کد خبر: 82065 | زمان مخابره: ۸:۴۲:۱۵ - پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 258 views | |

وزیر جهاد کشاورزی در میمه بر پرهیز از خام فروشی تاکید کرد

IMG_3466

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت ایجاد زنجیره تولید محصولات کشاورزی و پرهیز از خام فروشی این محصولات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمود حجتی عصر امروز چهارشنبه در سفر به استان اصفهان و در حاشیه بازدید از مزرعه ۱۳۰ هکتاری گل محمدی شرکت تعاونی گلستان در شهرستان شاهین شهر و میمه با قدردانی از اقدامات این تعاونی تولید اظهار داشت: خوشبختانه با تعاون و همکاری اعضای این تعاونی بهره وری آب افزایش یافته و معیشت مردم منطقه بهبود پیدا کرده است و امیدوارم این تعاونی مظهر توسعه و اشتغال منطقه شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از خام فروشی به ویژه محصولات کشاورزی تصریح کرد: زنجیره تولید محصولات کشاورزی باید ایجاد و تقویت شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که بارها اعلام کرده ام زنجیره تولید محصولات کشاورزی در همه زیربخش های کشاورزی اعم از دامپروی، طیور، آبزیان، زراعت و باغبانی تغییر کاربری محسوب نمی شود، تاکید کرد: این امر تمام صنایع پیشین و پسین کشاورزی را شامل می شود.

حجتی اذعان کرد: تغییر کاربری که مقام رهبری دولت و مجلس و ما مخالف هستیم آن است که زمین های مرغوب و منحصر به فرد که امکان جایگزینی ندارد، تبدیل به ویلا شود و یا صنعتی که در زمین های سنگلاخی و نامرغوب قابل نصب و راه اندازی است در زمین های حاصلخیز کشاورزی بنا شود.

وی با اشاره به این که برای دستیابی به کشاورزی توسعه یافته و صنعتی باید این توجهات را داشته باشیم، در زمینه بهره برداری بهینه از ظرفیت های طبیعی کشور عنوان کرد: یونجه ۱۴ درصد پروتئین دارد و درصد پروتئین خارشتر ۱۰ درصد است؛ یونجه محصولی تابستانه و آب بر است در حالی که خارشتر گیاهی کم آب بر بوده و با مقداری مراقبت در همه عرصه های طبیعی قابل کشت است و می تواند در تغذیه و تعلیف دام کاربرد داشته باشد تا وابستگی در تعلیف و تغذیه دام و طیور از جمله کنجاله سویا، ذرت و جو کاهش یابد.

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم حفظ مراتع و منابع طبیعی با مشارکت مردم تاکید کرد و افزود: مردم بهتر از همه از محیط زیست مراقبت می کنند.

وی با قدردانی از موافقت مقام معظم رهبری برای اختصاص منابع از صندوق توسعه ملی و حمایت های دولت و مجلس در زمینه آبخیزداری، بر ضرورت اختصاص اعتبارات استانی برای مرمت و احیای قنوات تاکید کرد.
۱ ديدگاه مطلب براي " وزیر جهاد کشاورزی در میمه بر پرهیز از خام فروشی تاکید کرد " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد... می‌گه:

    بعضیها وزیر راهمچنان نگاه میکند که انگار اون مرد از خارج امده وخیلی عتیقه وکسی مثل اون دیگه نیست وفکر میکنددست به زمین بزنه طلا میشه وباهاش عکس سلفی میگیرند

    (0)
ارسال نظر


8 − دو =


آخرین خبرها