کد خبر: 82246 | زمان مخابره: ۸:۰۷:۱۴ - پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 120 views | |

استاندار اصفهان خطاب به صنعتگران : روزهای خوب می‌آید

۱۳۹۸۰۵۰۲۰۰۱۱۱۷_Test_PhotoN-360x240

به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از شاهین‌شهر، عباس رضایی امروز در سفری چندساعته به شهرک صنعتی شاهین‌شهر این نوید را داد که برخی از کمبودهای زیرساختی این شهرک به‌زودی برطرف خواهد شد.

استاندار اصفهان در این سفر که نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل بخش صنعت، مالیات و شبکه بانکی وی را همراهی می‌کردند، از سه واحد تولید تجهیزات نیروگاهی، مواد لبنی و دامی و صنایع سلولزی بازدید کرد.

در این سفر مدیران واحدهای صنعتی به عباس رضایی گفتند در صورتی‌ که شبکه بانکی همکاری مناسبی با صاحبان این شهرک صنعتی داشته باشند هم از ۸۰۰ مجوز احداث صادرشده، ۱۶۰ واحد بهره‌برداری خواهند شد و هم واحدهای فعال اما باکم ترین ظرفیت تولید به ظرفیت اسمی خواهند رسید و این شهرک در اشتغال جوانان سهم دوچندانی ایفا خواهدکرد.

قرار بود جلسه سخنرانی در شرکت تولید تجهیزات نیروگاهی برگزار شود اما به علت تعداد زیاد شرکت‌کنندگان و کم بودن تعداد صندلی در اتاق جلسات این واحد صنعتی، این جلسه به ساختمان اصلی شهرک شمال که در مراحل پایانی ساخت است منتقل شد.

پس از بازدید سه‌ساعته استاندار، جلسه بیان مسائل کارآفرینان این شهرک حوالی ساعت ۱۱ شروع شد.

صاحبان صنایع شهرک شمال دل‌پری از بدعهدی‌های شبکه بانکی، سخت‌گیری‌ها در پرداخت تسهیلات و دریافت سود مرکب  از تسهیلات دریافتی داشتند.

برخی هم از نحوه محاسبه مالیات بر ارزش‌افزوده، سخت‌گیری‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست، قطعی‌های مکرر برق، آنتن دهی ضعیف تلفن‌های همراه، وضعیت نامناسب روشنایی معابر عمومی و نبود اورژانس برای حدود ۱۳ هزار رفت و آمد روزانه کارگران، مهندسان و مشتریان به شهرک صنعتی شمال اصفهان گلایه کردند.

مدیر یکی از واحدهای تولیدی لبنیات در این شهرک که از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود شرایط امروز اقتصادی کشور را شرایط جنگی توصیف کرد و  مدیران آشنا  با راهکارهای مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا را برای غلبه بر مشکلات موجودخواستارشد.

سالن جلسات کمی گرم و صدای بلندگوها کیفیت لازم را نداشت. این کمبودها بر اعصاب برخی از شرکت‌کنندگان تاثیرگذاشته بود و گاهی اوقات صداهای صاحبان صنایع و استاندار به هم نمی‌رسیدند.

برخی اوقات صاحبان صنایع از شدت ناراحتی کنترل خود را از دست می‌دادند و عنوان می‌کردند که به‌زودی واحد صنعتی‌شان به علت زیان‌دهی تعطیل خواهد شد یا تهدید می‌کردند که سرمایه خود را به استان دیگری خواهند برد.

استاندار اصفهان اما جواب داد: بر اساس تحقیقات میدانی، وضعیت پشتیبانی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این استان از بسیاری از استان‌های کشور بهتر است و امسال نیز میزان تسهیلات بانکی اعطایی به سرمایه‌گذاران چهار برابر سال گذشته شده است.

پس‌ازاین که استاندار، یکی از سرمایه‌گذاران عصبانی را به آرامش دعوت کرد، از او خواست در جلسه خصوصی روز یک‌شنبه به استانداری بیاید و مشکلات خود را دوباره مطرح کند.

از نکات قابل توجه آمدن تعدادی از نمایندگان بانک‌های دولتی و خصوصی به پشت تریبون و پاسخ‌گویی به سؤالات کارآفرینان بود؛ مدیران بانکی از حمایت از بخش صنعت می‌گفتند و کارآفرینان از عدم همکاری‌های برخی از بانک‌ها گلایه می‌کردند.

جلسه عمومی پس از سه ساعت به پایان رسید، اما جلسه‌های خصوصی برخی از صاحبان واحدهای صنعتی با استاندار اصفهان، نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور مالیاتی، مدیرکل امور شهرک‌های صنعتی و نمایندگانی شبکه‌های بانکی حاضر در سالن جلسات شهرک صنعتی شمال تا ساعتی ادامه یافت .
۴ ديدگاه مطلب براي " استاندار اصفهان خطاب به صنعتگران : روزهای خوب می‌آید " ارسال شده است.

 1. حسنک چه شد؟! می‌گه:

  حاکمی به مردمش گفت: صادقانه مشکلات را بگویید.
  حسنک بلند شد و گفت: گندم و شیر که گفتی چه شد؟
  مسکن چه شد؟
  کار چه شد؟
  حاکم گفت: ممنونم که مرا آگاه کردی. همه چیز درست میشود.
  یکسال گذشت و دوباره حاکم گفت: صادقانه مشکلاتتان را بگویید.
  کسی چیزی نگفت؛ کسی نگفت گندم و شیر چه شد؛ کار و مسکن چه شد!
  از میان جمع یک نفر زیر لب گفت:
  حسنک چه شد؟!

  (1)
 2. روزهای خوب می آید می‌گه:

  خواهد آمد روزی که نباشد دزدی و نیرنگ و ریا ؟ خواهد آمد آن روز که طفلکان دبستانی به آینده شان امیدوار باشند و حق و حقوقشان را غارتگران به یغما نبرند و فلنگ را نبندند؟
  خواهد آمد آن روز که طبیعت ، آب و رودخانه و جنگل و درخت از شر پاپتی ها در امان باشد؟
  خواهد آمد آن روز آیا که ما هم مثل همه مردم دنیا مثل آدم زندگی کنیم؟
  روزهای خوب نخواهد آمد ! دیشب فرشته در خواب به من گفت……………………..
  *beee*

  (1)
 3. یه روز خوب میاد می‌گه:

  میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت می خواری و مستی ره و رسم دگری داشت
  پیمانه نمی‌داد به پیمان شکنان باز ساقی اگر از حالت مجلس خبری داشت
  بیدادگری شیوه مرضیه نمی‌شد این شهر اگر دادرس و دادگری داشت
  یک لحظه بر این بام بلاخیز نمی‌ماند مرغ دل غم دیده اگر بال و پری داشت
  در معرکه عشق که پیکار حیات است مغلوب، حریفی که بجز سر سپری داشت
  سرمد سر پیمانه نبود این همه غوغا میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت

  (1)
 4. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

  شعر فایده ای ندارد بعمل کار براید گیرم همه اعتبارت دست توست وقتی ادم ناشی سرکار باشد اعتبارات هم خراب میکند کاری به سرانجام نمیرسد کارهاخرابتر از گذشته میشود ونتیجه اینکه به مقصد نمیرسیم چون کار دست کاردان نیست

  (0)
ارسال نظر


هفت + = 13


آخرین خبرها