کد خبر: 82068 | زمان مخابره: ۷:۰۴:۴۸ - جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 172 views | |

دکتر زمانی : برنامه‌ای برای افزایش شهریه دانشجویان نداریم

photo_2019-07-12_06-56-05

ایسنا: رییس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه این دانشگاه برنامه‌ای برای افزایش شهریه دانشجویان ندارد،‌ گفت: تمامی دانشجویان این دانشگاه می توانند شهریه دوره تحصیلی خود را با دریافت وام قرض‌الحسنه پرداخت کنند.

دکتر زمانی ضمن بیان این مطلب به برنامه دانشگاه پیام نور برای افزایش شهریه دانشجویان این دانشگاه در سال جاری اشاره کرد و اظهار کرد: این تصمیم توسط هیأت امنای دانشگاه صورت می‌گیرد. در واقع برای سال ۹۷ دانشگاه پیام نور تا سقف ۱۵ درصد می‌توانست شهریه دانشجویان را افزایش دهد که این میزان در نهایت با افزایش ۱۰ درصدی مواجه شد اما برای سال جاری هنوز برنامه مدونی در خصوص افزایش شهریه دانشگاه پیام نور اتفاق نیفتاده است.
وی در ادامه تاکید کرد: نظر دانشگاه این است که حداقل افزایش شهریه را برای سال جاری داشته باشیم
بحث افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور تا قبل از مهر ماه تعیین تکلیف و اعلام خواهد شد.

دکتر زمانی همچنین به برنامه دانشگاه پیام نور برای کمک به دانشجویان در حوزه پرداخت شهریه اشاره کرد و افزود: ما علاوه بر صندوق رفاه دانشجویان با سه بانک عامل نیز تفاهم نامه‌ای امضا کردیم که قرارداد تفاهم نامه دو بانک امضا شده و قرار داد سومی نیز هفته آینده به امضا خواهد رسید. بر اساس این قرارداد کل شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور در همه مقاطع تحصیلی با سود ۱.۴ دهم درصد و با بازپرداخت ۴۸ ماه که طولانی مدت است، به دانشجویان پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای پرداخت وام شهریه به دانشجویان پیام نور از سوی بانک‌های عامل وجود ندارد و اگر تمامی ۴۰۰ هزار دانشجوی خیریه دانشگاه پیام نور متقاضی دریافت وام شهریه باشند از سوی بانک‌ها پرداخت خواهد شد. بنابراین ظرفیت دریافت این نوع وام نامحدود است.

رئیس دانشگاه پیام نور در خصوص مشکلات دانشجویان در ارائه ضامن برای دریافت وام نیز گفت: ضمانت اصلی این دانشجویان از سوی دانشگاه صورت گرفته است. اما با رایزنی صورت گرفته، بانک‌ها موظف شدند تا سقف ده میلیون تومان وام را با یک ضامن کارمند یا کسبه به دانشجویان پرداخت کنند و وام‌های تا سقف ۲۰ میلیون تومان نیز که شامل برخی از دانشجویان دکترا می‌شود نیز با دو ضامن قابل پرداخت است.

دکتر زمانی در پایان در خصوص فرایند دریافت وام شهریه از سوی دانشگاه پیام نور نیز گفت: دانشجویان متقاضی وام شهریه درخواست خود را باید به دانشگاه محل تحصیل ارائه و فقط یک بار مراجعه به بانک وام شهریه خود را در طول مدت تحصیل دریافت کنند، که البته این وام به صورت ترمی به دانشگاه پرداخت می‌شود
۲ ديدگاه مطلب براي " دکتر زمانی : برنامه‌ای برای افزایش شهریه دانشجویان نداریم " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    چطور برنامه برای افزایش شهریه ندارید مواظب باشد از قافیه عقب نمانید همه چی روبه طرقی است مواظب باشد ورشکست نکنید

    (0)
  2. شهروند می‌گه:

    تاکنون که سال تحصیلی جدید شروع نشده ،افزایش ندارند نه اینکه افزایش شهریه ندارند. متاسفانه دولت در هر زمینه ای که بتواند دست در جیب مردم دارد و کار ارزان و یا مجانی برای مردم نمی کند . در اکثر دانشگاهها که شاید بیش از هشتاد درصد دانشگاهها باشد ، تا تمامی بدهی خود را که امروزه مبلغ زیادی است ، پرداخت نشود ، فارغ التحصیل نمی شوید و مدرکی به دست شما نمی دهند. در آموزش عالی دکانی چهار نبش زده اند و دولتها با افتخار از افزایش دانشجویان صحبت می کنند. در واقع مردم با هزینه خودشان تحصبل می کنند و امر آموزش تبدیل به یک تجارت شده و ما در منطقه خودمان شاهد وجود چهار دانشگاه این چنینی که به دنبال کسب منافع برای صاحبان آنهاست می باشیم که با دریافت پول گزاف مدرکی دست جوانانمان می دهند که ارزش و اعتبار و بازار کاری ندارد. تحصیل در این دانشگاهها فقط ارزش وقت گذرانی و سر گرمی دارد .

    (0)
ارسال نظر


8 + = سیزده


آخرین خبرها