹ روستا وجود دارد که ۱۰ روستای آن داری زمین چمن، سالن ورزشی و خانه ورزش روستایی است و ۹ روستا امکانات ورزشی ندارد.

وی می‌گوید: امسال در پنج روستا فاقد امکانات ورزشی، خانه‌های ورزش روستایی راه‌اندازی می‌شود.

یعقوبی اضافه می‌کند: در حال حاضر روستاهای اذان، زیاد آباد، ونداده، حسن‌رباط در بخش میمه و روستای جهادآباد در بخش مرکزی دارای سالن ورزشی و روستای اذان دارای زمین چمن و روستاهای موته، زیادآباد، ونداده، اذان، خسروآباد در بخش میمه و روستاهای مورچه‌خورت و جهادآباد در بخش مرکزی دارای خانه ورزش روستایی هستند.

وی تصریح می‌کند: امسال سالن ورزشی روستای موته که بیش از ۳۵ درصد پیشرفت دارد و فندانسیون و سوله آن نصب شده با حمایت و سرمایه‌گذاری معدن طلای موته و سالن ورزشی مورچه‌خورت با بیش از ۴۵ درصد پیشرفت با اعتبارات دولتی تکمیل و راه‌اندازی می‌شود.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شاهین‌شهرومیمه اظهار می‌کند: در حال حاضر وضعیت ورزشکاران در روستاهای اذان، زیادآباد، ونداده، حسن‌رباط، موته و جهادآباد وضعیت مطلوب و شرایط ورزشکاران روستاهای لوشاب، مورچه‌خورت و خسروآباد متوسط و در روستاهای رباط‌آغا کمال، مراوند، چغاده، باغ‌میران، دهلر، کلهرود، بیدشک، سعیدآباد و قاسم‌آباد به دلیل نبود فضای ورزشی شرایط ورزشکاران مناسب نیست.

یعقوبی می‌افزاید: با راه اندازی پنج خانه ورزش روستایی در شهرستان تعداد روستاهای فاقد فضای ورزشی به چهار روستا می‌رسد و وضعیت ورزشکاران آن از حالت ضعیف ارتقا می‌یابد.
۲ ديدگاه مطلب براي " حمیدرضا یعقوبی از محرومیتهای ورزشی روستاها می گوید " ارسال شده است.

 1. دهاتی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید
  روستاهای رباط‌آغا کمال، مراوند، چغاده، باغ‌میران، دهلر، کلهرود، بیدشک، سعیدآباد و قاسم‌آباد چند نفر ورزشکار داره ؟؟؟؟؟؟
  چرا هر کی یه حرفی میزنه شما هم سریع میذارید تو سایت؟
  چرا نمیگید دست جمهوری اسلامی درد نکنه که توی این روستاها با جمعیت زیر ۲۰۰۰ نفر این همه هزینه کرده و سالن درست کرده ؟ بی انصاف نباشیم

  (1)
ارسال نظر


− 1 = چهار


آخرین خبرها