کد خبر: 82087 | زمان مخابره: ۷:۲۱:۴۷ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 188 views | |

دانشگاه آزاد ، توسعه ی پایدار و جشنواره ی انگور حسن رباط

۶۳۶۹۸۶۳۴۲۲۵۰۱۲۲۹۱۷_md

به گزارش آنا، جشنواره انگور در شهریورماه هر سال با حضور جمع کثیری از گردشگران و مسئولان استان اصفهان و شهرستان شاهین‌شهر و میمه در روستای حسن رباط بخش میمه برگزار می‌شود و مورد استقبال مردم منطقه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شاهین‌شهر، مسعود نصری ظهر امروز در دیدار با معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه، بخشدار میمه و دهدار روستای حسن‌رباط از توابع شهر میمه با بیان اینکه گردشگری روستایی نقش مهمی در توسعه اقتصاد پایدار منطقه دارد، اظهار کرد: ظرفیت هسته‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر در تحقق توسعه پایدار روستایی شهرستان شاهین شهر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: شهرستان شاهین‌شهر و میمه با برخورداری از موقعیت استراتژیک و تفرجگاه‌های متعدد شرایط لازم را برای جذب سرمایه‌گذاری در راستای توسعه گردشگری دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر افزود: تجربه نشان داده که توسعه فعالیت‌های گردشگری در مناطق مستعد گردشگری در شکوفایی اقتصاد این مناطق اثرات مطلوبی داشته است.

نصری، صنعت گردشگری را در تبادلات فرهنگی مناطق مختلف کشور مؤثر دانست و تصریح کرد: گردشگری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پدیده‌های سال‌های اخیر نقش بسزایی در رشد و شکوفایی اقتصادی و تبادلات فرهنگی مناطق مختلف کشور و ملت‌ها دارد.

وی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر با داشتن رشته‌های برنامه‌ریزی فرهنگی، مطالعات فرهنگی و رسانه، عمران، معماری و برنامه‌ریزی شهری از ظرفیت‌ مطلوبی برای کمک به توسعه گردشگری در سطح شهرستان برخوردار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر تأکید کرد: با برگزاری جشنواره‌های محلی برای معرفی مناطق روستایی، روستای حسن رباط با داشتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی بستر مناسبی برای جذب گردشگر است و با تعامل به وجود آمده میان واحد دانشگاهی شاهین‌شهر و بخشداری میمه، امکان برگزاری علمی و فرهنگی جشنواره انگور در سال‌ جاری وجود دارد.

نصری یادآور شد: انجام طرح‌های مطالعاتی در حوزه آبخیزداری، عمرانی، کشاورزی و کاشت گیاهان دارویی در منطقه حسن رباط در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شاهین‌شهر قرار گرفته، امیدواریم با تعامل دوجانبه زمینه پیشرفت منطقه فراهم شود.

وی با بیان اینکه استفاده از انرژی پاک در توسعه مناطق گردشگری  ضرورت دارد، تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین‌شهر با داشتن اعضای هیئت علمی گروه برق امکان طراحی و اجرای نیروگاه‌های خورشیدی را در این منطقه دارد که اجرای این طرح نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها، میزان آلایندگی و حفظ محیط زیست ایفا می‌کند.

به گزارش آنا، جشنواره انگور در شهریورماه هر سال با حضور جمع کثیری از گردشگران و مسئولان استان اصفهان و شهرستان شاهین‌شهر و میمه در روستای حسن رباط بخش میمه برگزار می‌شود و مورد استقبال مردم منطقه قرار گرفته است.
۱ ديدگاه مطلب براي " دانشگاه آزاد ، توسعه ی پایدار و جشنواره ی انگور حسن رباط " ارسال شده است.

  1. ناشناس می‌گه:

    خدا شانس میده که انگور میمه باجشن انگور درروستای حسن رباط باشه

    (-1)
ارسال نظر


شش − 3 =


آخرین خبرها