کد خبر: 82270 | زمان مخابره: ۱۹:۲۵:۵۰ - جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۶ نظر | دفعات مشاهده : 329 views | |

گزارش نماز جمعه ی میمه منضم به تصاویر – ۹۸/۵/۴

photo_2019-07-26_15-21-18

گزارش نماز جمعه ی میمه منضم به تصاویر – ۹۸/۵/۴

خبرنگار نماز:محمد اسماعیلی
مجری نماز:حسین مختاری
تصاویر:حسین کریمی
در اولین جمعه از مرداد ماه ۹۸،نماز جمعه این هفته میمه به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی با حضور شکوهمند نمازگزاران در مسجد جامع برگزار شد.خطیب نماز جمعه میمه در ابتدای خطبه اول مردم را به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات دعوت و سفارش کردند.ایشان در خطبه اول در مورد صبر و بردباری در کارها صحبت کردند.صبر ویژگی بارز بسیاری از ائمه و پیامبران بوده است که خداوند در قرآن این ویژگی را برجسته نموده و اگر صبر در کارهای انسان نباشد،اعمال او تباه می شود‌.اگر سه ویژگی در انسان باشد می تواند ادعا کند صابر است: ۱٫تنبل نبودن و پر تلاش بودن. ۲٫باحوصله بودن و بی تابی نکردن. ۳٫انسان های صبور کسانی هستند که شکایت نمی کنند.طبق فرموده پیامبر اکرم(ص) صبر سه دسته است:
۱٫صبر در معصیت های که به انسان می رسد. ۲٫صبر در عبادت.برای اطاعت از خداوند نیز باید سختی کشید. ۳٫صبر در برابر معصیت الهی.

 

photo_2019-07-26_15-21-18 (2)

در خطبه دوم به بیان مناسبت های مهم در هفته آینده پرداخته شد.اولین مناسبت
۲۳ذی القعده،روز زیارتی امام رضا علیه السلام.ایشان در باب زیارت خود بیاناتی دارند و زیارت امام رضا بسیار سفارش شده است.امام رضا می فرمایند:اگر کسی به زیارت من بیاید،من در سه جا به دیدار او می روم،زمانی که نامه اعمال به دست انسان داده می شود و موقع حساب و کتاب در روز قیامت که به اعمال او رسیدگی می شود.دومین مناسبت،۲۵ ذی القعده،روز دحو الارض است.روزی که زمین از زیر خانه ی خدا پدیدار شد و همچنین ولادت حضرت ابراهیم و حضرت موسی نیز در این روز است.بحث بعدی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فلسطین بود که ایشان فرمودند:دوری برخی از کشورها مانند عربستان از موضوع فلسطین یک حماقت خاص بود و پیروزی الزاماتی دارد و آن تلاش و جهاد در راه خدا است که به لطف الهی به زودی شاهد پیروزی فلسطینیان خواهیم بود.

IMG_3705 photo_2019-07-26_15-21-14

photo_2019-07-26_15-21-18 photo_2019-07-26_15-21-19 photo_2019-07-26_15-21-21
۶ ديدگاه مطلب براي " گزارش نماز جمعه ی میمه منضم به تصاویر – ۹۸/۵/۴ " ارسال شده است.

 1. میمه ای می‌گه:

  از امام جمعه محترم و معزز و دانشمند میمه تقضا مندیم که مسئله شرعی رعایت فاصله شرعی بین دو نماز جمعه که یک فرسخ است را کاملاً شفاف برای روشن شدن افکار عمومی توضیح بدهند متشکرم

  (22)
 2. میمه ای می‌گه:

  خب جمعه دو هفته قبل من در سفر بودم. آیا شما خودتان به مشهد الرضا یا کربلاو یا هر سفری تشریف نمی برید؟ حالا اگر امکان دارد آن بیانات واضح را برای بنده هم توضیح بدهید . متشکرم

  (0)
 3. میمه ای می‌گه:

  در ضمن نماز دو هفته قبل ظاهراً حجت الاسلام شجاعی اقامه کرده بودند نه حاج آقای طباطبایی

  (0)
 4. خبر می‌گه:

  🔻حاج‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه:
  ✅ ستادهای نماز جمعه برای جذب قشر خاکستری برنامه ریزی کنند

  🔹نماز جمعه تریبون حزبی و سیاسی اشخاص نشود، زیرا ربطی به امام جمعه و ستاد ندارد‌ و تنها به آن‌ها آسیب‌ می‌زند.

  🔹نماز جمعه در چهل سال گذشته و در صیانت از آرمانهای انقلاب اسلامی، طراوت بخشی به محیط معنوی جامعه و تاثیر بر سیما و سیرت معنوی جامعه نقشی اساسی داشته است.

  🔹مقام معظم رهبری گفته‌اند که نماز جمعه باید به اوج کیفیت و مطلوبیت برسد. اکنون ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در کشور وجود دارد که گستره کمی خوبی دارد.

  🔹عید بودن ماهیت روز جمعه، است؛ اعضای ستاد درواقع سفره داران این عید هفتگی هستند، پس باید با ابتکارات تازه و با نشاط به این سفره داری بپردازند. اینکه چگونه فضا برای خانواده‌های مومن عید بشود که این مسئله نیاز به بازاندیشی دارد.

  (0)
ارسال نظر


+ 1 = پنج


آخرین خبرها